Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Gümüşsuyu Restaurant İTÜ Evi

Gümüşsuyu Restaurant İTÜ Evi

461
0

Gümüşsuyu Restaurant İTÜ Evi içerisinde hizmet veren şık bir restoran. Bugün sizlere dilim döndüğünce Türkiye‘nin en önemli üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesinin Ankara Tunalı Hilmi semtinde yer alan “İTÜ EVİ” isimli lokalinde yer alan Gümüşsuyu Restaurant’tan bahsetmek istiyorum.

Ankara İTÜ Evi
Ankara İTÜ Evi

Şef Mehmet Akkan

Haftanın yedi günü açık olan tesisin mutfağı Eski Gar Lokantasının Şefi Mehmet Akkan’a emanet. Şık mekanda Mehmet Şef, hem et hem de balık konusundaki tecrübe ve hünerlerini misafirlerine sergiliyor. Ankara’da yıllardır birçok lokantanın markalaşmasında büyük rolü ve hizmetleri olan, yeme içme camiasının tanınan ismi işletmeci Selim Yılmaz’da, Gümüşsuyu Restaurant ‘da profesyonel bir kadro oluşturarak çıtayı epey bir yükseltmiş durumda.

Şef Mehmet Akkan Gümüşsuyu Restaurant
Şef Mehmet Akkan

Lokanta geniş ve ferah iki kısımdan oluşuyor. Önde 50 kişilik bir açık hava restoranı arkada ise 150 kişilik toplantı ve özel organizasyonların yapılabildiği dev ekrana sahip bir salon yer alıyor. Cuma ve Cumartesi günleri canlı müzik performansı yapıldığı bilgisini de aldım.

İTÜ Evi Ankara Gümüşsuyu Restoran

Halka Açık

Meze teşhir dolapları oldukça zengin. Pandemi döneminde bakanlık tarafından yayınlanan tüm önlemlere harfiyen uyuluyor. İTÜ Evi Gümüşsuyu Restaurant tüm Ankara halkına açık olarak hizmet veriyor. Öğrenciden iş insanına kadar geniş bir yelpazede hitap edebilecek, her kesimin bütçesine uyabilecek alternatifli bir menüyle hizmet veriyorlar. Masalarda QR koduyla menüye bakabilme, garson çağırma ve hesap isteme teknolojisi mevcut. Dev ekranda arkadaşlarınızla stadyum tadında maç izleyebilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz. Servisi hızlı ve temiz. Sakin ve nezih bir mekan. Çalışanları kibar ve ilgili. Üstelik fiyatlarda gayet makul.

Gümüşsuyu Restaurant Ankara

Yemek konusunda Gümüşsuyu Restorana ait benim birkaç favori seçimim var. Özellikle Dana Külbastıyı mutlaka denemenizi öneriyorum. Diğer tavsiyelerim Kalamar, meze olarak Girit Ezme, Atom, Fava ve salatalardan Gavurdağı salatayı beğenimi kazanan lezzetler arasında sayabilirim. Restoranı ziyaret ettiğinizde ekstra ikramlardan faydalanmak isterseniz benim ismimi söylemeniz yeterli olur. 🙂

Atom meze İTÜ evi Ankara
Atom

İTÜ Evi Gümüşsuyu Restaurant Ankara

Hepinize sağlıklı, mutlu, keyifli ve ağız tadıyla dolu günler dilerim.

Uğrarsanız beni hatırlayın.

Sevgiler.

Diğer Ankara Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gümüşsuyu Restaurant İletişim

Adres: Barbaros Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Büklüm Sokak, No: 71 Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 428 52 63 – 0312 426 38 88

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBayram Kahvaltısı: Şanlıurfa
Sonraki makaleAçık Süt Yararlı mı? Nedir Bu Açık Süt Modası?
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here