Ana sayfa Bozcaada Ela Tenedos Otel Bozcaada: Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Ela Tenedos Otel Bozcaada: Bozcaada’da Nerede Kalınır?

1207
0

Ela Tenedos Otel Bozcaada: Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Ela Tenedos… Genel olarak hep Çanakkale Bozcaada restoranlarında ne yeyip içtiğimizi anlattık. Aslına bakarsanız haliyle hep dışarıda yemedik. O yüzden bugün Bozcaada en iyi oteller arasında yer alan Ela Tenedos Otel Bozcaada‘dan ve enfes açık büfe kahvaltısından bahsetmek istiyoruz.

Aynı zamanda “Bozcaada’da nerede kalınır” ve “Bozcaada’da nerede kalmalı” benzeri sorularınıza cevap vermeye, merkez Bozcaada konaklama yerleri ve Bozcaada’nın en iyi otellerinden biri ElaTenedos Otel’i anlatmaya çalışacağız.

2013 yılında kurulan ElaTenedos Otel yıllar sonra baba yadigarı topraklara geri dönen tam bir Bozcaada aşığı Hakan beye ait. Hakan bey Bozcaada’nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında bisiklete bindiği, bağların arasında saklambaç oynadığı, Ege denizine hızla koştuğu çocukluğuna yani Bozcaada’ya tekrar geri dönmüş biri. Onun tabiriyle Bozcaada poyrazı kulaklarına fısıldamış yıllar sonra “gel” diye. O da baba yadigarı topraklarla yeniden buluşmuş.

Ela Tenedos Otel, Bozcaada nerede kalınır

Sabahları Bozcaada’nın güneşiyle güne doğduğu günlere, anneanne reçeli, ada zeytini ve en doğal peynirlerle yaptığı tadı yıllar öncesinden damağında kalan kahvaltılara, hayatı olduğu gibi kabul edip kendisini teslim ettiği Bozcaada esintisinin kollarına bırakmış. Hatta bırakmakla kalmamış Bozcaada ruhunu yansıtan şahane bir Otel ile kendi çocukluğunda yaşadığı bu duygu yükünü misafirlerine de aktarmaya çalışmış. Kahvaltısı, ferah odaları ve enfes manzarası ile kendinizi Bozcaadalı hissedeceğiniz şüphesiz muhteşem bir atmosfer yaratmış. ElaTenedos Otel’de Bozcaada’nın poyrazını, sevgisini ve geleneksel Bozcaada kültürünü çağdaş çizgilerle harmanlanmış bir şekilde hissedeceksiniz.

Ela Tenedos Otel, Bozcaada nerede kalmalı

Bozcaada En İyi Oteller Arasında Ela Tenedos Otel

Tarihi dokulu modern Otel’in tüm odalarında duş-wc, minibar, merkezi sistem ısıtma ve soğutma, 24 saat sıcak su ve wi-fi internet bulunuyor. Otele evcil canlı hayvan ve 6 yaşından küçük çocuklar kabul edilmiyor. Otel’de 50 metre mesafede bir otopark ve büyüleyici Bozcaada Kalesi ve deniz manzaralı kahvaltı terası bulunuyor.

Ela Tenedos Otel, Bozcaada en iyi oteller

Kahvaltı terasında servis edilen açık büfe kahvaltı buram buram ada kokuyor. Bakmayın masanın seyrekliğine biz yiyebileceğimiz kadarını aldık. Organik reçeller, ev yapımı börekler, çeşit çeşit peynir, zeytin, kuru meyve, kuruyemiş, sebzeler ve daha niceleri. Anlayacağınız masada yok yok! ElaTenedos Otel Bozcaada‘da açık büfe kahvaltı hizmeti veren nadir otellerden. İyi haber açık büfe kahvaltı muhteşem, kötü haber ise bu kahvaltıdan faydalanabilmeniz için otelde konaklamanız gerekiyor.

Ela Tenedos Otel, Bozcaada konaklama yerleri

Ela Tenedos Otel, Bozcaada butik oteller

Bozcaada’nın en güzel manzaralarından birine sahip otelin 10 odası bulunuyor. Tertemiz, bakımlı ve şık bir otel olan ElaTenedos artık bizim Bozcaada merkezdeki evimiz. 2 kişilik oda fiyatları tarihlere göre 200 ile 450 TL arasında değişiyor.

Yazımızı nihayete erdirirken tekrar en başa dönelim Bozcaada “Ela Tenedos” demiş ya Hakan beye. Hakan beyde sizlere ElaTenedos yani Bozcaada’ya gelin diyor. Bu daveti mutlaka değerlendirin.

Ela Tenedos Otel, Bozcaada en güzel oteller

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve mutlaka bizden selam götürün.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bozcaada yazılarımızı okumak için tıklayın.

Ela Tenedos Otel Bozcada

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, İnönü Caddesi No: 69 Bozcaada / Çanakkale Telefon: 0530 666 66 02

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here