Ana sayfa Manisa Ne Yenir İçilir Değirmen Odun Köfte Salihli: Manisa’da Odun Köfte Nerede Yenir?

Değirmen Odun Köfte Salihli: Manisa’da Odun Köfte Nerede Yenir?

821
0

Değirmen Odun Köfte Salihli: Manisa’da Odun Köfte Nerede Yenir?

Değirmen Odun Köfte Nedir?

Yarım asırlık geçmişi ve kendine has stili ile şişte pişirdiği köfteleri servis eden Değirmen Odun Köfte‘den bahsetmek istiyorum. Malumunuz güzide şehrimiz Manisa‘nın Salihli ilçesi odun köftesi ile meşhurdur. Odun köftesi kuzu eti ve bolca kuyruk yağı ilavesi ile yapılıyor. Salihli’de odun köftesini yiyebileceğiniz iyi mekanlardan biri bence Değirmen Odun Köfte‘dir.

Değirmen Odun Köfte, Salihli Manisa odun köfte nerede yenirDeğirmen Odun Köfte Salihli

Masaya oturur oturmaz salata, bütün közlenmiş domates ve biber servis ediliyor. Közlenmiş domatesi lezzetli.. Salatada kullanılan halis yöre zeytinyağı ve yanında gelen ekmekte gayet başarılı.. Köfte ile iyi gider diye söylediğimiz manda yoğurdunu da beğendik. Öncesinde bir çorba içsek güzel olur derseniz mercimek çorbasını deneyimleyebilirsiniz, et suyundan yapılıyor fena değil fakat her damak tadına hitap etmeyebilir.

Salihli Manisa’da Odun Köfte Nerede Yenir?

Değirmen Odun Köfte, Salihli’de yol üstü lezzet durakları arasında en bilinenlerdendir, o yüzden servis yoğunluğa göre yavaşlayabiliyor. 10 dk. bekledikten sonra nihayet odun köftelerimiz masaya geldi, 1 porsiyonda 5 köfte var.

Değirmen Odun Köfte Salihli Manisa, odun köfte nedirDeğirmen Odun Köfte: Manisa Salihli’de odun köfte nerede yenir?

Odun Köftenin Tadı Nasıl?

İlk dikkatimi çeken hafif kuzu kokusu oldu. Kuzu etinden, meşe odununda pişmiş ilk köfteyi ağzıma attığımda dilime değişik, buruk bir tat geldi. Meşe odununda piştiği için hafif bir is tadı var sanki ve çok pişirilmediğinden köfteler biraz sulu.. Velhasıl kelam bence gayet yalın ve leziz bir köfte.. Lezzet elbette göreceli kimilerimiz beğenmeyedebilir. Lakin farklı bir tada sahip olması hasebiyle gurme gezisi yapanlara parantez içinde duyurulur. 🙂 Özellikle kimyon, kırmızı biber, kekik ve tuzu tabağa döküp odun köftesini bu karışıma bandınız mı “Allah’ım sana geliyorum!” moduna geçmeniz muhtemel..

Değirmen Odun Köfte, Salihli Manisa'da köfte nerede yenirDeğirmen Odun Köfte Manisa – Odun köfte nedir, nasıl yapılır?

Köfteler çok pişirilmediği için haliyle içleri biraz çiğ kalıyor. Eğer tercih etmediğiniz bir durum ise garsonlara özellikle iyi pişmiş istediğinizi söyleyin. Odun köftesi, közde tam domates ve manda yoğurdu üçlemesini gayet başarılı buldum. İçecek olarak mekanda alkol servisi de var. Alkolsüz içecek olarak ayran deneyebilirsiniz güzel..

Değirmen Odun Köfte, Manisa Salihli'de odun köfte nerede yenirDeğirmen Odun Köfte: Manisa Salihli köfte nerede yenir?

Kırkağaç Kavunları özel tavsiye

Şöyle şekerinizi yükseltecek bir şeyler sorarsanız Kemalpaşa tatlısı tercih edilebilir, benim hususi tavsiyem Manisa‘ya kadar gelmişken mekanda Kırkağaç kavunlarından yiyin, bal ballll..

Değirmen Odun Köfte Manisa, Salihli'de ne yenir

Genel olarak mekan ile ilgili gözlemlerimi özetlersem; Değirmen Odun Köfte‘nin çok talep gören bir köfteci olduğunu dikkate aldığımda servis gayet iyi diyebilirim. Garsonlar ilgili ve nazik, etrafınızda dört dönüyorlar. Mekan oldukça ferah ve büyük..

Gözlemlediğim handikaplar ise fiyat performansa göre oldukça yüksek, 1 porsiyonda 5 köfte var. Aynı zamanda şiş ile piştiği için köftelerin içi biraz boş kalıyor. Eğer yaz aylarında giderseniz karasinekler başa bela..

Son olarak mekanda ilk çay ikram diğerleri adisyona ekleniyor. Yapmayın kardeşim yaaaa güzelim lezzeti, hizmeti bir bardak çaya ne olur zayi etmeyin!

Değirmen Odun Köfte Manisa, Salihli'de yemek nerede yenirSalihli Değirmen Odun Köfte Manisa

Özetle lüks, şatafat, sunum çılgınlıkları aramıyor ve sadece lezzet peşindeyseniz bu salaş köfteciden yani Değirmen Odun Köfte‘den yüksek ihtimal memnun ayrılacaksınız.

Uğrarsanız beni hatırlayın..

Sevgiyle kalın..


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Manisa Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Değirmen Odun Köfte
Adres:  Yeşilyurt, Abay Bulvarı, İzmir Asfaltı, Merkez Salihli / Manisa
Telefon: 0236 7142173

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here