Ana sayfa Malatya Ne Yenir İçilir Su Sesi Kır Lokantası

Su Sesi Kır Lokantası

2147
0

Su Sesi Kır Lokantası bize göre Gündüzbey’de hizmet veren ve Malatya‘da en iyi kahvaltı yapacağınız yerlerden biridir, daha girizgahta mesajı vermiş olalım.

Su Sesi kır lokantası

Su Sesi isminden de anlaşılacağı üzere karşınıza Malatya’nın içinde fakat Malatya’dan çok ırak bir mekan olarak çıkıyor. Gerçekten abartmıyorum sanki Malatya’ya ait bir yer değil burası.

Şairin Yeri gündüzbey malatya

Doğanın içine gizlenmiş, otantik ve muazzam. Sadece Malatya’da değil belki Türkiye‘de bile benzer mimariye sahip çok az yapıda mekan vardır. Çok ilginç ve labirent şeklinde bir oluşumu var.

Susesi Restaurant Malatya

Susesi Tesisleri Malatya

Su Sesi gündüzbey

Su Sesi Restoran Malatya

Şairin Yeri

Dar küçük bir kapıdan eğilerek giriyorsunuz Su Sesi Kır Lokantası ‘na, Şairin Yeri diyede biliniyor restoran. Daha içeri girer girmez bir huzur kaplıyor içinizi. Burası sanki bir aşk meclisi, tevazu dergahı gibi.

Susesi kahvaltı

ve Susesi Kır Lokantası ‘nın masalarında sizleri şu dizeler karşılıyor;

Güzellikler güzeller içindir

Ne mutlu güzelliği arayana

Bulana, yaşayana ve paylaşana…

Yine menüde birbiri ardına dizilmiş güzel mısralar buluyorsunuz.

Şairin Yeri Gündüzbey

İster kahvaltı yapın, ister yemek yiyin, ister bir bardak çay için, kesinlikle harika sohbet meclisleri kurulur bu salaş kır lokantasında. Kış mevsiminde soba üzerinde kızarmış ekmek veya kestane pişirmek ise ayrı keyiflidir.

Kızarmış Ekmek

Kestane

Su Sesi Kır Lokantası Menü

Susesi Restaurant’ta çok geniş bir menü var. Siparişleriniz hazırlanırken siz güzelliği keşfedin, doğayı ve suyu dinleyin. Ardından Derme deresinin şırıl şırıl akışı eşliğinde serpme kahvaltının tadını çıkarın. Doğa harikası Su Sesi Kır Lokantasında içi huzur dolmayandan zaten para almıyorlar. 🙂

Su Sesi Kır Lokantası Malatya

Derme Çayı Gündüzbey

Malatya serpme kahvaltı

Serpme Kahvaltı

Serpme Kahvaltısı organik ve doğal ürünlerden oluşuyor. Kişi başı fiyatı 30 TL. Üstelik bol porsiyon, masada yok yok. Şehrin stresi ve gürültüsünden uzakta, mekanın atmosferi, personelin hizmeti ve güler yüzü de eklenince açıkçası gitmek istemiyorsunuz.

Su Sesi Kır Lokantası
Su Sesi Kır Lokantası Malatya

Bol peynir çeşitleri içinden hiçbirini atlamadan deneyimleyin. Natürel bal kaymak şahane. Kavurmalı yumurta ile kendinizi şımartın ve sobada çay ile keyfinize keyif katın. Tek handikap çaya ekstra ücret alınıyor ve sıcacık olması gereken atıştırmalıklar sıcak servis edilmeyebiliyor.

Malatyada kahvaltı yapılacak yerler

Yemekler

Mekan yemek içinde tercih edilebilir. Su Sesi Kır Lokantası ‘nın yemekleri ve kebapları da lezzetlidir. Benim buradaki favorim karışık ızgara. Diğer önerim ise Gündüzbey Kebabı tabi üzerine bol köpüklü Türk Kahvesi.

Su Sesi lokantası kebaplar

Su Sesi Kır Lokantası Menü

ızgara menü

Malatya Gündüzbey yemekler

meyve tabağı

Susesi Restaurant akşam 8’den sonra ışıl ışıl ortamda, her yerden akan suların şırıl şırıl sesiyle daha dingin bir hale bürünüyor.

Malatyada huzurlu doğal mekanlar

Özetle mükemmel, sakin, ilginç bir ortam, mükemmel bir kahvaltı. Manzarası, yeşilliği ve şırıl şırıl su sesi sizi uzaklara götürecek. Emin olun Malatya’da tadabileceğiniz en geniş menüye sahip kahvaltı yeri. Bin bir çeşit peyniri ve lezzeti damağınızda kalacak.

Malatya en iyi kahvaltı Su Sesi Kır Lokantası

Malatya’ya göre fiyatlar biraz pahalı olabilir ama İstanbul gibi büyük şehirlerden gelenler için ister istemez uygun kalıyor. Mekanda alkol yok, sakin ortamda ağaçlar ve su sesleri eşliğinde sobada pişen çayın tadını çıkarın.

Malatyada en iyi kahvaltı yerleri

Susesi Restoran Malatya’ya geldiğinizde mutlaka gidilip görülmesi gereken mekanlardan biridir. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın!

Malatya'da organik köy kahvaltısı

Su Sesi Kır Lokantası Adres telefon

Yolunuz Malatya Gündüzbey’e düşer ve Su Sesi Restaurant’a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Malatya Restoranları için linke tıklayın.

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makalePatika Restaurant Gündüzbey
Sonraki makaleDeğirmen Odun Köfte Salihli
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here