Ana sayfa Beslenme & Sağlık Çikolatanın Faydaları ve Zararları

Çikolatanın Faydaları ve Zararları

549
0

Çikolatanın aslında bakılır ise pek fazla yararı yok fakat pek çok konuda da nokta atışı yapıyor. En çok bilinen yönü ise mutluluk hormonu salgılaması! Çikolata başlangıçta psikolojik hastalar için üretilmiş bir ilaç idi. Fakat sonrasında kişiler tarafından çok sevilince abur cubur kervanına katıldı. Şimdi sizlere çikolatanın diğer yönleri ile alakalı olan faydalarından bahsedeceğiz.

Çikolatanın yapımında kullanılan malzemelerin %98’i kanser hastalıkları ile ilgili savaşmaktadır. Kakao, kırmızı şaraba ve yeşil çaya oranla 3 kat daha fazla faydalı olan bir besin maddesi türüdür. Az tüketilmesi durumunda da kakao maddesinin dişleri güçlendirdiğini, daha iyi bir görünüm sağladığını da doktorlar devamlı dile getirmektedir. Fakat fazla tüketimi durumunda ise sizleri hiç beklenmedik diş çürümelerine de itebilir. Tam bir demir deposudur! Bu da damar tıkanıklığı, cilde ve dokulara büyük faydası var. (Gurmex.com) Her gün az miktarda çikolata tüketilmesi gelecekte yer alacak olan herhangi bir kan pıhtılaşması hastalığına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca enerjinizi yükseltir ve vücudun direnç kazanmasını sağlar.

Çikolatanın Faydaları ve Zararları

Bağışıklık sorunlarını ortadan kaldırır, üreme hormonlarının güçlenmesine yardımcı olur. Yani bilinçli bir çikolata tüketicisinin, 40’lı yaşlarda bile rahatça çocuğu olabilir. kolesterolü dengeler. Kahve tüketmeye nazaran çikolata tüketimi, vücuda daha az kafein yüklemesi yapmanızı sağlar. Kahveye nazaran içerisinde daha az kafein bulundurmaktadır.

Doktorlar sağlıklı bir şekilde günde birkaç parça çikolata tüketmenizi de önemle sizlere bildirmektedir.

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here