Ana sayfa Adana Ne Yenir İçilir Ciğerci Mahmut Adana

Ciğerci Mahmut Adana

136
0

24 saatlik Adana lezzet turumuzda uğradığımız diğer bir mekan ise Ciğerci Mahmut oldu. Instagram’da bizi takip eden ve hikayelerimizi izleyenler Adana’da Ciğerci Mahmut ‘ta yediğimiz pamuk gibi şiş ciğerleri hatırlayacaklardır.

Ciğer kebap Ciğerci Mahmut
Ciğer Kebap

Ciğer şiş Adana’da bir sabah kahvaltısı ritüelidir. Daha önce yediğiniz kart ve donuk ciğerleri bir kenara bırakıp kahvaltı yapmak amacıyla bu salaş ciğerciye bir kere de olsa uğrayın.

Adana ciğer Ciğerci Mahmut
Ciğerler Pişiyor 🙂

Ciğer Şiş

Ciğerci Mahmut Adana’da ciğerin en iyi adreslerinden biridir. Burada taze ve günlük erkek kuzu ciğeri, pamuk gibi yumuşak ve sıcacık halde dört ciğere bir adet kuyruk yağı denk gelecek şekilde servis ediliyor. Ciğer şişler masalara yağlı lavaş ve acılı açma ekmek eşliğinde gönderiliyor.

Ciğer şiş Ciğerci Mahmut
Ciğer Şiş

Mekana giriş yapıp salaş masalarından birine oturur oturmaz domates ezmesi, sumaklı soğan salatası, tablacı salatası, taş fırında pişen bol nar ekşili arpacık soğan ve yeşilliği servis etmeye başlıyorlar. Mekanda ikram olarak verilen yancılar bence mükemmeldi.

Adana mezeler Ciğerci Mahmut
Mezeler İkram

Ocakbaşı bölümü ve küçük bir bahçesi var, farklı kebap çeşitlerini de burada arzu ederseniz deneyebilirsiniz. Yine ciğer şiş ile şahane bir uyum içinde olan ev yapımı şalgam suyu muhteşemdi. Endüstriyel şalgam suyuna alışık olan bünyemiz bu nefis şalgamın tadına varınca hak ile batılı ayırt etmeye başladı.

Ciğerci Mahmut Abi Adana
Tam Ortada Karizmatik Ciğerci Mahmut Abimiz Yer Alıyor 🙂

Fakat Ciğerci Mahmut ’ta bizim önereceğimiz yegane lezzet mekanın ismiyle müsemma içi kurutulmadan pişirilmiş ciğer şiş olacaktır. Çünkü bize göre Adana’da ciğer Mahmut’ta yenir.

Çöp şiş Ciğerci Mahmut
Çöp Şiş

Ciğer tercih etmeyenlere çöp şişi alternatif lezzet olarak önerebiliriz. Bu salaş mekanda ön yargısı olanların bile ciğeri seveceğine inanıyorum. Yemek faslı bittikten sonra Şambali Tatlısı ve sınırsız çay ikram ediyorlar.

Şambali Tatlısı Ciğerci Mahmut
Şambali Tatlısı

Ciğerci Mahmut Video

Bir de unutmadan domates ezmesi ve tablacı salatası gerçekten şahanedir. Suyuna ne kadar pide banarak yedik hatırlamıyoruz bile! Ciğerci Mahmut hakkında daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıya 2 video ekliyoruz.

Ciğerci Mahmut alkolsüz bir mekan ve kredi kartı geçiyor. Fiyatlarda oldukça makul denilebilecek seviyelerde seyrediyor.

Adana Ciğerci Mahmut

Bu tablacı üstadına mutlaka uğramanızı ve Mahmut Abi ile eğer mekanda ise tanışmanızı öneriyoruz.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Adana Restoranları için linke tıklayın.

Ciğerci Mahmut Adres ve Telefon

Adres: Reşatbey Mahallesi, Ordu Caddesi No: 36/A Seyhan / Adana
Telefon: 0322 458 85 95

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleElem Restaurant Havutlu
Sonraki makaleSelami Usta Kebap
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here