Ciğerci Bedo (Ciğerci Ulaş): Adana’da Ciğer ve Uykuluk Nerede Yenir?

Ciğerci Bedo (Ciğerci Ulaş): Adana’da Ciğer ve Uykuluk Nerede Yenir?

Ciğerci Bedo (Ciğerci Ulaş) markası Adana‘da 1985 yılından beri kebap sektörünün içinde olan Ulaş ustanın amcasından devraldığı bayrağı tecrübe ve kalite ile birleştirmesiyle ortaya çıktı. 1998 yılı itibariyle ise Ciğerci Bedo ismiyle günümüze kadar taşıdı. 2006 yılında müşterilerine daha modern ve nezih bir mekanda hizmet verme arzusuyla da Turgut Özal Bulvarına taşındı. Şuanda ise tabeladan Bedo ismi silindi ve yola Ciğerci Ulaş olarak devam ediliyor.

Adana’da Sakatat Şiş Nerede Yenir?

Ciğerci Ulaş (Ciğerci Bedo), ismiyle müsemma ciğeriyle meşhur. Fakat her türlü sakatatı şiş olarak mekanda bulabilirsiniz. Billur, dalak, böbrek, yürek bunlardan bazıları. Sakatat tercih etmeyenler için tavuk menüleri de var. Kırmızı et menüsü Adana Kebap, Uykuluk ve Kaburga’dan oluşuyor.

Ciğerci Bedo, Adana'da ciğer nerede yenir

Ciğerci Bedo,Adana'da uykuluk nerede yenir

Ciğerci Bedoda (Ciğerci Ulaş) közde pişmiş domates ve biber, ezme, salata, közlenmiş soğan, cacık ve yeşillik masaya oturur oturmaz servis ediliyor. Mezeler gerçekten harika.

Ciğerci Bedo,Adanada sakatat billur dalak yürek böbrek şiş nerede yenir

Biz mekanda yarımşar porsiyonlar halinde Adana Kebabı, ciğer ve uykuluk denedik, lezzetliydi.

Mekanın lezzet sırrı hayvan seçimi ve pişirme tekniğinde gizli. Kebaplarda 1 yaş altı erkek koyunları tercih ediyorlar ve etler günlük olarak kullanılıyor.

Adana Kebap, yaylalarda yetişen bölge erkek koyunlarının etlerinden yapılıyor. Zırhta kıyılmış et, tuz ve kök biber ana malzemeleri oluşturuyor. Adana kebabı alevsiz, durgun, korlu meşe kömürü ateşinde et kırmızıdan koyu kahverengiye dönene kadar pişiriliyor. Pişirme sırasında sık sık çevrilen şişlerin yağı ekmek ile alınarak yağın ateşe düşüp alevlenmesi ve etin kalitesinin bozulmasının önüne geçiliyor.

Ciğerci Bedo Adana

Ciğer konusunda gayet başarılı bir mekan, ciğerleri lezzetli buldum. Biber ile terbiye edilen ciğerler, şişlere yağlanması için kuyruk yağı takılarak diziliyor. Geriye ocakbaşında bulunan ustanın durgun köz ateşte yavaş yavaş pişirmesi kalıyor.

Ciğerci Bedo, Adana ciğer şiş nerede yenir

Adana’da Uykuluk Nerede Yenir?

Benim bu mekanda size özellikle tavsiye ettiğim lezzet kuşkusuz Uykuluk. Bildiğiniz üzere uykuluk dana ve kuzu gerdanı, yürek ve ciğer bölgelerinden çıkarılıyor. Ciğerci Bedo’da (Ciğerci Ulaş) uykuluk kebabı, yalnızca ciğer ve yürek arasındaki bölgeden çıkan et ile yapılıyor. Çıktığı bölgeye göre lezzeti değiştiği için mekanın ciğer ve yürek arasındaki bölgeden çıkan uykuluk etini kullanması lezzet konusunda en belirleyici özelliği oluyor.

Kırmızı et veya sakatat tercih etmeyenler için kemikli veya kemiksiz tavuk menüleri var. Özellikle acılı ve kekikli tavuk sarma öne çıkan lezzetlerden.

Mezeler girişte de belirttiğim gibi bol ve lezzetliydi. Biberli lavaş ekmeği de başarılı buldum.

Adana’nın olmazsa olmaz içeceği şalgam, fakat ben Ciğerci Bedonun (Ciğerci Ulaş) bol köpüklü özel ayranını içmenizi öneriyorum.

Ciğerci Bedo, Adana kebap kaburga nerede yenir

Mekanda personel güler yüzlü, servis hızlı, hizmet güzel. Günün her saati kalabalık ve yoğun olan bir mekanda iyi hizmet almak insanı mutlu ediyor.

Kalabalık bir grup değilseniz ocakbaşında oturmanızı öneririm. Ocakbaşında yerseniz ustalar daha ilgili, servis daha hızlı ve sıcak oluyor. Dışarıda masada oturuyorsanız eğer ciğer şişleri garsonlardan tane tane isteyin. Tek seferde alırsanız soğuyor ve pek bir şeye benzemiyor benden söylemesi.

Ciğerci Bedo Adana telefon adres

Misafirinizle gelebileceğiniz 24 saat açık, kalitesi, hizmeti ve ikramı bol bir mekan üstelik yemek sonrası içilen çay sınırsız.

Fiyatlar İstanbul‘dan gelenler için kesinlikle uygun, fakat Adana standartları için biraz yüksek. Ancak Adanalılar şunu unutmamalı ki bu kalite ve lezzette kebapları İstanbul’da bulamazsınız! Bulsanız dahi emin olun 3-4 katı fiyata yemek zorunda kalırsınız kıymetini bilin. 🙂

Mekanın tek handikapı çok kalabalık ve aşırı gürültülü oluyor. Porsiyonlar fiyatlarına göre biraz ufak.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.

Ciğerci Bedo Adana menü fiyat listesi


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Adana Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Ciğerci Ulaş (Ciğerci Bedo)

Adres: Güzelyalı Mahallesi, Turgut ÖZAL Bulvarı No: 74 Çukurova / Adana
Telefon: 0322 2328486 – 0322 2328487

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın