Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Ciao Ciao İstanbul Kapandı

Ciao Ciao İstanbul Kapandı

672
0

Ciao Ciao İstanbul kapanmıştır.

Ciao Ciao İstanbul yazısıyla merhabalar. İstanbul Eminönü’nün hengame ve karmaşıklığına rağmen atmosferi ile bizi kendine çeken, birçoğunuzun adını bile duymadığı Ciao Ciao İstanbul’dan bahsetmek istiyorum. Sade dekoru, temiz mutfağı ve pizzası ile meşhur mekanı fark etmeden önünden bizim gibi belki siz de onlarca kez geçtiniz.

Ciao Ciao İstanbul

Eminönü’nü bilirsiniz her yeri hınca hınç insan ile doludur, banklarda bile oturacak yer bulunamazken mekanları varın artık siz düşünün. Tesadüfen girdiğimiz İtalyan Restoranı kıvamlı Ciao Ciao İstanbul ile bizim yollarımız işte tam bu noktada kesişti. İtalyan müziklerinin kulakları okşayan tınıları ve yorgunluğumuzun etkisiyle lezzet serüvenine ilk adımımızı attık.

Eminönü’nde daha çok yabancı turistlere hitap eden bir işletme görüntüsü çizse de, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini iliklerinize kadar hissettiriyor olması sebebiyle yerli misafirlerinde bir an önce keşfetmesi gerektiğini düşünüyorum.

Eminönü Ciao Ciao İstanbul

Konsept İtalya fakat iki çeşit menü mevcut. Biri klasik Türk lezzetlerini ihtiva ederken diğer menüde pizza, makarna ve salata gibi İtalyan lezzetleri yer alıyor. Eminönü’nde metre kareye on turistin düştüğünü var sayarsak, yeme içme pastasından pay kaybetmeyelim düşüncesi menüyü şekillendirmiş olabilir. Ciao Ciao İstanbul bu haliyle İtalyan restoranı tanımından biraz uzaklaşsa da sizi mahcup etmeyecek bir restoran.

Bol çeşit arasında tercih yapmanız belki güçleşiyor ama ben kendimi İtalyan mutfağının vazgeçilmezlerinden pizzaya endekslediğim için seçim yapmak oldukça kolay oldu.

İtalyan sebze çorbası Ciao Ciao İstanbul
İtalyan Sebze Çorbası

Sebze Çorbası

Ben önden İtalyan sebze çorbası, eşim ise mercimek çorbası sipariş etti.

sebze çorbası Ciao Ciao İstanbul

Sebze çorbasını ve sunumunu beğendim, sıcak, porsiyonu bol ve lezzetliydi. Keza mercimek çorbası içinde aynı şeyleri söylemek mümkün.

Mercimek çorbası Ciao Ciao İstanbul
Mercimek Çorbası

Robespierre Pizza

Ciao Ciao İstanbul ‘da ben duruşu, servisi ve beyefendiliği ile hizmetini çok beğendiğim bir garsonun tavsiyesi üzerine ana yemek tercihimi Robespierre’den yana kullandım. Robespierre, üzerinde dana bonfile parçalarının yer aldığı ince hamur enfes bir İtalyan pizzası. Mozzarella ve parmesan peynirinin eşsiz uyumu ve bu ikiliye eşlik eden pesto ile sarımsak sos hangi kelimeler ile anlatılabilir inanın bilemiyorum.

Robespierre pizza Ciao Ciao İstanbul
Robespierre Pizza

Pizzanın üzerini süsleyen taze domates, kekik ve roka ise olayı yeşillendirirken güzel anlamda sulandıran diğer lezzet unsurlarıydı. İnce hamuru ve bol malzemesi ile Robespierre Pizza’ya gerçekten bayıldım, bence anlatılmaz yenir.

Robespierre Ciao Ciao İstanbul
Robespierre

Eşim piliç bonfile sipariş etti. Bu arada eşim Diyabet hastası olduğu için genelde gittiğimiz tüm mekanlarda klasik ve az porsiyonlu seçimler yapar.

piliç bonfile Ciao Ciao İstanbul
Piliç Bonfile

Ciao Ciao İstanbul Menü

Bunun dışında menüde Margherita, Funghi, BBQ chicken, Calzone, Tonno pizza, Mamma mia, Vegetariana, Quattro formaggi, Ciao Ciao İstanbul, Caprisciosa ve çocuklara özel Bambino olmak üzere 11 çeşit daha pizza bulunuyor.

Pizza tercih etmeyenler için menüde yedi lezzetli makarna alternatif olarak mevcut. Ben içlerinden Bolonez ve pesto soslu spagetti makarnayı ve Mozzarella peynirli ravioli makarnayı önerebilirim. Her ikisi de oldukça başarılı. Arzu ederseniz makarnaya bol bol ekstra sos ve peynir alabilirsiniz.

makarnalar Ciao Ciao İstanbul
Makarnalar

Servis ve sunum oldukça özenli, makarna porsiyonları az gibi dururken, pizza porsiyonları ise oldukça büyük. Nihayetinde menüler doyurucu.

Sufle

Altın vuruşu ise ev yapımı sufle ile yaptık, gayet lezzetli. Genel görüşüm Ciao Ciao İstanbul ‘da kötü bir şey yemeniz gerçekten zor. Tertemiz ve güler yüzlü hizmet anlayışı, sessiz, sakin, nezih ve huzurlu ortamı ile insanı etkiliyor.

ev yapımı sufle Ciao Ciao İstanbul
Ev Yapımı Sufle

Şarap Kavı

Turistik bir mekan olması sebebiyle alkol mevcut. Alkol fiyatları tüm mekanlarda olabilecek seviyede sadece şarap ve şampanya fiyatları biraz yüksek geldi. Şarap menüsü çok üst segment bir listeyi ihtiva etmiyor ama birçok üzüm çeşidini bulabiliyorsunuz.

Özetle çok kaliteli ve şık bulduğum Ciao Ciao İstanbul, Eminönü’ne yeni bir soluk getirmiş. İyi ki buraya denk gelmiş ve tercihimizi bu güzel, keyifli mekandan yana kullanmışız. Eminönü ve Sirkeci’de konsepti ve lezzetli pizzaları ile mutlaka uğranması gereken bir İtalyan restoranı.

Ciao Ciao İstanbul adres telefon
Ciao Ciao İstanbul Cafe & Restaurant

Özenli, ilgili, nazik ve güler yüzlü personel, mükemmel servis, kusursuz hizmet ve bunların hepsini topladığınızda gerçekten uygun fiyatlarla memnun ayrılacağınız güzel bir mekan Ciao Ciao İstanbul.

Özellikle serviste kibar ve ilgili tutumları ile garsonlara özel bir teşekkür etmek istiyorum.

Yolunuz Eminönü’ne düşer ve bir gün Ciao Ciao İstanbul ‘a uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları linke için tıklayın.

Ciao Ciao İstanbul Adres ve Telefon

Adres: Hobyar Mahallesi, Arpacılar Caddesi, No: 2 Fatih / İstanbul
Telefon: 0212 514 45 89
Çalışma saatleri: 08.00 – 22.00

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here