Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Çengelköy Kokoreççisi

Çengelköy Kokoreççisi

1158
0

Çengelköy Kokoreççisi İstanbul‘da benim için kokorecin en iyi adreslerinden biridir. Kokoreç akla bir girdi mi hemen yollara düşersin. Bugün dilim döndüğünce bana göre Anadolu yakasının en iyi kokorecini yapan yerlerden biri olan Çengelköy Kokoreççisi ‘ni anlatmaya çalışacağım.

Anadolu Yakasında kokoreç denildiğinde Çengelköy Kokoreç, temiz ve lezzetli mekanların başında gelir.

Çengelköy Kokoreççisi
Derya Kuzusu Bunlar

İlk dikkatimi çeken şey kokorecin ağızda dağılan yapısı oldu. Piyasa da yaygınca bulunan elastiklerden değil. 🙂

Güveçte kokoreç Çengelköy Kokoreççisi
Güveçte Kokoreç

Çengelköy Kokoreççisi ‘nde gerçekten iyi çeşnilenmiş, güzel kokulu ve kömürde pişen tam anlamı ile gerçek bir kuzu kokoreç yedik.

kömürde kokoreç Çengelköy Kokoreççisi
Kıtır Kıtır Kömürde Kokoreç

Selahattin Abi Faktörü

Çengelköy Kokoreççisi sahibi Selahattin Abi sürekli kapıda, güler yüz ile müşterileri selamlıyor. Ayak üstü biraz konuştuk gerçekten tırnakları ile büyüttüğü lezzeti bugünlere getirmiş. Franchising vermeyi düşünüp düşünmediğini sorduğumda: “Çok isteyenler var, çok paralar da teklif ediyorlar ama ben lezzet bozulmasın istiyorum. Bizi bilenler buraya zaten geliyor.” diyor ve ekliyor, “Ekmek teknemiz bize yeter, burasını müşterilerimize layık bir şekilde götürelim başka da bir şey istemem.” Oldukça da kanaatkar ve ton ton bir insan Selahattin Abi.

Üsküdar Çengelköy Kokoreççisi
Ünlüler Geçidi

Ünlüler Geçidi

Aslında Kokoreç denildiğinde İstanbul’da epey de şöhretli bir mekan Çengelköy Kokoreççisi. Bu kokoreçten yemeyen ünlü yok gibi bir şey. Küçük mekanın her yeri fotoğraflarla süslenmiş. Kimi ünlüyü kokoreç yerken, kimisini de kokoreç tezgahında görmeniz mümkün. Dışarıda da 3-5 masa var, hemen yol üstünde.

Sümer Dilmaç anısına Çengelköy Kokoreççisi
Rahmetli Sümer Dilmaç Abimiz ve Solunda Selahattin Abi

Hatta bana sorarsanız Çengelköy trafiğinin çoğunluğunun sorumlusu da burası. Araba ile Çengelköy’e girmek için beklersin, Çengelköy Kokoreççisi önünde sıra olur beklersin, sipariş verir beklersin. Burada beklemeye alışmak gerekiyor.

İzmir Usulü Kokoreç

Çengelköy Kokoreççisi ‘nde “İzmir usulü, az yağlı” şeklinde verdiğiniz sipariş sizi uzak diyarlara götürecektir. Yada seyyar usulü iri parçalı, domatessiz, bibersiz, az kimyon, kekik, pul biber ve tuz.

Seyyar usulü kokoreç Çengelköy Kokoreççisi
Seyyar Usulü Kokoreç

Bu arada domatesli, biberli yediğiniz şeyin adı menemendir. İçini bunlarla doldurtup güzelim kokoreci ziyan etmeyin. 🙂

Biber Çengelköy Kokoreççisi

Midye Dolma

İçine pirinç ve baharat basılmamış midyeleri de başarılı. Çengelköy Kokoreççisi İstanbul’da ender midye yediğim yerlerden. Midye tava ise yapılmıyor.

Midye dolma Çengelköy Kokoreççisi
Midye Dolma
Midye Çengelköy Kokoreççisi
Midye Tepsisi

Sucuk ekmekte kokoreç yemeyenler için tercih edilebilir. Ama bana kalırsa Çengelköy Kokoreççisi ‘nde ilk önceliği kokorece vermezseniz pişman olabilirsiniz.

Sucuk ekmek Çengelköy Kokoreççisi
Sucuk Ekmek

Fiyatlar makul, önemli ayrıntı kredi kartı geçmiyor. Bir hatırlatma hemen karşısındaki Tarihi Çengelköy Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne namı diğer Fiko’nun kahvesine kokorecinizle giderseniz; boğaz manzarasına nazır güzel bir ziyafet çekebilirsiniz.

Çengelköy Kokoreççisi adres telefon

Son olarak Çengel Dürüm isminde hemen yan tarafta yeni bir mekanları daha var. Buradan kokoreç sevmeyen arkadaşlarınız için sipariş alabiliyorlar. Fakat bir kez denedim ve hayatımda yediğim en kötü dürümlerden biriydi. 🙁 Maalesef tavsiye edemeyeceğim.

Çengelköy Kokoreççisi ‘ne uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Çengelköy Kokoreççisi Adres ve Telefon

Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi No: 15/C Üsküdar / İstanbul
Telefon: 0216 318 76 56 / 24 saat açık

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMevlana Pide Beylikdüzü
Sonraki makaleBahar Pide Salonu Şişli
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here