Çamlıbağ Şarapları: Bozcaada’da Şarap Nereden Alınır, Nerede İçilir?

Çamlıbağ Şarapları: Bozcaada’da Şarap Nereden Alınır? Nerede İçilir?

Çamlıbağ Şarapları yazısını özellikle kaleme almak istedim. Bozcaada’da Şarap Nereden Alınır sorusunu sıkça sorarlar bana.. Bozcaada deyince aklıma bağ bozumları ve üzüm nasıl düşüyorsa amansız.. Üzümler şarabı, şarap ise Çamlıbağ’ı anımsatıyor bana..

Neden mi? Bence Çamlıbağ Şarapları Bozcaada’nın en iyi şaraplarını üretiyor da ondan..

Bozcaada’da Şarap Nereden Alınır?

Dolayısıyla bana göre Bozcaada’da şarap Çamlıbağ’dan alınır. Size tavsiyem Çamlıbağ Vasilaki, Kuntra ve Karalahna şaraplarından birini deneyimleyin. Cabernet sauvignon ve Merlot şarapları gayet uygun fiyatlı ve kaliteli şaraplardır. Özellikle bulabilirseniz Ayapetro Karalahna 2012 özel tavsiyemdir.

Çamlıbağ Şarapları Bozcaada, Bozcaada şarap nereden alınır

Bozcaada’da Şarap Nerede İçilir?

Üzüm kenti Bozcaada’ya giden herkesin kafasına Bozcaada şarap nereden alınır ve Bozcaada şarap nerede içilir gibi bir çok soru takılıyor. Bozcaada‘ya gelmeden önce Bozcaada şarap tadım listelerinde en çok merak edilen nokta Bozcaada şarap evleri ve konseptleri oluyor. Bu yazımda sizlere şarap içmekten çok keyif aldığımız bir Bozcaada şarap evi olan Tenedion Wine House’dan bahsedeceğim. Bu yazı sonunda Bozcaada’da şarap nerede içilir ve Bozcaada şarap nereden alınır sorularının cevabını Çamlıbağ sayesinde bir nebzede olsa almış olacaksınız.

Çamlıbağ Şarapları Bozcaada, Bozcaada'da şarap nerede içilir

Bozcaada’da ilk şarap üreten Müslüman aile olan Yunatçıların 4. nesil temsilcisi Haşim abi işin başında.. Çamlıbağ öyle gelişi güzel büyümemiş ve daha çok para kazanma hırsı gözlerini hiç bürümemiş.. İlk günkü aşk ve heyecan ile kaliteli şarap üretme telaşı artarken Çamlıbağ hep butik kalmış..

Haşim abi ile toprak, ada, üzüm ve şarap kokan harika bir sohbet gerçekleştirdik. Bu şarap yolculuğunu ve diğer tüm yeme içme videolarımızı Gurmex TV kanalımıza abone olarak takip edebilirsiniz.

Çamlıbağ Şarapları sahibi Haşim Yunatçı abi ile gerçekleştirdiğimiz bu şahane sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haşim Yunatçı ile Şarap Sohbetleri – Çamlıbağ Şarap

Haşim abiye ve bu bayrak altında toprağa alın terlerini döken tüm şarap tutkunlarına selam olsun.

Kendisi genelde Çamlıbağ Tenedion Wine House’da bulunuyor. Aşağıdaki videomuzda ise Haşim abiyle gerçekleştirdiğimiz komik ve eğlenceli sohbetin özel bölümü yer alıyor.

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve mutlaka bizden selam götürün.

Diğer Çanakkale lezzet durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Tenedion Wine House
Adres: Çınarlı Çarşı Caddesi No: 82 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: 0286 697 80 55

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın