Ana sayfa Samsun Ne Yenir İçilir Çalıkuşu Döner Samsun

Çalıkuşu Döner Samsun

1037
0

Çalıkuşu Samsun yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. Hayatımın 18 yılının geçtiği Samsun’un en güzel dönercilerinin başında gelen Çalıkuşu ‘ndayız bu kez. Bu yazı ile birlikte sizlere bir Samsunlu gözünden Samsun’da döner nerede yenir sorusunun cevabını da vesileyle vermiş olacağım.

Çalıkuşu Döner Samsun
Bir gün buna ekmek bastıracağım. 🙂

Dereköy Etleri

Çalıkuşu’nda dönerin malzemesini Samsun’un merkezinden uzak bir yerleşim yeri olan Dereköy’den getiriyorlar. Bilenler bilir Dereköy bölgede yetişen hayvanların etinin lezzetiyle ünlüdür. Dereköy’de bulunan kendin pişir kendin ye mekanlarına gidip o etlerin tadına baktığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. 🙂 Fırsat olursa bu enfes kendin pişir kendi ye restoranlarını da ayrı bir yazı olarak yayınlayacağım.

Soslu Dürüm Döner
Soslu Dürüm Döner Canını Yediğim..

Sade Soslu Dürüm Döner

Çalıkuşu’nda pişen dönerin lezzeti her ne kadar güzel olsa da, bana göre Çalıkuşu’nu Çalıkuşu yapan asıl unsur, restoranın hemen arkasında kendi fırınlarında pişirdikleri yumuşacık, pofuduk pofuduk lavaşlarıdır.

Soslu Dürüm Döner Çalıkuşu

Türkiye’de henüz döner ve sıcak lavaş çılgınlığı başlamadan çok uzun yıllar önce zaten bu işi Çalıkuşu layıkıyla yapıyordu. Aradan geçen 10’larca yıla rağmen kalitesini ve çizgisini bozmadan devam ediyor olması takdire şayan. Buranın klasiği ise sade soslu dürüm döner, mutlaka deneyin.

Çalıkuşu Döner
Çalıkuşu Döner Samsun

Bu nefis soslu dürüm döneri yerken ağzın burnun hep sos olacak, 10 parça peçete harcayacaksın ki tadına doyasın. 🙂

Benim gibi insanlıktan nasibini almamış arkadaşlar ise bu dürümü yolluk olarak yiyor. Ben dürüm döner öncesinde şundan yuvarlıyorum:

Pilav Üstü İskender Kebap
Pilav Üstü İskender Kebap – Yoksul doyuran. 🙂

O nasıl sos öyle demeyin, normali bu kadar değil. 🙂 Ben tabağın ağzına kadar sos doldurmalarını istiyorum. Kalan sosu, ekstra lavaşla sıyırıp sıyırıp yiyorum. Bu yemeğin üstüne yetmezmiş gibi bir de dürüm yeniyor yani… 🙂 Siz sos istemezseniz sadesinin resmini de paylaşmış olayım. Lokantada kebap çeşitleri ve lahmacunda deneyebilirsiniz, güzeldir.

Çalıkuşu Samsun Döner

Bu arada Samsun’da adım başı her yer Çalıkuşu olmuş. Önüne arkasına kelime ekleyip herkes bu marka üzerinden yürür olmuş. O yüzden adrese ve mekan resimlerine bakarak doğru yere gittiğinizden emin olmalısınız. Memleketime her gittiğimde kesinlikle uğradığım Çalıkuşu’na eğer siz de uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Samsun Restoranları için linke tıklayın.

Çalıkuşu Döner İletişim

Adres: Çitlik Mahallesi, İstiklal Caddesi No: 122 İlkadım / Samsun
Telefon: 0362 233 23 22

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAsmaaltı Menemen Çakallı
Sonraki makaleRoyal Mis Döner Kapandı
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here