Ana sayfa Bozcaada Ne Yenir İçilir Boruzan Restaurant

Boruzan Restaurant

1269
0

İçerik

Boruzan Restaurant yazısıyla selam edelim. Bozcaada’da Ahtapot diye bir hakikat var diyelim ve yazımıza geçelim. Bozcaada‘da rakı balık nerede yapılır ve Bozcaada balık restoranları pahalı mı gibi çoğaltılabilecek birçok soru alıyoruz.

Boruzan Restaurant
Boruzan Restaurant Bozcaada

Bozcaada‘ya gelmeden önce ön hazırlık amacıyla kendisine Bozcaada yeme içme listeleri yapan takipçilerimiz bile var. Aynı soruları bizde kendimize soruyoruz. O nedenle bu yazımızda sizlere Bozcaada’da rakı balık ve Bozcaada’da ahtapot nerede yenir sorularının cevabını vermeye çalışacağız. Hafızalarımızda yer edinen mekanımızın ismi ise Boruzan Restaurant.

Boruzan Restaurant Bozcaada

Hani eski Türk filmlerinde salaş balık meyhaneleri vardır ya aslında öyle bir yer işte Boruzan Restaurant.
Bozcaada kadar eski Bozcaada kadar güzel. 250 yıllık ada geçmişlerinde bayrağı Timuçin devralmış.

1930'lu Yıllar Bozcaada
1930’lu Yıllar Bozcaada

Adanın menü ve meze çeşitliliği en geniş olan restoranlarından biri bizce kesinlikle burası. Hele ki o salaşlığı, sadeliği ve kulakları okşayan nostaljik Türk müzikleri yok mu hayran kalmamak elde değil.

Bozcaada salaş restoranlar

Meze ve Ara Sıcaklar

Boruzan Restaurant ‘ta biz geceye Torik lakerda, Girit ezmesi, Enginar ve farklı birçok meze ile başladık. Ardından Deniz mahsullü içli köfte, Deniz mahsullü krep, patlıcan içinde deniz mahsulleri olan Merzane ve Kalamar kavurma ile lezzet çıtamızı atmosfere kadar yükselttik. Hepsi gerçekten birer baş yapıttı! Ne kadar ekmek yedik inanın hiç hatırlamıyoruz. Bozcaada’da deniz mahsullü kavramını duyduğunuzda anlayın ki genel olarak hepsinin içinde ahtapot, karides ve kalamar var.

Bozcaada'da rakı balık

deniz ürünlü içli köfte
Ahtapot, karides, kalamar deniz mahsullü içli köfte
Deniz ürünleri krep
Ahtapot, karides, kalamar deniz mahsüllü krep
Deniz mahsullü patlıcan merzane
Ahtapot, karides, kalamar deniz mahsullü patlıcan merzane
kalamar kavurma Boruzan Restaurant
Kalamar kavurma

Ahtapot Izgara

Hele ki Boruzan Restaurant ‘ın bir ahtapot ızgarası var insana parmaklarını yedirtir. Bozcaada’da hangi restorana giderseniz gidin ve kime sorarsanız sorun Ahtapot denildiğinde şüphesiz sizlere Boruzan Restaurant’ı işaret buyurur.

Ahtapot ızgara
Ahtapot Izgara

Dededen babaya, babadan oğula tam bir Bozcaada geleneği olan Boruzan Restaurant adada işin hakkını veren nadir mekanlardan biridir. Ve bize kalırsa gerçek manada Bozcaada’nın lezzet yükünü çeken önemli birkaç restoran arasında yer alır.

meyve salatası
Meyve Salatası

İşin daha enteresan boyutu şu ki Bozcaada mekanları arasında belki 10’larca restoran varken, sezon dışında tüm işletme sahipleri rakı balık sofrası kurmak için Boruzan Restaurant ‘ı tercih eder. Çünkü kalite ve lezzet asla tesadüf değil.

Gelin dostlar gelin ne demek istediğimi o zaman anlayacaksınız. Aynı zamanda Bozcaada’da yılın 12 ayı açık olan birkaç balık restoranından birisidir burası.

Boruzan salaş meyhane

Aileler içinde uygun olan mekan hizmet, güler yüz, lezzet ve fiyat performansı olarak gayet iyi. Bozcaada restoranları malumunuz İstanbul standartlarında fiyatlara sahip. Genelde Anadolu’dan gelenler Bozcaada’yı çok pahalı buluyor fakat bizce bu kalitede hizmet ve lezzet almanın hak verelim ki bir karşılığı olmalı.

Boruzan Restaurant adres telefon

Yaz sezonunun çok kısa olduğu Bozcaada’da Boruzan Restaurant gibi önünüzde Ege denizinin uçsuz bucaksız uzandığı bir restorandaysanız kıymetini bilin.

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve bizden mutlaka selam götürün.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bozcaada Restoranları için linke tıklayın.

Boruzan Restaurant İletişim

Adres: Alaybey Mahallesi, Yalı Caddesi. No: 4 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: 0541 843 74 17

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAyazma Restaurant
Sonraki makaleE La Pizza & Bistro
blank
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here