Ana sayfa İzmit Kocaeli Ne Yenir Barista Plus 41 AVM

Barista Plus 41 AVM

Barista Plus Kocaeli İzmit’te gözde bir mekan. Siyah beyaz fotoğraflarla süslenmiş duvarlarıyla her fotoğrafta ayrı bir yaşanmışlıktan bahsediyor. İnsan fotoğraflara bakarken düşünmekten kendini alamıyor. Her bir fotoğraf bir hikaye sanki geçmişe dair. Bir duvar boyunca çeşitli fotoğraflar. Oynayan çocuklar, müzisyenler, güzel kadınlar ve daha niceleri. Hepsi siyah beyaz. Fotoğraflar dışında nişlerde bulunan biblolar, dekoratif süslemeler de ilgi çekici. Barista Plus bana göre Kocaeli’nin en otantik mekanlarından biridir.

41 avm cafe

Yine otantik kahve öğütme makineleri, antika telefonlar, mistik aydınlatması ile bambaşka bir şehre gelmiş hissi veren İzmit’in ender mekanlarından bir tanesidir. Eskiden alkol menülerinde olmadığı için şarap olsaydı ne iyi olurdu demekten kendimi alamazdım. Fakat 41 AVM’deki yeni yerlerinde artık alkollü içki sunumu da yapıyorlar.

Barista Cafe

İç mekanda birbirine yakın yan yana sıralanmış pek çok masa ile samimi bir dekor var. Ve işin ilginç tarafı masalar birbirine çok yakın olmasına rağmen kimse kimseden rahatsızlık duymuyor gibi ya da ben böyle hissediyorum bu sıcak ortamı sevdiğim için. Bahçeye açılan mekanda, bahçe kısmı kırmızı sardunyalarla süslenmiş, bar tipi masa sandalyeleriyle cool bir havası var.

Cafe Restaurant 41 Avm
Tabi ki asıl konumuz yeme içme, sunum ve görsel kısmı. Catering sektöründe çalışıp da hala aç olabiliyor insan yeni sunumlar görmeye, başka lezzetleri tatmaya, keyifli bir sohbetle şık bir yemek yemeye, üzerine bunları sizlerle paylaşmaya aç olabiliyor elbet…

Barista Plus
İzmit Merkezdeki Eski Yerleri

Barista Cafe & Restaurant Menü

Peki Barista Plus’a gittiğinde ne yemeli? ne içmeli? Barista Plus adı altında servise sunulan pek çok çeşit yemek mevcut; pizzalar, et yemekleri, tavuk yemekleri, makarnalar ve salatalar olmak üzere kendi adına özgü servis edilen enfes tatlar.

Hangi yemeği tercih ederseniz edin başlangıç olarak zeytinyağı, limon, nar ekşisi üçlemesiyle birleşen çeri domates ve yanındaki esmer-beyaz keklere diyecek sözüm yok. Zeytinli ve sebzeli-domatesli mini kekler Barista Plus yapımı. Başlangıç için göz ve gönül doyurucu, mutluluk verici.

Barista Plus Menü
Hem göz hem karın doyuruyor.

Kırmızı çuşka biberle şişlenmiş piliç sarma, yanında fırın patatesi, pirinç pilavı ve Akdeniz yeşilliklerinin buluştuğu enfes salatasıyla tam bir şölen Barista Plus usulü piliç sarma. Yemeğin sunumu hem göze hem mideye hitap ediyor. Salatada kapari, mantar, kibrit doğranmış salatalık, havuç ve pek çok yeşillik mevcut.

Barista Plus menüsünde yer alan tüm lezzetleri ve fiyatlarını merak edenler buraya tıklayarak inceleyebilirler.

Restaurant İzmit Kocaeli

Yemeğin ardından söylenen çay sunumu da oldukça başarılı. Çay deyip geçmeyelim, Türk kültürünün vazgeçilmez içeceği ve benim için çok önemlidir. Sunumu da böyle güzel olunca, başka zevkli içmesi. Elma – portakal – limon dilimleri üçlenmiş, bir minik kurabiye arkadaş olmuş, konmuşlar otantik çay tepsimize. O zaman afiyet olsun yolu Barista Plus ‘a düşen herkese…

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Kocaeli Restoranları için linke tıklayın.

Barista Plus İletişim

Adres: Sanayi Mahallesi, Ömer Türkçekal Bulvarı, 41 Burda AVM No: 7 İzmit / Kocaeli
Telefon: 0262 332 33 77

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMasala Kebap
Sonraki makaleJoven Evo Kapandı
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here