Ana sayfa Belçika Anvers (Antwerp) Gezi Rehberi Belçika

Anvers (Antwerp) Gezi Rehberi Belçika

879
0

Antwerp (Anvers) Nasıl Bir Şehir?

Hollanda Rotterdam‘dan sonra Avrupa‘nın ikinci büyük limanına sahip AntwerpBelçika‘nın en büyük ikinci şehri.. Aynı zamanda bir moda başkenti..

Antwerp-Anvers-gezilecek-gorulecek-yerler-gezi-gurme-rehberi-belcika-visionsoftravelorgvisionsoftravel.org

Belçika‘nın elması olarak anılan Antwerp hala 16. yy. mimari dokusunu yaşıyor. Dolayısıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip..

7. yy. da Hristiyanlığı kabul eden şehir Roma İmparatorluğu sınırlarına dahi olmuş.. Konumu nedeniyle de her zaman Avrupa’nın ticaret merkezi rolünü üstlenmiş.. 2. dünya savaşından sonra hızla kalkınmaya başlayan Anvers kuzey Belçika‘nın halen finans merkezidir.

Antwerp-Anvers-belcika-worldwanderistacomworldwanderista.com

Antwerp’e (Anvers) Ulaşım

Antwerp‘e araba ile ulaşmak çok kolay.. Amsterdam ve Paris‘ten karayolu ile gelecekler için E19, Eindhoven‘dan gelecekler için E34, Brüksel‘den gelecekler için A12 yolu kullanılmalıdır. Trenle gelmek çok daha kolay Antwerpen Centraal yerel trenleri, şehirler arası ve bölgeler arası dahil saatte yaklaşık 15 sefer yapıyor. Şehrin hava alanı şehir merkezine 7 km. mesafede olmakla beraber 14 euro ücret ödeyerek 2 nolu otobüs hattı ile ulaşabiliyorsunuz.

Antwerp (Anvers) Gezilecek yerler

Antwerpen Centraal : Muhteşem bir tren istasyonu

Tren ile ulaşımdan söz etmişken katedrale benzeyen mimarisi ile çok görkemli bir duruşa sahip Anvers Tren İstasyonu (Antwerpen Centraal) 1905 yılında hizmete açılmış..

Anvers-tren-istasyonu-Antwerpen-Centraalen-nerede-belcika-yelpbeyelp.be

Louis Delacenserie‘in eseri olan başyapıt mükemmel mimari tarzların harmanlanması sonucunda ortaya çıkmış.. Aradan geçen bir asra rağmen mükemmel çalışan istasyon, muhtemelen dünyanın en güzel tren istasyonlarından biri..

anvers-tren-gari-antwerp-belcika-nieuwsvtmbenieuws.vtm.be

Antwerp-Anvers-seyahat-rehberi-gezi-notlari-blog-nerede-ne-yenir-belcika-mariakerke-skynetblogs-be

Bira ile aranız nasıl?

Bira hayranı mısınız? Bu harika haber..

Avrupa’nın en kaliteli biralarının üretildiği ülkelerden biridir Belçika.. Ülkenin bira kültürü hakkında bilgi almak isterseniz Bier Central‘e uğramanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Bier-Central-belcika-belcikada-bira-nerede-icilir-barlar-publar-bistro-restoran-kafeler-protzonbeercouk

300 çeşit bira portföyüne sahip Bier Central‘de yapmanız gereken tek şey oturmak ve bira türleri arasından seçim yapmak.. Bier Central bu popüler içecek ile ilgili sizi bilgi sahibi yapabilecek bir ansiklopedi gibi.. Aradığınız herşeyi bulacaksınız.

belcika-biralari-bira-restoranlari-en-iyi-bira-nerede-icilir-gurme-mekan-yemek-rehberi-restaauberestaau.be

Belçika‘nın ikinci büyük kentinde yüzlerce popüler bira içinden yapacağınız seçimler size unutulmaz anlar yaşatacak.. Kafanız çok mu karıştı?  Garsonlar tarafından önerilen bira ve şarap seçenekleri ile çıkacağınız lezzet yolculuğunda Anvers‘in (Antwerp) tarihi atmosferinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bier-Central-nerede-nasil-gidilir-fiyat-menu-ucretler-ne-yenir-belcika-apenbeapen.be

Ardından bırakın kendinizi Anvers sokaklarına..  Birbirinden farklı restoranlar ve barlar eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilmeniz için sizi bekliyor.

Popcorn, Kellys, Antwerp Duke gitmenizi önerebileceğimiz mekanlar arasında..

Antwerp-Duke-nerede-nasil-gidilir-ne-yenir-icilir-menu-fiyat-ucretler-gurme-mekan-rehberi-belcika-two4onebeAntwerp Duke – two4one.be

Bira sevmiyor musunuz? Sorun yok damak tadınıza uygun içecekler elbette sizde bulacaksınız.

Aan de Stroom Müzesi

Belçika (Antwerp) Anvers kültürünü öğrenmek için iyi zamanlama ve güzel yer!

Aan de Stroom Müzesi (Musem Aan de Stroom) veya kısaca MAS şehir ve liman arasında kalıyor. Anvers (Antwerp)  için hem konum hemde kültürel olarak bir dönüm noktası diyebiliriz.

Aan-de-Stroom-Muzesi-MAS-museum-aan-de-stroom-belcika-blogzogorgblog.zog.org

Çünkü Aan de Stroom Müzesi (Musem Aan de Stroom) sadece bir müze değil.. Anvers‘e (Antwerp) dair geçmişe yönelik bir bellek görevinin yanında, şehrin bugünü, yarını ve geleceği hakkında da öngörülere yer veriyor. İnsanlar, insanların zihniyetlerinin değişimi, dünü, bugünü, yarını ve tüm çıplaklığıyla arka planda yaşananlar..

Aan-de-Stroom-Muzesi-MAS-nerede-nasil-gidilir-ziyaret-giris-saatleri-ucretleri-fiyatlari-belcika-belcikada-muzeler-kinkorncomkinkorn.com
Aan-de-Stroom-Muzesi-MAS-ne-yapilir-ne-alinir-muze-eserleri-belcika-mrengineeringbemrengineering.be

MAS konum itibari ile şehrin odak noktası olduğundan aynı zamanda insanların buluşma noktası.. MAS Bulvarı ve muhteşem Anvers manzarasına doyamayacaksınız.

Mimar Kurt Hereygers tarafından tasarlanan MAS Storm Cafe, Restaurant ‘t Zilte, MAS Pavilions, mağazalar ve daha birçok güzel mekan sizi bekliyor.

MAS-Storm-cafe-kafeler-kafesi-menu-fiyatlar-ucretler-apenbeapen.be
MAS-Storm-Cafe-kafe-nerede-nasil-gidilir-ne-yenir-icilir-photo-Sarah-BleeSarah Blee

Peki Aan de Stroom Müzesi (Musem Aan de Stroom) yani MAS‘ı Anvers‘de nasıl bulacağız? Üzülmeyin! Eşsiz mimarisi ile ilk bakışta sizi yakalayacaktır, kaçırma ihtimaliniz yok..

Anvers (Antwerp) Hayvanat Bahçesi

Anvers (Antwerp) Hayvanat Bahçesi Avrupa’da çok eski ve ünlü bir hayvanat bahçesi.. Burada yaklaşık bin tür ve 5000 hayvan yaşıyor. Tamamını gezmek istiyorsanız eğer bu tam bir gününüzü alabilir. Hepsini olmasa da mutlaka gezmenizi önerdiğimiz bir yer..

Anvers-Antwerp-Hayvanat-Bahcesi-belcika-commons-wikimediaorgwikimedia.org

1843 yılında şehir dışında açılan, Anvers (Antwerp) Hayvanat Bahçesi bugün merkez istasyonu yakınında yeşil bir vahada yer alıyor. Hayvanlar için harika bir doğa ortamı, hareket rotaları düşünülmüş.. Başlı başına mükemmel bir dünya..

Anvers-Antwerp-Hayvanat-Bahcesi-nerede-nasil-gidilir-ne-yapilir-ne-alinir-ne-yenir-belcika-zooinstitutescomzooinstitutes.com

Antwerp Hayvanat Bahçesi aynı zamanda nesli tükenmekte olan hayvanlar için yürütülen Okapi veya Bonobo programının çalışma sahası..  Hayvan türlerinin korunmasına yönelik bu program dünyaca ünlüdür.

Anvers-Antwerp-Hayvanat-Bahcesi-giris-ziyaret-saatleri-ucretleri-fiyatlari-belcika-zooantwerpenbe

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here