Ana sayfa Gurme Gezi Rehberi Ağva Yeme İçme Rehberi: Ağva’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Ağva Yeme İçme Rehberi: Ağva’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

2612
0

Ağva Yeme İçme Rehberi: Ağva’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Ağva’da kahvaltı nerede yapılır sorusuna cevap olabilecek en iyi Ağva kahvaltı yerleri için size özet bir Ağva yeme içme yazısı hazırladım. Ağva merkezde kahvaltı için çokça alternatif bulunuyor. Fakat dışarıda yapacağınız kahvaltı ile otelinizdeki arasında çok efsane bir fark beklemeyin bunu baştan söyleyeyim. Kaldığınız otelde kahvaltı dahil bir opsiyon satın aldıysanız öncelikle bu opsiyonu kullanın. Çünkü bazı otellerin kahvaltıları gerçekten dört dörtlük olabiliyor. Ama günübirlik bir gezi için gelecek veya dışarıda kahvaltı yapmayı tercih edecekseniz size bir kaç tavsiyemiz elbette var. Ancak ne hikmetse sanki tüm Ağva restoranları ve otelleri el birliği yapmışcasına neredeyse aynı yüksek fiyatları çekiyorlar. Örneğin serpme kahvaltı tabağı 1 kişi için 30 TL’den aşağı bulmanız çok zor.. Sucuk, menemen ve omlet gibi ekstra sipariş verilen opsiyonları 15 TL’den aşağı bulursanız bence hemen o mekana çökün. 🙂 Ayrıca bir çok yerde içtiğiniz çay, kahvaltıya dahil değil adisyona yazılıyor bu da önemli bir handikap.

Ağva Yeme İçme, Beyaz ev ağva şileAğva kahvaltı mekanları

Ağva Yeme İçme listesine başlamadan üzerinize kara bulutlar sardığım için üzgünüm ama bunlar bilmeniz gereken acı gerçekler. 🙂 Sonra kahvaltı mekanlarına gittiğinizde garsonlara vay efendim ben duymadım, ben bilmiyordum, benim haberim yoktu gibi laf cambazlıkları yapmak zorunda kalmayın. 🙂

Bu arada size Ağva merkezde kahvaltı yapabileceğiniz mekanları yazdım. Bu listeyi yaparken Karamandere Saklıgöl, Avcıkoru, Koçullu ve Üvezli gibi Ağva’ya bir kaç fersah uzakta olan mekanlara yer vermedim. 🙂 Onları ayrıca “Şile Yeme İçme Rehberi: Şile’de Kahvaltı Nerede Yapılır?” isimli makalemde güzelce izah edeceğim hiç merak etmeyin.

Ağva Yeme İçme, Ağvada kahvaltıcılar, Şengül çiftliği ağva şileAğva Yeme İçme Kahvaltıcılar

Daha fazla uzatmadan buyurun Ağva merkez kahvaltıcılarına..

Ağva’da kahvaltı edilecek yerler:

1- Ağva Greenline Guesthouse Hotel

Greenline Guesthouse aslında Ağva’da yer alan bir otel, fakat nehir kenarında güzel bir kahvaltı keyfi için konaklama şartı aranmıyor. Nehir kenarına kurulan enfes kahvaltı masanızda huzurun, dinginliğin ve enfes lezzetlerin tadını çıkarın!

Adres: Yakuplu Sapağı No: 284 Ağva – Şile Telefon: 0216 7218491

Ağva Yeme İçme, Ağvada kahvaltı yerleri, greenline guesthouse agva şile istanbulAğva’da kahvaltı nerede yapılır

2- Hanife Teyze’nin Gözlemesi

Hanife teyze organik ve taze köy ürünlerinden mis gibi kahvaltı sofrası kuruyor. El yapımı gözlemeleri de oldukça lezzetli ve porsiyonu bol.. Kaşarlı patatesli gözlemesini mutlaka denemelisiniz. Yine evinin bahçesinde su kenarlarından topladığı yöreye özel bir ot olan Mancar’dan harika pide yapıyor. Antep katmeri, el yapımı, hafif ve lezzetli mantısını da es geçmeyin.

Adres: Ahmet Yesevi Sokak No: 6 Ağva – Şile  Telefon: 0536 4645652

Ağva Yeme İçme, Ağva'da kahvaltı nerede yapılır, Hanife teyze gözlemesi

3- Beyaz Ev Butik Otel

Başka bir otel kahvaltıcımız Beyaz Ev.. Nehir kenarında en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve özenle hazırlanmış serpme kahvaltı servisi yapılıyor. Kuşlar, ağaçlardan gelen yaprak sesleri ve daha bir çok ayrıntı sizi bekliyor. Yapacağınız doğayla baş başa bir kahvaltı size tüm dertlerinizi unutturacak cinsten.

Adres: Yakuplu Caddesi No: 256 Ağva – Şile Telefon: 0216 7218715

Ağva Yeme İçme, Ağva'da kahvaltı, Beyaz ev butik otel şile ağvaAğva Yeme İçme Tavsiyeleri

4- Masal Evi Ağva

Nehir kenarında köy kahvaltısı ile güne başlamak gibisi yok. Ardından kuş sesleri eşliğinde hamak da sallanın ve Türk kahvesi ile bu muhteşem atmosferi taçlandırın. Masal Evi’nde kahvaltı ile birlikte huzur ve sükunette servis ediliyor.

Adres: Ağva Mahallesi, Yakuplu Caddesi No: 260 Ağva – Şile Telefon: 0216 7217103

Ağva Yeme İçme kahvaltı, masal evi ağva şile istanbulAğva Yeme İçme Önerileri

5- Simitçi, Kahveci, Gazozcu

Çok detaylı bir kahvaltı planınız yok, zamanınızda dar ise öğünü ufak tefek atıştırmalar ile çözebilirsiniz. Bu konuda size harika bir önerimiz olacak. Ağva’nın yeni mekanlarından “Simitçi, Kahveci, Gazozcu”da pasta ve kahvelere bir şey diyemem ama fırından yeni çıkmış sıcacık poğaçalar, börekler ve kurabiyeler enfes. Konsept olarak öne çıkan en önemli özelliği ise Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş yerel gazozlarını servise sunmuş olması. Çocukluğunuza geri dönmenize yardımcı olacak mekanda tam 50 çeşit yöresel gazoz bulunuyor. Hizmeti, servisi ve lezzetleriyle uğranması gereken bir mekan.. Anadolu’nun yerel gazozları ile ilgili detaylı bir yazı yazmıştım linke tıklayıp okuyabilirsiniz.

Adres: Ağva Merkez Mahallesi, Ahmet Yesevi Sokak No: 5 Ağva – Şile Telefon: 0553 4871162

Ağva Yeme İçme kahvaltı yerleri, simitçi kahveci gazozcu şile ağvaAğva Yeme İçme Mekanlar

5- Şengül Çiftliği Restaurant

Şengül Çiftliğinde hem gözü hem mideyi doyuran güzel kahvaltı servisi var. Nehir kenarında keyifli zaman geçirmek için iyi bir seçim. Ağva’da yer alan alkolsüz tek mekan olma özelliğine sahip olabilir. Fakat kalite ve hizmet geçmişe nazaran sendeliyor.

Adres: Göksu Nehir Boyu Caddesi No: 5 Ağva – Şile Telefon: 0216 7217385

Ağva Yeme İçme kahvaltı nerede edilir, şengül çiftliği şile ağvaAğva Yeme İçme Blog

6- Küçük Ev Motel

Çok merkezi konumda Göksu nehrinin kıyısında salaş ama sevimli bir motel Küçük Ev. Aynı isimli restoranında güzel köy kahvaltısı servis ediyorlar. Fakat ne hikmetse serpme kahvaltıyı 2 kişilik (80 TL) sipariş verilirse getiriyorlar. Açıklamaları ise bir kişi için serpemiyorlarmış. 🙂 bana komik geldi. O yüzden kahvaltı tabağı (30 TL) almak zorunda kaldım. Sucuk ve menemen (15 TL) lezzet olarak fevkaladenin fevkindeydi. Fiyatları sadece bu mekanda yazdım lakin hemen hemen tüm kahvaltı mekanlarında ve otellerde aşağı yukarı aynı fiyatlar geçerli.

Adres: Yakuplu Caddesi No: 151 Ağva – Şile Telefon: 0216 7217496

Ağva Yeme İçme kahvaltı yapılacak mekanlar, küçük ev motel şile ağvaAğva Yeme İçme Restoranlar

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.

Diğer İstanbul yazılarımızı okumak için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Ağva’da ne yenir içilir detaylı bilgi almak için linke tıklayın.
Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here