Ana sayfa Beslenme & Sağlık Zeytin ile ilgili Bilinmeyenler

Zeytin ile ilgili Bilinmeyenler

738
0

Zeytin içerdiği “Oleuropein” maddesi ile uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını bünyesinde barındırıyor. Sağlıklı ve uzun yaşamın destekçisi olan oleuropein maddesi aynı zamanda kanserin de baş düşmanı.

İçerisinde A, D, E, K vitaminleri bulunan, pek çok rahatsızlığa şifa olan zeytinin bünyesindeki “oleuropein” maddesinin kansere karşı koruyucu özelliği bulunuyor. Oleuropeinin hücre yenileme, beyin ve kemik gelişimini destekleme özelliklerinin yanı sıra kanser ilacı yapımında da kullanıldığını belirten uzmanlar, gelişmiş ülkelerin bu özel maddeden kanseri önleyici ilaç ürettiğini ifade ediyorlar.

a olive tree on the sea background
Zeytin’in mucizelerinden yararlanmak için doğal Zeytin tüketmeli…

Uzmanlar ayrıca, çağdaş üretim teknolojileri kullanılırken zeytine acımtırak meyvemsi tadını veren oleuropein maddesinin örselendiğini ve içerisindeki vitaminlerin zedelendiğini belirtiyor.
Zeytinin sağlık sırrının acımtrak tadında olduğunu sözlerine ekleyen uzmanlar, doğal zeytinin suya atıldığında renginin açılmaması, suyun saydamlığını bozmaması, zamanında hasat edildiğinin göstergesi olarak çekirdeğinden kolay ayrılması ve sadece kendi öz yağı ile korunması gerektiğini dile getiriyorlar.
Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam tarzı için sizler de organik gıdaları tüketerek doğal hayatın kapılarını aralayabilirsiniz.zeytin-in-faydalari-yararlari

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here