Ana sayfa İzmit Kocaeli Ne Yenir Somunarası Değirmendere: Kocaeli’de Balkan Köfte Nerede Yenir?

Somunarası Değirmendere: Kocaeli’de Balkan Köfte Nerede Yenir?

Somunarası Değirmendere: Kocaeli’de Balkan Köftesi Nerede Yenir?

Somunarası Balkan Köftecisi

Somunarası Kocaeli yazısı Balkanlar‘dan sadece soğuk hava gelmez köfte de gelirin ispatı. Bu harika mottoyla yola çıkan mekan, Balkan köftelerinin asırlar süren lezzet yolculuğunda tüm Türkiye‘de Balkan havası estirmeye kararlı görünüyor. Dolayısıyla bu yazımızda sizlere Kocaeli’de köfte nerede yenir sorusunun cevaplarından birini vereceğiz. Lezzetinin sırrını asırlara dayanan bir mutfak kültüründe saklı olarak tanımlıyorlar. İzmir, Antalya, Afyon, Denizli, Isparta, İstanbul ve Kocaeli’de şubeleri var, yakın zamanda da Yozgat’ta bir şube açılacağını öğreniyoruz. Türkiye’nin en iyi Balkan köftecilerinden biri olma yolunda ilerleyen Somunarası; burger değil köfte yiyeceğiniz gerçek bir köfteci.

Somunarası Kocaeli, İzmit Gölcük Değirmendere köfte nerede yenirKocaeli Balkan Köfte Nerede Yenir? Tahin soslu piyaz salata

Kocaeli, Gölcük Değirmendere’de yol kenarında yer alan bu yol üstü lezzet durağı harika bir Balkan Köftecisi olarak karşılıyor bizleri. Girişte hoş bir karşılama ve evinize giriyor sıcaklığında doğal bir ortam var. Tuğla iç mekan dizaynı, siyah beyaz tablolar ve en çok dikkat çeken de minik minik ağaçlar oluyor. 110 kişi kapasiteli, bahçe teraslı Somunarasında evinizde mangal yapıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Mekan bence Kocaeli’de köfte cenneti olmaya en büyük aday.

Somunarası İzmit, Kocaeli Gölcük Değirmendere balkan köftecisiOtantik Sıra Dışı Dizaynı ile Dikkat Çekiyor.

Mekan sahibi Mustafa Bey daha doğal bir ortam olması için çeşitli ağaçlarla salonu süslemeye çalıştıklarını belirtti. Hatta tadına da bakabilirsiniz her biri harika diye de ekledi. 🙂 Mandalina, limon ve kumkuat ağaçları yeşil turuncu renkleriyle bahçedeymiş havası veriyor.

Somunarası Kocaeli, izmit gölcük nerede ne yenirKocaeli Balkan Köftecisi

Kocaeli’de Köfte Nerede Yenir?

Köfte denilince aklımıza gelen çeşitlerin hepsini yerle bir eden bir menü var karşımızda. Her biri Balkanlardan gelen enfes lezzetler dolayısıyla orijinal isimleri ile de süslenmiş, merak içinde siparişlerimizi veriyoruz. Tabi tavsiye almadan da edemiyoruz. Kısa Köfte (Cevapcici), Ev Tipi Sucuk Köftesi (Sucukise), Yassı Köfte (Pleskavisa), Kaşarlı Yassı Köfte (Pleskavisa sa sirom) ve Acılı Yassı Köfte (Lyuta pleskavisa) en çok dikkat çekenler arasında.

Somunarası değirmendere,Kocaelide sucukise ev tipi sucuk köftesi nerede yenirSucukise Ev Tipi Sucuk Köfte, Acı Sos, Közde Soğan ve Patates

Bunun yanında köfte sevmeyenler olur diye tavuk çeşitleri de menülerde yerini almış. Piliç Şiş ve natürel piliç bonfile önerilen tavuk çeşitleri arasında. Balkan köftecisine geldim ve menüde ne varsa tadına bakmak isterim derseniz eğer, Balkandan Karışık tercih etmeniz yeterli. 4 adet kısa köfte, 4 adet kasap köfte, 2 adet piliç şiş ve 2 adet ev tipi sucuk köfte şeklinde güzel bir tadım menüsü olabilir.

Somunarası nerede nasıl gidilir menü fiyat adres telefon kocaeliŞeflerin hazırlıkları izlenebilecek şekilde şeffaf mutfak tercih edilmiş

Eski Yugoslavya’ya özgü Pleskavisa hem tabakta porsiyon hem de somun arası olarak sevilenler arasında, somun arası olarak tercih ettiğiniz menüler yanında közde soğan, ev tipi patates ve acı sos ile ikram ediliyor. Hangi menüyü alırsanız alın bu üçlü standart olarak masanıza servis ediliyor. Tahin soslu piyaz, beyaz lahana salatası ve cacık bizim ilave olarak istediklerimiz. Ayrıca içecek olarak yoğun tavsiye üzerine Hoşaf ve Adana‘dan özel olarak gelen acılı şalgam tercih ediyoruz. Menüler geldiğinde masada tarihi bir hava esiyor. Paslanmaz çelik tabaklarda süslenmiş köfte menüleri gözümüzü, gönlümüzü şenlendiriyor. Köfteler deki mangal tadı muazzam, bu tadı Kocaeli’de her köftecide bulmak mümkün değil.

Somunarası Kocaelide pleskavisa yassı köfte nerede yenir, somunarası bir balkan köftecisiKocaeli’de Köfte Nerede Yenir? Somuna Sığmayan Mangal Yürekli Köfteler

Somunarası pileskavisa, cevabi,cevapcici balkan köfteleri kocaeli izmitPleskavisa: Yassı köfte, kaşarlı ve acılısı da var.

Salatalar gerçekten doyum olmayacak şekilde lezzetli, böylesini yemediniz dedikleri kadar var. Cacık kendine has yoğun kıvamı ve yoğun lezzeti ile fark ediliyor.

Somunarası Kocaeli izmitte cevapcici cevabi köfte nerede yenir,gölcük değirmendereCacık ve Beyaz Lahana Salatası

Somun arası Hoşafları ile dikkat çekiyor

İçeceklerden en çok ilgimi 3 çeşit meyve ile yapılmış olan hoşaf çekiyor. Üzüm, erik ve kayısı taneleri tarçın ile birleşerek, meyve şekerinden pekte fazlasını içermeyecek şekilde hazırlanmış, muazzam bir tadı var. Sunumları da oldukça güzel, özellikle kaşıkla servis ediliyor.

Somunarası kocaelide hoşaf nerede içilirÜzüm, kayısı ve erik üçlüsü ile üç meyveli hoşaf

Mekanda “Köfte ama gerçek.” mottosunu hatırlıyor ve harbi köfte yedik diyerek ayrılıyoruz. Köfte’de oldukça iddialı bir mekan Somunarası, ayrıca saydığımız köfte çeşitleri dışında tavuk ve sucuk çeşitlerini de göz ardı etmemek gerek. Osmanlı Sucuğu’da sevilen tatlar arasında.

Ayrıca her güne has bir çorba da menüde dikkat çekiyor. Mercimek Çorba, Domates Çorba, Kremalı Tavuk Çorba gününe özel olarak servis ediliyor.

Yemek sonrası tatlı tercihimiz özel vanilya çiçeği dondurması ile sunulan peynir tatlısı oluyor, Trakya bölgesine has bu tatlı oldukça hafif.

Somunarası Kocaelide peynir tatlısı nerede yenirVanilya çiçeği dondurması ile servis edilen peynir helvası

Somunarası, Balkan mutfağının tadına doyum olmayan lezzetlerini Kocaeli’ye taşıdı. Bence İzmitliler olarak çok şanslıyız. Somunarasında çıkacağınız lezzet yolculuğunda yediğiniz hiç bir lezzetin tadını unutamayacaksınız.

Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın, uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sevgiler.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Kocaeli Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Somunarası Balkan Köftecisi

Adres: Yalı Mahallesi, Karayolu D130. No: 140 Değirmendere – Gölcük / Kocaeli
Telefon: 0262 4264040

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here