Ana sayfa Erzincan Ne Yenir İçilir Pembe Köşk Restaurant

Pembe Köşk Restaurant

1021
0

Pembe Köşk Aile Gazinosu ile yolumuz Erzincan Işıkpınar’da köfte nerede yenir diye yöre insanlarına soruştururken kesişti. Bu vesileyle de Boğaziçi Restaurant‘tan sonra Işıkpınar’da yer alan diğer lezzet durağımız Pembe Köşk oldu.

Pembe Köşk Erzincan

Erzincan’da mekanlarda genel lezzet konsepti döner ve ızgara üzerine kurulu. Aslında yöreye has birçok lezzet bulunuyor. Fakat yöresel Erzincan yemekleri için gidebileceğiniz ve Erzincan mutfağına yönelik hizmet veren bir lokanta bulmak çok mümkün değil. Sebebini inanın bende bilmiyorum ve çok merak ediyorum. 🙂 Şuana kadar çok kapsamlı olmasa da Erzincan’da yöresel lezzetler sunan tespit ettiğimiz tek mekan Ayla’nın Mutfağı. Fakat aldığımız duyumlara göre artık orası da kapanmış hizmet vermiyor.

Erzincan Pembe Köşk Restaurant

Velhasılıkelam konuyu çok dağıttım tekrar Işıkpınar’a dönmek istiyorum. Pembe Köşk Restaurant ‘tan kısaca bahsetmek gerekirse mekan konumu ve konsept itibari ile başarılı bir imaj çiziyor. İç dekoru ve dizaynı güzel, restorana çok emek verilmiş fark ediyorsunuz.  “Ailenizin Restaurantı” sloganının da hakkını veriyor. Çok sıcak, güler yüzlü bir ortam ve karşılama var. Yine mutlaka değinmek isterim restoranın manzarası da harika.

iç mekan pembeköşk

manzara pembeköşk erzincan

Fakat bu güzel ortamda bence eksik kalan bir şeyler var. Biraz daha canlandırılarak cazibe merkezi haline getirilebilecek bir potansiyel gördüm ben bu restoranda.

Balık ızgara

Pembe Köşk Menü

Mavi Köşk Restaurant menü ve yemekleri; çorbalar, Köşk tavuk ızgara, köfte ızgara, karışık ızgara, Köşk alabalık, mezeler ve tatlılardan oluşuyor.

karışık ızgara

tavuk ızgara

Karışık ızgara çok doyurucu ve tavuk ızgara çok lezzetliydi. Köfte ızgaraya özel değinmek lazım. Kıvamında pişmiş, içi kurutulmamış ve baharatı tam kararında enfes bir lezzeti vardı.

köfte ızgara

Çorbaları ve mezeleri de çok başarılı buldum. Tatlı olarak künefe veya kadayıftan birini tercih edebilirsiniz.

künefe

kadayıf Pembe Köşk Restaurant Erzincan

Damak tadı ve göz zevki arıyorsanız Pembe Köşk bana kalırsa sizin için çok uygun bir mekan tercihi olacaktır. Tek handikap bir menüleri yok ne yiyeceğinizi ve ne kadar fiyat ödeyeceğinizi hesap gelene kadar göremiyorsunuz. Ya da sipariş verirken fiyatları garsonlara sormanız gerekiyor.

Ama sonuç itibariyle doğrusunu söylemek gerekirse Erzincan Işıkpınar lezzetli mekanları ile bizi şaşırttı, uğrarsanız eminim sizde bize hak vereceksiniz.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Diğer Erzincan Restoranları için linke tıklayın.

PembeKöşk Restaurant İletişim

Adres: Işıkpınar Köyü Merkez / Erzincan
Telefon: 0446 239 74 04 – 0446 239 74 74

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAydın Tava Ciğer
Sonraki makaleBoğaziçi Restaurant
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here