Ana sayfa Düzce Ne Yenir İçilir Lezzet Köftecisi Düzce

Lezzet Köftecisi Düzce

942
0

Lezzet Köftecisi yazımızdan önce biraz Düzce yeme içme kültüründen bahsedelim. Oldukça kozmopolit bir şehir olan Düzce’de mutfak kültürleri halkın damak zevkini de oldukça çeşitlendirmiş ve geliştirmiştir. Arnavut böreği, Çerkez tavuğu, Şıl börek, Katlama, Boşnak böreği, Höşmerim, Lepsi, Mamursa, Haluj bu gelişmiş damak zevkinin birkaç numunesi olarak sayılabilir.

Lezzet Köftecisi
Düzce Köftesi

Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi

Bütün bunların dışında Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğeri ise tartışmasız olarak başı çekiyor. Ancak Akçaabat, İnegöl, Tekirdağ köfteleri gibi fazla reklamı maalesef yok. Dolayısıyla Düzce köftesi, yıllarca yöre halkına ve meraklısına hitap etmiş.

50 seneyi aşkın hizmet vermeye devam eden, Düzce Köftesini tüm Türkiye‘ye tanıtan, kalite, hijyen ve lezzet konusunda Düzce’de tek adres bize göre kesinlikle Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi ‘dir.

Düzce Lezzet Köftecisi

İlk günkü aşkla Adil ve Mustafa Bakangöz kardeşler aynı yerde, aynı düzende, aynı lezzet, aynı güler yüz ve sevgi ile müşterilerine hizmet ediyorlar. İşte işini severek yapmanın neticesi bu olsa gerek. Geçtiğimiz yıl Adil Bakangöz rahmetli oldu. Bu lezzet yolculuğunu kardeşi Mustafa Bakangöz ve çocukları sürdürmeye devam ediyor.

Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi

Lezzet Köftecisi küçücük nezih ve salaş bir mekan gibi gözükse de kalite ve temizliği hemen hissediyorsunuz. Kapıdan ilk girdiğinizde “Burası mı?” diyerek kuşkuyla yaklaşmayın! 4 tane mermer masa, 20 tabure ve dışarıda da iki masa bulunan mekandan emin olun mutlu ve memnun olarak ayrılacaksınız.

Düzce köfteci

Düzce Köftesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Düzce köftesinin Lezzet Köftecisi ‘ndeki tadı şatafattan uzak sadeliği ile ön plana çıkıyor. Etlerde hiçbir suni katkı maddesi kullanılmıyor. Döş etinden, dışarıdan hiçbir yağ ilave edilmeden sadece kendi yağı kullanılarak hazırlanıyor. İçine sadece az miktarda baharat katılıp, ekmek yerine içine uygun miktarda mısır unu eklenerek yapıldığından ağızda gerçek et tadı bırakıyor.

Düzce köftesi nedir

Düzce köftesi nasıl yapılır

Arnavut Ciğeri

Lezzet Köftecisi ‘nde köfteden önce ilk başta az Arnavut Ciğeri ile yemeğe başlamak adet olmuş. Arnavut ciğeri katıksız, hakiki zeytin yağında piştikten sonra soğuk olarak servis ediliyor. Köfte gibi onunda servis tabağında soğan, ızgarada kızartılmış domates ve sivri biber ilavesi var.

Arnavut ciğeri Düzce
Arnavut Ciğeri

Alternatif lezzet arayanlara kuzu budundan yapılmış çöp şişin çok yumuşak ve lezzetli olduğunu söyleyebilirim.

Şıra

Leziz köftelerin yanına içecek olarak ev yapımı şıra içmenizi öneririm. Şıra, siyah çekirdekli üzümleri kıyma makinesinde çektikten sonra meşe fıçılarda damıtıp eski tarzda şişelere doldurarak yapıyorlar. Nihayetinde masanıza enfes bir lezzet olarak sundukları Şıra ise ekşi ve oldukça güzel. Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğeri ile sağlıklı ve leziz bir kombinasyon oluşturuyor.

Düzce Köftesi ve Şıra
Düzce Köftesi ve Şıra
Piyaz
Piyaz

Ekmek Kadayıfı

Tabii ki kendi imalatları olan tepsi yoğurt, piyaz ve yemek sonrası kuzinede bir buçuk saatte özenle şerbeti yedirilerek yapılan hafif ve lezzetli kaymaklı ekmek kadayıfını atlamamak gerekir. Yine ev yapımı tel kadayıf ve tulumba tatlısı da diğer mahcup etmeyecek lezzetler arasındadır. Uzun bir aradan sonra en lezzetli ekmek kadayıfını Lezzet Köftecisi ‘nde yediğimi özellikle söylemek isterim.

Ekmek kadayıfı
Ekmek Kadayıfı
Kaymaklı ekmek kadayıfı
Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

Birinci sınıf et ve kaliteli bir ustalığın ürünü olan Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğerinin hakikisini yemek için Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi ‘sine mutlaka uğramalısınız.

Düzce’de köfte olayının son noktası burası. Bütün köftecileri gezin, en son buraya gelin, farkı anlayacaksınız.

Lezzet Köfteci

Esnaf lokantası çizgisini yıllardır bozmayan 6 masa 3 kuşak hizmet verilen bu küçük dükkanda Düzce’nin en meşhur köftesi yapılıyor. Burada içi yumuşacık dışı iyi pişmiş çok güzel köfte, kaymaklı yoğurt, ev yapımı üzüm şırası, özel ekmek ve ekmek kadayıfı yiyeceksiniz.

Düzce Lezzet Köfte

Lezzet Köftecisi fiyatları mı? gayet uygun. Tek handikap kredi kartı geçmiyor. Ayrıca öğle saatlerinde yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Düzce Restoranları için linke tıklayın.

Lezzet Köftecisi İletişim

Adres: İstanbul Caddesi, Fethi Okyar Sokak No: 6 (İş Bankası Karşı Arası) Merkez / Düzce
Telefon: 0535 226 24 38

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleGani GastroCafe Düzce
Sonraki makaleAydın Tava Ciğer
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here