Ana sayfa Gökçeada Ne Yenir İçilir İmroz Poseidon Restaurant: Gökçeada’da Balık Nerede Yenir?

İmroz Poseidon Restaurant: Gökçeada’da Balık Nerede Yenir?

Gurmex TV'ye Abone Olun

İmroz Poseidon Restaurant: Gökçeada’da Balık Nerede Yenir?

İmroz Poseidon Restaurant güneşin en güzel ve yavaş battığı Çanakkale Gökçeada‘nın kesinlikle en muhteşem manzarasına sahip restoranı. İmroz Poseidon’u mükemmel günbatımı manzarası ve enfes lezzetleriyle gerçekten anlatacak kelime bulamıyorum.

İmroz Poseidon Gökçeada en iyi mekanlarGökçeada en iyi mekanlar

Gökçeada’da Akşam Yemeği Nerede Yenir?

Üzerine basa basa söylüyorum, bana kalırsa burası Türkiye‘deki en iyi manzaralardan ve özellikle gün batımlarından birine sahip olabilir. Kayaların üzerine oturtulmuş iskelelerin üzerinde kendinizi bir kuş kadar özgür, hatta bazı noktalarda korkuluk olmadığından sanki Ege denizini ayaklarınızın altındaymış gibi hissedebilirsiniz. Restoranda bulunduğumuz zaman zarfı içerisinde çok güzel ve çok keyifli vakit geçirdik. Nefesimizi kesen İmroz Poseidon zaten Gökçeada’nın da vazgeçilmezlerinden biri.

Gökçeada'da en iyi kahvaltı İmroz PoseidonGökçeada da en iyi restoran

Poseidon Restaurant Gökçeada’nın tarihi mekanlarından biri olan Kaleköy’de Cenevizlilerden kalma tarihi bir kalenin hemen yanında hizmet veriyor. Ada’ya hakim bir noktada olması ve olağanüstü manzarası sebebiyle de Gökçeada’nın en şık ve prestijli mekanları arasında başı çekiyor.

Gökçeada Poseidon RestaurantGökçeada Poseidon

Poseidon Restaurant’ı adanın yerlilerinden Çetinsoy ailesi işletiyor. En az manzara kadar takdire şayan bir şey varsa o da Serhat ve eşi Bennur’un kusursuz ev sahipliği. Nasıl olsa manzara var zaten müşteri gelir kısırlığından çok uzakta mükemmel bir hizmet alıyorsunuz. Misafirlerinin memnun ayrılmaları için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.

Gökçeada en iyi restaurant İmroz PoseidonGökçeada en iyi restaurant

Gökçeada’da Balık Nerede Yenir?

Rum cacığı, Tirokaftari, Girit ezme, Deniz börülcesi, Ahtapot salata, Levrek marine, Kaya koruğu, Fava, Atom, Kuru domates, Enginar, Lakerda ve Balık pastırma gibi rakı masalarına eşlik eden birbirinden lezzetli mezeleri var. Mezelerin birçoğunu Bennur Rum kökenli babaannesinden öğrendiği tarif usulüyle bizzat kendisi hazırlıyor. Dolayısıyla İmroz Poseidonda endüstriyel onlarca meze yerine bir düzine çok başarılı ev yapımı meze servis ediliyor.

Gökçeada yeme içme fiyatları İmroz PoseidonGökçeada yeme içme fiyatları

Yine mevsimine göre taze ve günlük Gökçeada’nın zengin balık çeşitleri ile adaya özgü çeşitli deniz mahsullerinin damaklarınızı çatlatacağından şüpheniz olmasın. Bana göre Gökçeada’da balık nerede yenir sorusunun en iyi cevabı burası.

Gökçeadada yemek yenilecek yerler İmroz PoseidonGökçeada’da yemek yenilecek yerler

Ara sıcaklarda Ahtapot ızgara, Karides güveç, Levrek lokma, Kalamar tava, Balık böreği, Balık simit, Kalamar ızgara ve Lagos lokma gibi lezzetler mevcut.

Gökçeada nerede ne yenir İmroz PoseidonGökçeada nerede ne yenir

Gökçeada’nın zengin balık çeşitlerinden Deniz levreği, Eşkina, Sinarit, Barbun, Deniz çipurası ve Minekop mutlaka denemeniz gereken balıklar arasında yer alıyor. Arzu edenlerin balık ziyafetine Roka salatası veya Büyük şef salatası eşlik edebilir.

Gökçeada nerede yemek yenir İmroz PoseidonGökçeada nerede yemek yenir

Kapanış için önereceğim tek tatlı ise yine Bennur’un maharetli ellerinin eseri olan damla sakızlı muhallebi olur.

Gökçeada yemekleri İmroz PoseidonGökçeada yemekleri

Gökçeada Öğle Rakısı Balık Keyfi

Unutmadan Poseidon Restaurant sadece akşam hizmet vermiyor. Öğle saatlerinde de zengin bir Gökçeada yemek masası kurmak için yine restoranı tercih edebilirsiniz. Poseidon Gökçeada en güzel yeme içme mekanları arasında yer alıyor.

Gökçeada en güzel yeri İmroz PoseidonGökçeada en güzel yeri

Adanın doğal ürünlerinden yapılmış mezelerinden salatalarına, adada üretilmiş zeytinlerden adanın doğal zeytinyağına kadar burada şüphesiz unutulmaz bir Gökçeada yemek keyfi yaşayacaksınız. Yemeğinize eşlik eden Ege Denizinin muhteşem manzarasının sizde bırakacağı derin izden hiç bahsetmiyorum bile!

Gökçeada rakı balık İmroz PoseidonGökçeada rakı balık yerleri

Bize Göre Gökçeada’da En İyi Restaurant 

İmroz Poseidon Restaurant muhteşem günbatımı ve seyrine doyamayacağınız Yunanistan adaları manzarası ile sizi bekliyor. Çok önemli bir ayrıntı akşam yemeği için rezervasyonunuzu birkaç gün önceden yaptırmanızı öneriyorum.

imroz poseidon gökçeadaPoseidon Restaurant Gökçeada

Yaz ayları boyunca açık olan Poseidon, Gökçeada’ya gelen neredeyse tüm turistlerin en uğrak restoranlarından biri. Rezervasyonsuz gelmeniz halinde geri dönme olasılığınız oldukça yüksek. Burası aynı zamanda Gökçeada’da yerli ve yabancı birçok medya kuruluşu tarafından tanıtımı yapılmış bir yer. Fiyat performans dengesinin sadece sezonda hizmet veren ve çok popüler bir restorana göre gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Gökçeada yemek yerleri İmroz PoseidonGökçeada yemek yerleri

Yukarı Kaleköy’de hizmet veren ve Gökçeada’nın en iyi mekanları arasında yer alan İmroz Poseidon’a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gökçeada’da ne yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.

İmroz Poseidon Restaurant

Adres: Belgüzar Hanım Sokak No: 42 Kaleköy – Gökçeada / Çanakkale
Telefon: 0553 410 34 62 (Serhat Çetinsoy)

ÖNEMLİ UYARI: Poseidon Restaurant Gökçeada yazısında alkollü içeceklerin reklamı veya tüketicilere yönelik tanıtımı yapılmamaktadır. Alkol sağlığa zararlıdır. Ekip olarak içmemenizi öneririz. Gurmex.com; yalnızca gezdiği yerlerde yiyip içtiklerini ve gördüklerini paylaşan kişisel bir blog sitedir.

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis
Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleSon Vapur İmroz: Kekik Kokulu Gökçeada Yemekleri
Sonraki makaleMina Cafe: Gökçeada’da Dibek Kahvesi Nerede İçilir?
Gurmex.com kurucusu. Global bir catering şirketinde IT uzmanı. Bundan mütevellit gıda sektörü ile çok haşır neşir. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here