Ana sayfa Napoli Ne Yenir İçilir Gay Odin Napoli

Gay Odin Napoli

Gay Odinİtalya Napoli‘de 1894 yılından beri sadece ve sadece çikolata imalatı ile satışı yapan küçücük bir dükkan. Bu nedenle İtalya Napoli’de çikolata nereden alınır diye soran herkese Gay Odin ‘i ısrarla öneririm.

Gay Odin
Gay Odin Napoli

Gay Odinin Hikayesi

Gay Odinin hikayesi, Isidoro Odin’in İtalya’nın Alba şehrinden cebinde az bir para ve umut dolu bir bavul ile Napoli’ye doğru yola çıkması ile başlıyor. Genç bir çikolatacı olan Isidoro Odin çikolata konusundaki hünerlerini sergilemek ve çikolataya olan derin tutkusunu daha fazla insan ile paylaşmak amacıyla 1894 yılında dönüşünü hiç düşünmediği bir maceraya çıkıyor.

Kısa bir süre içinde de Isidoro’nun hayali gerçekleşiyor. Kendine özel doğal aromalar ile yüksek kalitede çikolatalar üreterek Napolililerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Asıl dönüm noktası ise 1922 yılında Via dei Mille’in arkasındaki çikolata fabrikasını açmasıyla gerçekleşiyor.

Gay Odin Napoli

1980 yılında da bu kıymetli emaneti Maglietta ailesi devralmış. Bu devir süreci sadece yönetim değişiminden ibaret. Çünkü zanaatkar işleme yöntemleri, kullanılan reçeteler ve yüksek kaliteli çikolataların sırrı korunarak büyüme devam etmiş. Hatta bu devir sürecindeki değişikliği en sadık müşteriler bile fark edememiş.

Gay Odin ‘in hikayesi Via Chiaia’daki küçücük dükkandan Çikolata fabrikasına oradan da günümüzde Napoli’de, Roma ve Milano’da hizmet veren 11 mağaza ile sürmektedir.

Napoli'de çikolata nereden alınır

Yalnız çikolata dükkanının küçük olduğuna sakın bakmayın çünkü bu dükkan İtalya’da çok popüler. Bana kalırsa bu mekanda İtalya’nın en iyi ve lezzetli çikolataları üretiliyor.

Gay Odin ‘de el yapımı yüzlerce çeşit çikolata var. Biz burada meyve aroması ve kakao ile yapılmış nefis çikolatalar yedik.

İtalya'da çikolata nereden alınır

Sipariş ile istediğiniz şekilde ve lezzette size özel çikolata imal edebiliyorlar. Ben sıra beklerken bile heyecandan hangisi alacağıma karar veremedim. Hepsi o kadar güzel görünüyordu ki renk renk, boy boy çikolataların bol çeşitliliği kafanızın karışmasına neden oluyor. Açıkçası dükkanda ne varsa alıp çıkası geliyor insanın. 🙂

İtalya en iyi çikolata

Prodotti Foresta

Ama güzel haber şu ki eğer diyabet hastası değilseniz, dükkanda dilediğiniz çikolatadan dilediğiniz kadar tadım da yapabiliyorsunuz. Benim burada favori çikolatam kütük şekline benzettiğim Prodotti Foresta. Bu çikolata tartışmasız Gay Odin ‘in kraliçesidir. Lezzetli ve eşsiz bir görünüme sahip bu saf çikolata zaten müşterilerin en çok tercih ettiği çikolatadır.

Prodotti Foresta
Prodotti Foresta

O enfes kokusu, sütlü ve bitter tadı hala damağımda. Eğer yolunuz Napoli’ye düşecek olursa mutlaka deneyin! Bence Gay Odin ‘de giriş bölümünde de ifade ettiğim gibi bırakın Napoli ve İtalya’yı, Dünya’nın en güzel çikolataları arasında yer alacak kalitede çikolatalar üretiliyor. Fiyatlar da doğal olarak ortalamanın biraz üstünde seyrediyor.

Naples Gay Odin

Gay Odin adres telefon

Eğer bir gün yolunuz İtalya Napoli’ye düşerse mutlaka bu lezzeti tadın ve sevdiklerinize hediye edin.

Daha detaylı bilgi için: http://www.gay-odin.it/


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İtalya Restoranları için linke tıklayın.

Gay Odin İletişim

Adres: Via Benedetto Croce, 61, 80134 Napoli / İtalya
Telefon: +39 081 5510794

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBraufactuM Hausvogteiplatz Berlin
Sonraki makaleSeafood Market & Restaurant
Hepimiz doğanın birer parçasıyız. Bende bu sevgi çocuklarımın dünyaya gelmesi ile tavan yaptı. Onları doğal beslemek ve bilinçlendirebilmek için ne yapabilirim soruları çoğaldıkça bu konuda ne kadar bilgisiz, yetersiz olduğumu anladım. Bahçemde her türlü sebze, çiçek, ağaç ve hayvan yetiştirerek doğadan ders almaya başladım ve hala almaya devam ediyorum. Benim için en önemli ders ondan aldığımızı mutlaka geri vermek oldu. Sebze kabukları, çam kozalakları, tüm sebze ve meyvelerin çekirdekleri gibi. Ben doğayım, doğa da ben. İnsan da aynı değil mi? Bir gün bizde ait olduğumuz doğaya kavuşacağız.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here