Ana sayfa Cunda Ne Yenir İçilir Cook Point Cunda: Cunda’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Cook Point Cunda: Cunda’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

1459
0

Cook Point Cunda: Cunda’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Cook Point Cunda, balık yemekten sıkılan bünyelere deva, mevsimlik menüye sahip ve denize nazır bir restoran.

Cook Point ilk olarak 2011 yılında madalyalı şef Sena ve Seran çiftinin keyifli vakit geçirme ve lezzetli yemekler yapıp misafirleriyle paylaşabilecekleri bir ortam yaratabilme arzusuyla İstanbul Beyoğlu’nda minik bir dükkanda doğmuş. Beyoğlu’ndaki küçücük mutfaktan çıkan lezzetli kokulara gelen misafirler, dükkana artık sığmayınca taleplere cevap verebilmek adına bu kez boğazın gözde semtlerinden Ortaköy’de daha büyük bir dükkan açarak Cook Point ailesini büyütmüşler.

Cunda kahvaltı yapılacak yerler Cook Point

Fakat bir süre sonra Cook Point’in fikir annesi ve kurucu şefi olan Sena’nın ailesinin, Ayvalık Cunda Adası’na yerleşmesi çifte ada hayatını sevdirmeye başlamış. Organik tarıma meraklı ve her koşulda doğal yaşam tarzını benimseyen çiftin Cunda’ya alışması hiç zor olmamış. Ada aşkı minik oğulları Ağaşah’ı, İstanbul’un keşmekeşinde büyütmek istememe arzularıyla birleşince lezzet hikayelerini Cunda’ya taşımaya karar vermişler.

Cunda kahvaltı nerede edilir Cook Point

İstanbul’dan sonra bir şube de Cunda’ya açmışlar. Fakat tamamen adaya yerleştikten sonra diğer mekanları kapatıp sadece Cunda’da hizmet vermeye devam etmişler. Cook Point; 1800’lü yıllarda sarımsak taşından yapılmış tarihi konağın alt katında, yemyeşil ağaçların arasındaki ferah ve nezih bahçesinde, misafirlerine dört mevsimi farklı renk ve tatlarla yaşatmaya çalışıyor. Yeşil pencereli taş binası ve denize karşı küçücük bahçesi çok sıcak ve samimi.

Cunda'da en iyi kahvaltı Cook Point

Cunda’da en iyi kahvaltı

Cook Point’e defalarca geldik ve her deneyimimiz mutlu son ile bitti. Sipariş ettiğiniz ürünler açık mutfakta hazırlanıyor arzu ederseniz nasıl yapıldığını görebiliyorsunuz. Gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü işletmecileriyle sohbet edebiliyor ve güzel bir sabah kahvaltısı yapabiliyorsunuz.

Organik kahvaltısı gayet zengin, hem fiyatları hem kahvaltıdaki çeşitlilik, kalite, lezzet ve herşeyin doğal olması sebebiyle tereddütsüz Cunda’da en iyi kahvaltı diyebilirim.

Cunda adası ne yenir içilir Cook Point

Küçük fakat sevimli mekanda bayan elinin vermiş olduğu lezzet ve güvenle günün her saati kahvaltı veya yemek yiyebilirsiniz. Kahvaltı dışında öğle veya akşam yemeği için de seçenekleri oldukça fazla. Menünün tamamına detaylıca girmeyeceğiz. Yemekler de gayet lezzetli ve sunumları başarılı. Cunda’daki balık lokantası bolluğunda alternatif bir mekan olarak adada yerlerini çoktan sağlamlaştırmışlar.

Cunda'da kahvaltı nerede yapılır Cook Point

Cunda’da Balık Dışında Ne Yenir?

Biz genel olarak yemeklerini beğeniyoruz fakat bir mantıları var ki efsane. Burada mantı sevmeyenlerin bile mantıyı seveceklerini düşünüyoruz. Yine itina ile hazırlanmış sunumu göz dolduran hamburger menüsü, özel soslu makarnaları ve sandviçleri başarılı. Gelişime açık ve sürekli kendilerini yenileyen bir tarza sahip olmaları, sıcakkanlılıkları gibi daha birçok özellikleri ile dikkat çekiyorlar.

Cunda kahvaltı nerede yapılır Cook Point

Cunda’da bulunan tek içkisiz lokanta olan Cook Point’te hafta sonu/hafta içi fark etmeden gidip kahvaltınızı, öğle veya akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ev sahibesi, çalışanlar çok ilgili ve samimi, fiyatlar da gayet makul, kesinlikle tavsiye ederim.

Cunda yeme içme mekanları Cook Point

Sena Şef mutfağa giren tüm ürünleri mevsimine göre yörenin doğal malzemelerinden özenle seçiyor. Salçasından, zeytinyağına, reçellerinden, makarnasına kadar menüdeki ürünlerin neredeyse hepsini kendi elleriyle hazırlıyor. Bir Anne olarak küçük oğlunun yemesini istemediği hiçbir şeyi mutfağına sokmuyor.

Cook Point Cunda

Pişirme işlemlerinde de aynı hassasiyetle buhar veya ızgara gibi sağlıklı yöntemleri tercih ediyor. Mekan geniş menüleri sayesinde vegan, vejetaryen veya sağlıklı yemek isteyenlerin de uğrak yeri. Bu doğallık ve özen sayesinde Cook Point, Cunda Adasında en iyi kahvaltıyı sunan butik bir aile işletmesi ve adada balık yemek istemeyen insanların vazgeçilmez durağı olmuş. Üstelik tadına bakıp beğendiğiniz tüm bu doğal lezzetleri satın alabiliyorsunuz!

Cunda yeme içme Cook Point

Cook Point Cunda alkollü ürünler hariç her lezzeti bulabileceğiniz menüsüyle gün boyu hizmet veriyor. Ve talep edilmesi halinde her saat kahvaltı servis ediyor. Sıcak ve samimi ortamı ile burada kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Cunda Cook Point’e uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Cunda’da ne yenir kategorisi mekanları için tıklayın.

Cook Point Cunda

Adres: Mevlana Caddesi No: 45 (Yeniyol) Cunda Adası – Ayvalık / Balıkesir
Telefon: 0266 327 27 21 – 0532 325 40 49

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here