Ana sayfa Adana Adanada Nerede Kebap Yenir? Adana Kebap Nedir?

Adanada Nerede Kebap Yenir? Adana Kebap Nedir?

10976
0

İçerik

Adanada Nerede Kebap Yenir? Adana Kebap Nedir?

Adanada nerede kebap yenir yazımızda Adana‘nın en iyi kebapçılarını listeledik. Malumunuz Adana’yı Adana yapan asıl lezzet hiç şüphesiz kebaplarıdır. Adana’ya gelipte kebap yemeden dönmek denize giripte ıslanmamak gibi bir şey. Manzaralı şık restoranların ve mekanların sayısı günden güne artsa da tablacı olarak bilinen seyyar kebapçılara olan rağbet hiç azalmıyor. Adanada nerede kebap yenir başlığında kıyma, kuşbaşı, kaburga ve ciğer ile Adana’nın en iyi kebapçıları bir araya getirildi. Daha önce en iyi kebapçılar Adana isimli bir liste yapmıştık, linke tıklayıp okuyabilirsiniz. Adanada nerede kebap yenir ve Adana Kebapçıları 2018 listemizde sıralama rastgeledir afiyet olsun. 🙂

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!

Gurmex Apple Store'da, ÜCRETSİZ indirin!Gurmex Google Play'de, ÜCRETSİZ indirin!

Adana Kebapçıları: Adanada Nerede Kebap Yenir?

1- Elem Restaurant

Elem Restaurant Karataş yolunda lezzetli kebaplar yapan salaş, bir o kadarda nezih ve temiz bir mekan. Kıyma kebabı gayet lezzetli olsa da bize göre fark yaratan asıl unsur sucukları. Elem Restaurant’ın sucuk ile buluşturduğu humusa biz bayıldık. Tercihinize göre kaşarlı ve pastırmalı gibi farklı varyasyonlarını denemenizde mümkün. Kaliteli hizmeti ve ilgili personelleri ile burası bizde iz bırakan yerlerden oldu. Alternatif lezzet arayanlara kuyruk altı kebabı ve kaz başını öneririz. Odak noktanızda lüks veya konfor değilde lezzet varsa Elem Restaurant mutlaka listenizde olsun. Alkollü mekanda fiyat performans iyi, kredi kartı geçiyor.

Adres: Havutlu Mahallesi, Karataş Caddesi No: 527/A Yüreğir / Adana Telefon: 0322 336 44 00

Adana Kebapçıları,Elem RestaurantAdanada nerede kebap yenir?

2- Eyvan Kebap

1981 yılından bu yana işin mutfağında olan Eyvan Kebap, Adana‘da en iyi kıyma ve kuşbaşı kebap yapan kebapçılar arasındadır. Aynı zamanda masayı süsleyen salata ve mezelerden ezme domates salatası ve közlenmiş soğan nefis. Mezeler genel olarak doyurucu, taze ve lezzetli. Genel olarak Adana’da ister tablacıda ister restoranda yiyin, kötü kebap yemek gerçekten zor.

Eyvan Kebapta kıyma ve kuşbaşı size özel tavsiyemizdir. Fiyat-performans dengesi çok iyi, salatalarda ki yeşilliklerden bulunduğunuz ortama kadar tüm ayrıntılarda kaliteyi hissetmek mümkün. Burası Adana Kebapçıları arasında 36 yıllık lezzet yolculuğunda misafirlerini hiç üzmeyen, servisi, hizmeti ve lezzeti ile Adana kebabı denildiğinde akla ilk gelen mekanlardan biridir. Eyvan Kebap nezih ortamı ve uygun fiyatları ile kebabın iyi adreslerinden. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. Detaylı Eyvan Kebap yazımızı okumak için linke tıklayın.

Adres: Turgut Özal Bulvarı, Polisevi Kavşağı, 81075 Sok. No: 2 Seyhan / Adana Telefon: 0322 232 56 86

Adana Kebapçıları en iyiler,Eyvan KebapAdana kebap nedir?

3- Yeşil Kapı Zeki Uludağ

Yeşil Kapı Adana’da iyi kebap ve eşlikçiler yapıyor. Fakat salaşlık konusunda Adana Kebapçıları arasında gerçekten nirvanaya ulaşmış. Hijyen takıntısı olanlar ve aileler için uygun bir tercih olmayabilir. Sadece lezzet odaklı gezginlere ısrarla tavsiye ediyoruz. 🙂

Kerameti bilinmez ama Yeşil Kapı’nın külbastı, kıyma ve kuşbaşı kebabı çok lezzetlidir. Aynı zamanda bol çeşit salata ve lezzetli mezeleri ile göz dolduruyor. Özellikle pişmiş soğan salatası büyük bir alkışı hak ediyor. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Reşat Bey Mahallesi, Ordu Caddesi Seyhan / Adana Telefon: 0322 459 01 93

Adana Kebapçıları,Yeşil Kapı Zeki UludağAdana Kebapçıları: Adanada nerede kebap yenir?

4- Beyzade Kebap

18 yıldır kebap camiasında hizmet veren Beyzade’de güzel kebaplar yiyeceksiniz. Kıyma kebabı ne yağlı ne de yağsız tam kararında pişiriliyor. Masanıza kebapla beraber ve kebaptan önce servis edilen ikramlar gayet bol ve çeşitli. Salata, közlenmiş soğan, ezme, mantar salatası, lahmacun ve kaşarlı mantar derken kaş ile göz arasında masanızı boş yer kalmayacak şekilde donatıyorlar. Hizmet kalitesi, personel ilgisi ve lezzet gayet başarılı. Temiz ve nezih bir mekanda iyi kebap yiyelim diyenlerdenseniz Beyzade Kebap notlarınız arasında olsun. Özellikle Adana’ya ilk kez ve şehir dışından gelecekler için iyi bir başlangıç yeri olabilir. Alkolsüz mekanın fiyat performansı başarılı, kredi kartı geçiyor.

Adres: 100.Yıl Mahallesi, 100. Sokak No: 87 Seyhan / Adana Telefon: 0322 256 45 13

Adana Kebapçıları,Adana Beyzade kebapAdanada nerede kebap yenir?

5- Kebapçı Şeyhmus

Diğer lezzetli Adana kebap tavsiyemiz ise salaş ve rahat mekan Kebapçı Şeyhmus. Burası Cik Cik Ali’nin aksine kebabı yağlı sevenler için biçilmiş kaftan. Her şey gözünüzün önünde dışarıda hazırlanıyor. Sokakta hayat var tabirini kebaba uyarlayan mekan sokak ortasına kurduğu tezgahtan içeriye kebap servis ediyor. Taptaze salataları, nefis mezeleri ve açık ayranı ile bizim gönlümüzü şenlendirmeyi başardı. Hizmet kalitesi ve servis hızı da keza memnun ediyor. Alkolsüz mekanda fiyat performans memnun edecek düzeyde. Kredi kartı geçiyor.

Adres: Cemal Gürsel Caddesi No: 6/C (Adliye Karşısı) Seyhan / Adana Telefon: 0322 363 58 65

Adana Kebapçıları,Kebapçı Şeyhmusen iyi Adana Kebapçıları 2018

6- Kebapçı Mesut

Kebapçı Mesut salaş ortam ve güzel kebap vaad ediyor. Porsiyonlar biraz ufak ve fiyatlar diğer kebapçılara oranla bir tık pahalı olsa da kendileri Adana’nın lezzetli ve keyifli kebapçılarından biridir. Meze ve salatalarının çeşitliliği yeterli ve lezzet olarak gayet başarılı. Kebapçı Mesut aynı zamanda ünlülerin uğrak mekanı. Alkollü mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Kocavezir Mahallesi, Karacaoğlan Caddesi, 23. Sokak No: 4 Seyhan / Adana Telefon: 0322 365 01 27

Adana Kebapçıları,Kebapçı MesutAdana’nın en iyi kebapçıları

7- Cik Cik Ali

Cik Cik Ali’nin lakabı kuşları çok sevmesinden geliyor. Salaşlığın ve lezzetin tavan yaptığı diğer bir kebap noktamızda burasıdır. Kıyma kebabı gayet lezzetli, o ağır yağlı ve kokulu Adana kebaplarından farklı olduğunu daha ağzınıza ilk attığınızda hissediyorsunuz. Damak tadı görecelidir lakin 40 yılı aşkın tecrübesi ile Ali usta bize göre yağ oranı tam kararında kıyma kebabı yapıyor. Kebabı çok yağlı sevenler için belki hafif kalabilir. Alternatif arayanlara kuşbaşı ve külbastıyı öneririz.

Cik Cik Ali tüm salataları ve kebapları bizzat kendisi hazırlıyor. Salataları ve mezeleri gayet doyurucu ve lezzetli. Özellikle kebapla beraber közde pişirdiği mantarlardan hazırladığı sıcak mantar salatası denemeye değer. Performansa göre fiyatlar normal. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: İstiklal Mahallesi, Kurtuluş Caddesi, Sedef Oteli arkası Adana Telefon: 0322 431 10 23

Adana Kebapçıları,Cik Cik AliAdana’da en iyi kebap mekanları

8- Tarihi Öz Asmaaltı Kebap

Öz Asmaaltı Kebap Adana’nın iyi kebapçılarındandır. Lezzetli kebapları, nefis ve taze mezeleri var. Tereyağlı humus Öz Asmaaltı için özel tavsiyemizdir. Kebap dışında döner, pirzola ve et güveci de gayet başarılı. Oldukça salaş olan alkollü mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Kocavezir Mahallesi, Pazarlar Caddesi No: 11 Mestan Hamamı Yanı Telefon: 0322 351 40 28

Adana Kebapçıları,Tarihi Asmaaltı KebapçısıAdana’da kebap yenilecek yerler

9- Tarihi Adana Kazancılar Kebapçısı

Tarihi Adana Kazancılar Kebapçısı 1908 yılında açılmış Adana’nın en eski kebapçılarından biridir. Burada da lezzetli kebaplar yiyeceksiniz. Salata ve mezeler çeşitli ve güzel. Adana Kebapçıları arasında İstanbul Nevizade’yi andıran atmosferi ve fasıllı eğlencesi ile rakipsiz bir mekan. Alkollü mekanda kredi kartı geçiyor.

Bu arada Kazancılar Çarşı’da bol bol tablacı ve farklı fasıllı kebapçılar bulmanızda mümkün.

Adres: Sarıyakup Mahallesi, 23002. Sokak (6. Sokak) No: 53 Seyhan / Adana Telefon: 0322 351 92 93 – 351 35 12

Adana Kebapçıları,Tarihi Adana Kazancılar KebapçısıAdana’da Adana Kebapçılar

10- Yüzevler Kebap

Yüzevler, Adana Kebapçıları arasında Adana’da şık bir mekanda kaliteli hizmet almak ve misafir ağırlamak için ideal bir yer. Kıyma ve kuşbaşı kebabı güzel. Önden servis edilen salatalar, mezeler taze ve lezzetli. Fakat diğer elit restoranlarda olduğu gibi Yüzevler’de de ikramlara ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Aile ile rahatlıkla gidebileceğiniz alkollü restoranda ortamın temizliği ve garsonların ilgisi üst düzeyde. Hem konum hemde mekanın atmosferi itibariyle iyi bir restoranda olduğunuzu hissediyorsunuz. Fiyatlar diğer kebapçılara göre iki tık yukarıda seyrediyor ve kredi kartı geçiyor.

Adres: Ziyapaşa Bulvarı, Yüzevler Apt. Zemin Kat. No:25/A Seyhan / Adana Telefon: 0322 454 75 13

Adana Kebapçıları,Yüzevler KebapAdanada nerede kebap yenir?

11- Kolcuoğlu Kebap

Hasan Kolcuoğlu malumunuz metrelik kebapları ile meşhur. Kebapları ve mezeleri gayet lezzetli. Servis ve hizmet kalitesi yüksek mekanda fiyatlar diğer kebapçılara göre iki tık yukarıda seyrediyor. Aynı zamanda salata ve mezeleri ekstra ücret ödeyerek yiyebileceğiniz nadir yerlerden. Zira Adana’da salata ve mezeler kebapçıların bir çoğunda ikram olarak servis ediliyor. Fakat Adana Kebapçıları arasında seçim yaparken konfora önem verenler ve şık bir mekanda sürprizsiz kebap yemek isteyenler için iyi tercih olabilir. Alkollü mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Güzelyalı Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, Lunapark Yanı No: 43 Seyhan / Adana Telefon: 0322 232 50 71

Adana Kebapçıları,Hasan Kolcuoğlu kebapAdana yeme içme yerleri

12- Öz Mas Kebap

Öz Mas Kebap’ta kebaplar gayet güzel, mezeler bol ve çeşitli. Kapanış için özellikle kaymaklı kadayıf harika seçim olur. Hizmet ve servis kalitesi yüksek. Öz Mas Kebap’ta şahane bir hizmet anlayışı var. Samimiyet, disiplin ve güler yüzlü personeller mekanı daha da vazgeçilmez hale getiriyor. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Kurtuluş Mahallesi, Mücahitler Caddesi (Ziyapaşa Bulvarı) No: 17 Seyhan / Adana Telefon: 0322 453 31 96

Adana Kebapçıları,Öz Mas Kebap AdanaAdana en iyi kebap restoranları

13- Öz Gönül Kebap

1977 yılından beri hizmet veren Adana’da iyi kebap yenebilecek noktalardan biri de Öz Gönül Kebap’tır. Sakin ve temiz mekan diğer tüm kebapçılardan farklı olarak Adana kebabını elips şeklinde servis ediyor. Mezeler arasında sunulan kaşarlı mantarı da gayet nefis. Öz Gönül Kebap’ta servis, hizmet kalitesi, lezzet, ikramlar ve fiyatlar ile hem gözünüz hemde gönlünüz doyuyor. Yavuzlar’da hizmet veren alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Yavuzlar Mahallesi, Orhan Kemal Bulvarı No: 229/A Yüreğir / Adana Telefon: 0 322 323 17 15

Adana Kebapçıları,Öz Gönül Kebap AdanaAdana Kebapçılar 2018: Adanada nerede kebap yenir?

14- Onbaşılar Kebap

Onbaşılar Kebap yelken kulübüne bakan muhteşem manzarası ve konumu itibari ile Adana Kebapçıları arasında en benzersiz kebapçı. Kıyma kebabı ve külbastı tavsiye edebileceğimiz lezzetlerin başında geliyor. Şık restoranda güler yüzlü personelden iyi bir hizmet alıyorsunuz. Fakat Adana’nın bir çok noktasında ikram olarak servis edilen salata ve mezelere burada da ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Fiyatlar manzara dışında verilen hizmet ve lezzet performansına göre oldukça yüksek. Alkollü mekanda kredi kartı geçiyor.

Adres: Karslı Mahallesi, 82046 Sokak No: 3 Çukurova / Adana Telefon: 0322 215 00 00

Adana Kebapçıları,Onbaşılar Kebapen iyi Adana kebabı yapan yerler

15- Hasan Usta

Hasan Usta, 1986 yılında seyyar tezgahta kebap satmaya başlamış. Ardından bir arazide küçük küçük tabureleri ve masaları ile işleri yavaş yavaş ilerletmiş. Seyyardan barakaya barakadan markaya Hasan Usta hikayesi işte böyle başlamış. Şuanda Adana’nın her köşesinde Hasan Usta’nın bir mekanına rastlamanız mümkün. Çocukluğundan beri kebap işinde olan Hasan Usta yeme içme sektörünün dragonlarından biridir bizce.

Hasan Usta Adana’daki en iyi kebapçı olmasa da Adana’da her kesim insanı buluşturabilen popüler kebapçılardan biridir. Sunum, hizmet kalitesi ve fiyat performans başarılı. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. Detaylı Hasan Usta yazımızı okumak için linke tıklayın.

Adres: Yurt Mahallesi, Kurttepe Caddesi, Turgut Özal Bulvarı Adana Telefon: 0322 247 00 00

Adana Kebapçıları,Hasan UstaAdana’da en güzel Adana Kebapçıları

16- Kardeşler Bol kepçe Lokantası

Bol Kepçe Lokantası, kuşkusuz Adana’da ucuz ve lezzetli kebap yenilecek en güzel adres. Size ismiyle müsemma bol kepçeden bir kebap ziyafeti sunuyor. Adana’da yerlisi dışında çok kimsenin bilmediği bu lokanta insanı çatlatana kadar doyuruyor. Siz 1 porsiyon Adana tabağı sipariş ediyorsunuz fakat servis tabağında Adana kebaba ilave kuşbaşı et, ciğer, tavuk şiş ve kanat parçalarının bulunduğu karışık ızgara tabağı geliyor. Salatalar bol bol ve sınırsız olarak ikram ediliyor.

Bol Kepçe herhangi bir manzara, teras veya bahçe vaad etmiyor. Hatta masa ve sandalyeleri dahil oldukça salaş bir yer. Fakat sunduğu kebaplar, fiyat-performans ve servis ile Adana Kebapçıları arasında gayet güzel seçim olur. Genel kebap çeşitleri ile göz dolduran Bol Kepçe şuanda Adanalıların en gözde kebapçılarından biri. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. Detaylı Kardeşler Bol Kepçe Lokantası yazımızı okumak için linke tıklayın.

Adres: Güzelevler Mahallesi, Şehit Jandarma Er Gökhan Yılmaz Caddesi, Keresteciler Sitesi, Yüreğir / Adana Telefon: 0322 346 73 06

Adana Kebapçıları,Kardeşler Bol Kepçe Lokantası kebapAdana’da en ucuz Adana Kebapçıları

Adanada nerede kebap yenir listemiz burada bitiyor. Listede olmayan ve gerçekten iyi olduğunu düşündüğünüz Adana Kebapçıları varsa lütfen yorum kısmına ekleyin. Yazdığımız tüm Adanada nerede kebap yenir kebapçıları bizzat deneyimlediğimiz yerlerdir. Önerdiğiniz Adana Kebapçıları en kısa zamanda denenip listemize eklenecektir.

Sevgiyle kalın.

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!

Gurmex Apple Store'da, ÜCRETSİZ indirin!Gurmex Google Play'de, ÜCRETSİZ indirin!

Benzer bir yazıyı Posta Gazetesi içinde yazmıştık. İnternetten arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Adana’da kebap dışında ne yenir merak ediyorsanız linke tıklayın.

Adana kahvaltı yerleri ile ilgili ciğer, çorba, sıkma, börek ve serpme kahvaltı içeren detaylı bir yazı yazdık, okumak için linke tıklayın.

Tüm yönleriyle ele aldığımız Adana yeme içme rehberimizi okumak için linke tıklayın.

Adana’nın en iyi restoranları hakkında bilgi almak için linke tıklayın.

Adana yeme içme mekanlarını listeden kendiniz seçmek isterseniz linke tıklayarak Adana’da ne yenir yazımızı mutlaka okuyun.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here