Ana sayfa Gökçeada Ne Yenir İçilir Angelikis Taverna Tepeköy: Gökçeada’da Oğlak Nerede Yenir?

Angelikis Taverna Tepeköy: Gökçeada’da Oğlak Nerede Yenir?

Gurmex TV'ye Abone Olun

Angelikis Taverna Tepeköy: Gökçeada’da Oğlak Nerede Yenir?

Angelikis Taverna doğma büyüme İmroz Agridia’lı yani Gökçeada Tepeköy’lü Angeliki’ye ait. Çanakkale Gökçeada lezzet turumuzun en doyurucu porsiyonları ve en lezzetli yemekleri buradaydı. Angeliki, Tepeköy’de uzun yıllar bakkal dükkanı işletmiş, daha sonra aynı dükkanın üst katını güzel, samimi ve sıcak bir şekilde dekore edip taverna olarak hizmete açmış.

Angelikis Taverna GökçeadaGökçeada Rum Tavernası

To Steki Tis Angelikis Gökçeada

Angelikis Tavernaya Tepeköy Barba Yorgo’nun sirtaki ve Rum meyhanesini geçtikten sonra dar sokaklardan geçerek varacağınız köy meydanından ulaşabilirsiniz. Zaten Tepeköy kahvesinin tam karşısında yer alıyor. Gözünüze To Steki Tis Angelikis tabelası hemen çarpacaktır.

Angelikis Taverna, 2016 yılında hizmete başlamasına rağmen gerçekten hatırı sayılır bir müşteri kitlesine ulaşmayı başarmış. Ben her zaman reklamın en iyisinin TV ve gazete ile değil kulaktan kulağa yayılarak yapılacağına inanırım. Bir restoran için memnun kalmış her müşteri en güçlü tanıtım aracıdır. Angeliki’de sevimli ve muhteşem bir manzaraya sahip et restoranında kendi çapında bir ün kazanmış.

Gökçeada'da yemek nerede yenir Angelikis TavernaGökçeada Rum Meyhanesi

Sempatik Türkçesi ve tadına doyum olmayan hoş sohbeti ile Angeliki’nin Yeri Gökçeada’da mutlaka uğramanız gereken yeme içme yerlerinden biridir. Angelikis Tavernada gayet doyurucu porsiyonlarda lezzetli yemekler servis ediliyor. Bana kalırsa Angelikis Taverna’dan kötü bir deneyim ile ayrılma ihtimaliniz oldukça düşük.

Restoranın arka tarafı kış ve bahar aylarında kapalı mekan yaz aylarında ise teras olarak hizmet veriyor. Derin bir ön cephe ve köy manzarası restorana müthiş bir ambiyans katmış. Yemek servisleri eğer özel bir grup yemeği rezervasyonu yaptırmadıysanız akşam 6’dan sonra başlıyor. Yaz aylarında çok talep gören bir restoran olduğu için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Gökçeada Rum Meyhanesi Angelikis TavernaGökçeada’da ne yenir içilir?

Gökçeada’da Oğlak Nerede Yenir?

Ege kokulu, Türk ve Yunan mutfağı ağırlıklı bir menü ile servis yapıyorlar. Mezelerden kendi ürettikleri keçi peyniri, Ege otlarından cibes, havyar ile yapılan tarama, Rum pilaki, Tirokafteri, lakerda ve peynirli Girit mezeleri enfes. Üstelik mezeleri büyük porsiyonlarda servis ediyorlar.

Gökçeada ne yenir içilir Angelikis TavernaGökçeada yeme içme fiyatları

Ara sıcaklardan Yunanistan‘ın nefis mezesi Saganaki ve beğendili ahtapot gayet lezzetliydi. Ana yemeklerden oğlak kapama, ahtapot ızgara, ada ırkı kuzu pirzola ve ciğeri gerçekten çok başarılı. Bana kalırsa Angelikis Taverna’da et sevmeyen insan bile etobur olup çıkabilir. Özellikle Gökçeada ırkı olan, kendi yetiştirdikleri oğlaklardan yaptıkları oğlak tandır müthiş. Kesinlikle Gökçeada merkezinde yediğiniz oğlaklar ile karıştırmayın!

Gökçeada oğlak nerede yenir Angelikis TavernaGökçeada’da oğlak tandır nerede yenir?

Kapanışı ise aroması tam kararında nefis bir dondurmalı irmik helvası ile yaptık. Sunumu ve lezzeti gayet güzeldi.

Gökçeada’nın En İyi Rum Meyhaneleri Arasında Yer Alıyor

Bu arada dürüstlük çok pahalı bir erdemdir. Angelikis Tavernaya Tepeköy civarlarında, hatta Gökçeada merkezinde olsanız dahi yemek yemek için mutlaka gidin!

Angelikis çok kısa bir sürede mekana ruh, nefaset ve zarafet kazandırmış. İnsanda; gerçekten oturmuş mutfağı, taptaze mezeleri, lezzetli yemekleri, güler yüzlü personeli, muhteşem manzarası ve kulağı okşayan keyifli Rum müzikleriyle sanki 30 yıllık bir restoran hissiyatı uyandırıyor. Kredi kartı geçen Angelikis Taverna üstelik fiyat olarak Gökçeada’nın geneli ile aynı, hatta belki biraz daha da uygun diyebiliriz. Performans olarak ise birkaç restoran dışında Gökçeada yeme içme yerleri ile kalite ve lezzet olarak kesinlikle karşılaştırılamaz.

Gökçeada yeme içme mekanları yerleri Angelikis TavernaGökçeada’da nerede yenir?

Özetle Gökçeada’nın kalbinde Tepeköy’de hizmet veren gerçek Rum meyhanesi Angelikis’te, gerçek Rum sahiplerinin ellerinden, gerçek Rum mezeleri yiyeceksiniz. Güler yüzlü hizmetleriyle tadımlık değil doyumluk porsiyonlar servis eden Angelikis Tavernanın hem lezzetine hemde eğlencesine doyamayacaksınız. Şık mekanda yılların tecrübesi ile şüphesiz misafir değil ev sahibi gibi ağırlanacaksınız.

To Steki Tis Angelikis TavernaTo Steki Tis Angelikis İmroz

Zaten müşterisi yemeğini yedikten sonra “Doydunuz mu?” diye soran ve gerekirse takviye yapan, işine sevgisini katan, parayı değil müşterisinin memnuniyetini önemseyen kaç dürüst esnaf kaldı ki? Angelikis tam olarak böyle bir yer işte!

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gökçeada’da ne yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.

Angelikis Taverna Gökçeada (To steki tis Angelikis)

Adres: Tepeköy No: 247/A – Gökçeada / Çanakkale
Telefon: 0286 887 34 27-0531 217 82 49-0531 220 02 86

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here