Ana sayfa Hizmet Şartları

Hizmet Şartları

Hizmet Şartları

Güncelleme: 19 Haziran 2020

1. Giriş

Gurmex mobil uygulamaları (IOS-ANDROID) için Kullanım Koşulları‘na hoş geldiniz!

Gurmex.com (“Gurmex”), Gurmex mobil uygulamalarının sahibi ve operatörüdür. Bu belge boyunca, “Gurmex”, “biz”, “bizim”, (tek tek veya toplu olarak “hizmet”) ifadeleri Gurmex’e ait olacaktır. Mobil uygulama üyeleri ise kullanıcılar veya hizmetin bir kullanıcısıdır. Bu belge boyunca, “üye”, “üyeler”, “siz”, “sizin” veya “kullanıcı(lar)” ifadeleri mobil uygulamaya kendi rızalarıyla kaydolan hesaplara aittir. Hizmetimiz aracılığıyla gönderdiğiniz veya ilettiğiniz her şey bu Sözleşme boyunca “içerik” olarak anılacaktır.

Bu şartlar ve koşullar, mobil uygulamaların kullanım kural ve düzenlemelerini ana hatlarıyla belirtir. Mobil uygulamaları kullanarak bu hüküm ve koşulları eksiksiz olarak kabul etmiş olursunuz. Hizmetimizi kullanarak, bu Hizmet Koşullarını ve bu Anlaşmanın içine dâhil edilen ve bu Sözleşmenin bir parçasını oluşturan Gizlilik Politikası‘nın koşullarını da kabul etmiş olursunuz. Bu Hizmet Şartları’nı veya Gizlilik Politikası‘nı değiştirebiliriz ve önemli değişiklikler yaptığımızda sizi bilgilendiririz. Bu Sözleşmenin en son sürümü, Hizmeti kullanımınız için geçerlidir.

Hizmet Şartları’nın, Gizlilik Politikası‘nın veya bu hüküm ve koşulların herhangi bir bölümüne katılmıyor ve kabul etmiyorsanız mobil uygulamaları kullanmamalısınız. Mobil uygulamalara kaydolursanız, mobil uygulamada herhangi bir paylaşım yapar, içerik gönderirseniz veya mobil uygulama hizmetlerimizden herhangi birini kullanırsanız, açıkça bu hüküm ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Mobil uygulamaları kullanabilmek için en az 18 yaşında olmalısınız. Mobil uygulamaları kullanarak veya bu hüküm ve koşulları kabul ederek, en az 18 yaşında olduğunuzu garanti ve beyan edersiniz. Eğer 18 yaşından küçükseniz, lütfen derhal mobil uygulamaları kullanmayı bırakın!

2. Hizmet Tanımı

Gurmex yol üzerinde en iyi restoranları ve yöreye özgü lezzetleri gösteren bir yolculuk planlama uygulamasıdır. Gezginlerin ve sık seyahat edenlerin rotaları boyunca yol üzerindeki en iyi restoranları ve lezzetleri keşfetmelerini sağlarız. Aynı zamanda farklı kullanıcıların da bu hizmetlerden yararlanabilmesi için gezginlerin yol üstü lezzet duraklarını haritalamalarına yardımcı oluruz. Ayrıca, kullanıcıların ilginç ve heyecan verici bulabileceği geniş bir konum veritabanı sunarız.

3. Kayıt ve Hesaplar

Hizmetin seyahatleri ve yerleri kaydetme gibi özelliklerini kullanabilmek için kayıt olmanız ve bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Mobil uygulamalarda bir hesaptan yararlanabilmek için 18 yaşında olmanız gerekir. Kayıt sırasında adınızı, soyadınızı, e-postanızı, telefon numaranızı ve doğum tarihinizi alabiliriz. Mobil uygulamalarda bir hesap açarak bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz istenecektir. Kullanıcı adınız yanlış yönlendirmeden sorumlu olmamalı, Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası‘nda yer alan içerik kurallarına uymalıdır. Hesabınızı veya kullanıcı adınızı, herhangi bir kişinin kimliğine bürünme işlemi için veya onunla bağlantılı olarak kullanamazsınız. Şifrenizi gizli tutmalısınız. Mobil uygulamalarda şifrenizi gizli tutamayacağınız herhangi bir faaliyetten siz sorumlusunuz ve böyle bir arızadan kaynaklanan kayıplardan da sorumlu tutulabilirsiniz.

Mobil uygulamalarda yer alan hesap kayıt formunu doldurup göndererek ve size gönderilecek e-postadaki doğrulama bağlantısını tıklayarak Mobil uygulamalarda bir hesap için kaydolabilirsiniz. Bir kişinin açık izni olmadan mobil uygulamalara erişmek için başka bir kişinin hesabını kullanamazsınız. Hesabınızın yetkisiz kullanımının farkına varırsanız veya hesabınızın herhangi bir şekilde tehlikeye girebileceğine inanırsanız derhal bize yazılı olarak bildirmelisiniz. Ayrıca, giriş yapmak veya bilgi paylaşmak için üçüncü taraf sosyal medya sitelerini kullanmanıza izin verebiliriz. Hesap verme konusunda nihai takdir yetkisine sahibiz ve açıklama yapmadan kullanıcıları reddetme hakkımız saklıdır. Bilgilerinizi nasıl topladığımız ve kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikası‘nı okuyun!

4. Yasal Uyarı ve Bilgilerin Doğruluğu

Hizmet genel planlama amaçları için kullanılacaktır. Mümkün olan en doğru haritaları ve bilgileri sağlamaya çalışsak da, Hizmetimizi herhangi bir şekilde kullanmanın sizin için istenen sonuçlarla sonuçlanacağını garanti edemeyiz. Haritalarımızda tüm konumların doğru olduğunu garanti edemeyiz. Bazı durumlarda Google Haritalar gibi üçüncü taraf verilerini kullanabiliriz. Veriler genellikle doğru olmasına rağmen bazen hatalar oluşabilir. Lütfen güvenliğiniz veya başkalarının güvenliği risk altında ise Hizmetimize koşulsuz teslim olmayın. Hizmetimiz rota üzerinde neler ile karşılaşacağınız veya sizi en kısa yoldan, doğru yoldan götürüp götürmediği konusunda garanti veremez. Haritada işaretli konumları ve içerikleri ağırlıklı olarak Gurmex kullanıcıları üretmektedir. Harita ile gittiğiniz konumun doğruluğunu veya mekânlarda verilen hizmetleri yazıldığı gibi alacağınızı taahhüt edemeyiz. Biz yalnızca Hizmetimizdeki verileri görselleştiririz, gerçek durumları yansıtmayabilir. Tahmini yolculuk mesafesi, varış saatleri, rotalar, benzin fiyatları ve ilgi çekici mekânlar tahminidir. Hizmetimizde bulunan varış zamanı, varış yerleri veya konumlar için herhangi bir garanti vermeyiz.

5. Yolculuklar için İçerik Paylaşımı

Hizmette yayınladığınız, yüklediğiniz, paylaştığınız, bağlantı verdiğiniz, ilettiğiniz, kaydettiğiniz, görüntülediğiniz veya başka şekilde kullanılabilir hale getirdiğiniz (toplu olarak, “gönderi”) veya kısa mesajlar, üçüncü taraf uygulamalar, sohbet gibi diğer kullanıcılara ilettiğiniz içerik ve bilgilerden yalnızca siz sorumlusunuz. Herkese açık olarak yayınlanan veya özel olarak iletilen fotoğraflar, videolar, bloglar, rotalar, makaleler, lezzet haritası, plan yapma özelliği, profil metinleri toplu olarak “İçerik” adını alır. Hizmetin bir parçası olarak mesaj gönderemez, Gurmex’e veya herhangi bir kullanıcıya (Hizmetin içinde veya dışında), rahatsız edici, yanlış, eksik, küfürlü, hakaret içeren, müstehcen, tacizci, ırkçı, tehditkâr ve korkutucu tavırlar sergileyemezsiniz. Yine yasa dışı materyal veya başka bir kişinin haklarını (fikri mülkiyet hakları ile gizlilik ve tanıtım hakları dâhil) ihlal eden veya ihlal edecek materyalleri hizmet içinde kullanamazsınız. (I) Hesabınızı oluşturduktan sonra gönderdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve gerçeğe uygun olduğunu, içeriklerin size ait olduğunu ve hizmette paylaşılan materyallerden kaynaklı Gurmex’e ve başınıza gelecek sorunlarda Gurmex’in hiçbir mes’uliyet almadığını kabul etmiş olursunuz. (II) Aynı zamanda yanlış, eksik, yanıltıcı veya yanlış halde olan profil bilgileri ve hizmet içerisinde kullandığınız materyalleri derhal güncelleyeceğinizi beyan ve garanti edersiniz. İçeriği Hizmette yayınlama ve aşağıda belirtilen lisansları verme hakkı tamamen Gurmex’e aittir.

Gurmex, size veya üçüncü taraflara uygulama üzerinde barındırma ve görüntüleme için veriler, konum bilgileri, incelemeler, derecelendirmeler, metin, ses, fotoğraflar, grafikler, video, mesajlar, etiketler veya diğer materyalleri saklamanıza ve göndermenize izin verebilir. Gurmex yalnızca veri deposu görevi görür. Herhangi bir kullanıcı içeriğinin geçerliliği, doğruluğu veya yasal durumu konusunda hiçbir garanti vermez. Gönderilen veya barındırılan hiçbir içeriği desteklemiyoruz, onaylamıyoruz veya doğrulamıyoruz. Sitemizde ve Hizmetimizde yayınlanan herhangi bir ürünü, istatistiği veya bilgiyi desteklemiyoruz, onaylamıyoruz veya doğrulamıyoruz. Kullanıcılar tarafından gönderilen içerik de Gizlilik Politikası‘na tabidir. İçeriğinizi barındırmamıza, görüntülememize veya dağıtmamıza gerek yoktur ve içeriğinizi kabul etmeyi veya iletmeyi reddedebiliriz ve bunları istediğimiz zaman Gurmex mobil uygulamalarından kaldırabilir veya silebiliriz.

İçeriğinizden yalnızca siz sorumlusunuz ve yayınlandıktan sonra her zaman geri çekilemez. İçeriğinizle ilişkili, kimsenin kalitesine, doğruluğuna veya güvenilirliğine güvenmesi veya içeriğinizde sizi kişisel olarak tanımlayabileceğiniz bilgilerin açıklanması dâhil olmak üzere tüm riskleri kabul etmiş olursunuz. İçeriğinizin burada açıklandığı şekilde kullanılması ve yetkilendirilmesi için gerekli izinlere sahip olduğunuzu beyan edersiniz. İçeriğinizin hiçbir şekilde Gurmex tarafından desteklendiğini veya onaylandığını ima edemezsiniz.

Ayrıca farklı kullanıcılar tarafından yanlış, rahatsız edici, uygunsuz veya sakıncalı içeriğe maruz kalabilme ihtimalinizin olduğunu anlar ve kabul edersiniz. Gurmex mobil uygulamalarına karşı sahip olduğunuz ya da Gurmex mobil uygulamalarına karşı sahip olabileceğiniz yasal veya adil haklardan veya çözümlerden feragat etmeyi kabul edersiniz. Bununla birlikte mobil uygulamaları kullanımınızla ilgili tüm konularda yasaların izin verdiği ölçüde zarara uğrayan Gurmex’i, sahiplerini/operatörlerini, bağlı kuruluşlarını ve/veya lisans verenlerini tazmin etmeyi ve zarardan doğan masrafı ödemeyi kabul ve taahhüt edersiniz.

6. İçeriğiniz için Verilen Lisans

İçeriğinizi herkese açık olarak görüntüleme, yeniden biçimlendirme, reklamlara ve diğer çalışmalara dâhil etme, ondan türev eserler oluşturma, tanıtma, dağıtma ve *diğerlerinin aynı şeyi yapmalarına izin verme gibi bir dizi farklı şekilde kullanabiliriz. (Diğerleri: Gurmex web siteleri, sahipleri, ortakları, operatörleri, medya platformları “Diğer Medya” olarak adlandırılır. Bu nedenle, bize içeriğinizi herhangi bir amaç için kullanma konusunda geri dönüşü olmayan bir şekilde dünya çapında, sürekli, münhasır olmayan, telifsiz, atanabilir, alt lisans verilebilir, devredilebilir haklar vermiş olursunuz. Ayrıca, Mobil uygulama ve diğer Medya kullanıcılarına, Mobil uygulama ve diğer Medya kullanımlarıyla bağlantılı olarak içeriğinize erişim hakkını geri dönülmez bir şekilde verdiğinizi lütfen unutmayın! Son olarak, içeriğinizle ilgili olarak herhangi bir ahlaki hak veya atıf iddiası ve iddiası hakkında geri dönüşü olmayan bir şekilde feragat edersiniz ve feragat edilmesine neden olursunuz. “Kullanım” içeriğinizin kullanımı, kopyalanması, kamuya açıklanması ve gösterilmesi, çoğaltılması, dağıtılması, değiştirilmesi, tercüme edilmesi, kaldırılması, analiz edilmesi, ticarileştirilmesi ve hazırlanması anlamına gelir.

AB’de veya devredilemez ahlaki hakları tanıyan diğer ülkelerde yaşıyorsanız, bize ilgili yasa uyarınca yasal olarak izin verilen en geniş lisansı verirsiniz.

7. Kullanıcılara Verilen Lisans

Bir Uygulamayı Sitemizden veya uygulamaların tanıtımına ve satışına adanmış bir üçüncü taraf mağaza gibi başka bir yerden indirmeye hazır hale getiriyoruz. Uygulamamızı indirdiğinizde, Uygulamanın bir kopyasını varsa listelenen fiyattan indirme hakkınız vardır.

Hizmetimizi kullanmanız için size ticari olmayan kişisel, münhasır olmayan, alt lisans verilemeyen, iptal edilebilir, sınırlı bir lisans veriyoruz. Hizmete ilişkin tüm hakları, unvanı ve ilgiyi koruduğumuzu kabul edersiniz. Bu, Hizmeti satamayacağınız, Hizmeti başka biriyle kullanma lisansınızı paylaşamayacağınız, ters mühendislik uygulayamayacağınız veya Hizmetimizin herhangi bir bölümünü kopyalamaya çalışamayacağınız veya açık yazılı iznimiz olmadan ticari olarak yararlanamayacağınız anlamına gelir. Hizmetimizin tamamını veya bir kısmını ücretsiz olarak sunabilmemize rağmen, yine de bu Sözleşmeye uymanız gerekir ve Hizmetimizi bu Sözleşme tarafından yasaklanan bir şekilde kopyalamamalı veya başka bir şekilde kullanmamalısınız. Uygulamamızı satın aldığınızda ve indirdiğinizde sahiplik haklarınız yoktur, ancak bunun yerine Uygulamayı bu Sözleşmenin sınırları dâhilinde yükleme ve kullanma lisansı satın alırsınız (veya ücretsiz indirme durumunda verilir).

Bu Sözleşme’de listelenen hükümleri, Uygulamamızı indirdiğiniz üçüncü taraf uygulama mağazasında listelenen politikaları, Gizlilik Politikamızı, yürürlükteki diğer politikaları veya yasaları veya kendi takdirimize bağlı olarak ihlal ederseniz, bu lisans feshedilebilir. Bu lisansı feshetmek istiyorsanız, lütfen Gurmex Uygulamasının ve ilgili materyallerin herhangi bir kopyasını iade edin, silin veya imha edin ve Hizmeti kullanmayı bırakın!

Uygulamamızda veya Sitemizde bulunan yazılımlardan bazıları açık kaynak lisansı altında sunulabilir. Açık kaynak lisansında, bu Anlaşmanın bazı koşullarını açıkça geçersiz kılan hükümler olabilir. Uygulamamızda kullanılan açık kaynak kütüphanelerinin listesine burada yer verilmiştir.

8. Uygulama (App/Aplikasyon) Değiştirme

Hizmetimizi istediğimiz zaman sistemimizden değiştirme, güncelleme veya sistemden kaldırma ya da sizden talep etme hakkını saklı tutarız. Güvenlik gerekçeleri, fikri mülkiyet veya diğer yasal nedenler veya takdir yetkisi dâhilinde çeşitli diğer nedenlerle Uygulamamızda bu tür değişiklikler yapabiliriz ve bu değişiklikleri açıklamamız gerekmez. Örneğin, güvenlik kusurlarını gidermek veya yasal taleplere cevap vermek için güncellemeler sağlayabiliriz. Bunun, bu bölümdeki haklarımızı nasıl kullanabileceğimize dair bağlayıcı olmayan bir örnek olduğunu ve bu bölümdeki hiçbir şeyin, Hizmeti güvenlik, yasal veya diğer amaçlarla güncellemek için önlemler almamızı gerektirdiğini lütfen unutmayın!

9. Kamusal Erişim

Uygulamamıza veya Hizmetimize herhangi bir içerik göndererek bu içeriğin herkes tarafından görüntülenebileceğini anlar ve yayınlanan herhangi bir içerik veya bilgiden yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Bu nedenle, Hizmetimizi sakladığınız veya sunduğunuz içeriğin zevkli ve topluluk standartlarına uygun olması önerilir.

10. Gurmex Kullanımı

Cihazınızın, Gurmex uygulamalarının ve hizmetlerinin kullanımından ve cihazınızı kullanarak Gurmex uygulamalarına erişimden tamamen siz sorumlusunuz. Ayrıca Gurmex kullanımınızın ticari olmayan kişisel kullanım için olduğunu kabul edersiniz. Bu Sözleşme tarafından yetkilendirilmiş olanlar veya Gurmex tarafından yazılı olarak yetkilendirilmiş olanlar dışında fikri mülkiyet ve ticari markalarımız dâhil Gurmex mobil uygulamalarına erişmemeyi, kopyalamamayı veya başka şekilde kullanmamayı kabul edersiniz. Gurmex uygulamalarının uygunsuz kullanımlarına örnek olarak, bunlarla sınırlı olmamak üzere;

 • Hizmetin hiçbir bölümünü veya herhangi bir materyali sistematik, otomatik veya otomatik olmayan “scraping (kötü amaçlı bilgisayar programları ile veri madenciliği, veri çıkarma ve veri toplama dâhil)” ile sınırlama olmaksızın; hiçbir ortamda kopyalayamaz, saklayamaz, barındıramaz, kullanamaz, iletemez, gönderemez, yayınlayamaz, dağıtamaz veya ifşa edemezsiniz;
 • Hizmete ve Gurmex sunucularına bir insanın makul bir şekilde üretebileceğinden daha fazla istek mesajı gönderecek şekilde erişmek için “robotlar”, “örümcekler”, “çevrimdışı okuyucular” vb. dâhil hiçbir otomatik sistem kullanmayacaksınız. Geleneksel bir çevrimiçi web tarayıcısı kullanarak makul süreler içerisinde dahi olsa genel arama motorlarının operatörlerinden, bu tür materyallerin önbelleklerinden veya arşivlerinden, materyallerin kamuya açık arama yapılabilir indekslerinden materyal kopyalamayacaksınız;
 • Hizmeti çalıştıran sunuculara veya sistemden gelen iletimlere müdahale etmeye, sistem bütünlüğünü veya güvenliğini tehlikeye atmaya veya deşifre etmeye çalışmayacaksınız;
 • Altyapılarımıza makul olmayan veya orantısız olarak büyük bir yük getiren veya tamamen kendi takdirinize bağlı olarak herhangi bir eylemde bulunmayacaksınız;
 • Hizmet aracılığıyla geçersiz veriler, virüsler, solucanlar, Truva atı, herhangi bir casus yazılım, tuş kaydedicisi, rootkit veya diğer yazılım araçları yüklemeyecek veya bu araçları hizmetimizle entegre etmeyeceksiniz;
 • Hesap adları da dâhil olmak üzere kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri Hizmet’ten tek tek veya toplu olarak çekip yedeklemeyeceksiniz;
 • Hizmeti herhangi bir ticari talep amacıyla kullanmayacaksınız;
 • Mobil uygulamalara veya Hizmete, Hizmet tarafından sağlanan veya yetkilendirilenler dışındaki herhangi bir teknoloji veya yöntemle erişemezsiniz;
 • Hizmeti kullanırken ortak bir ahlaka uygun hareket etmeyi kabul edersiniz;
 • Başka bir bireyi takip etmemeyi, taciz etmemeyi, zorbalığa veya zarar vermemeyi kabul ediyorsunuz;
 • Herhangi bir kişiyi veya kuruluşu taklit etmemeyi veya bir kişi veya kuruluşla ilişkinizi yanlış beyan etmemeyi;
 • Hizmetimizi yalnızca güvenli bir şekilde ve tüm trafik yasalarına uygun şekilde kullanmayı kabul edersiniz;
 • Hizmetimizi kullanımınızdan Gurmex’i sorumlu tutmayacağınızı kabul edersiniz;
 • Gurmex’e bağlı ağların herhangi bir gereksinimini, prosedürünü, politikasını veya düzenlemesini ihlal etmemeyi kabul edersiniz;
 • Siteyi, Uygulamayı veya Hizmeti etkilememeyi veya bozmamayı kabul edersiniz;
 • Bize veya diğer kullanıcılara saldırı, spam veya kimlik avı yapmamayı kabul edersiniz;
 • Doğru ve özgün içerik sağlamayı kabul edersiniz;
 • Herhangi bir yasayı veya düzenlemeyi ihlal etmemeyi kabul edersiniz ve bu tür ihlallerden siz sorumlusunuz;
 • Hizmetimizi yanlış, yanıltıcı, yasadışı, küçük düşürücü, müstehcen, istilacı, tehdit edici, taciz edici, tahrik edici, hileli içerik yayınlamak için kullanmayacaksınız;
 • Hizmetimizin herhangi bir bölümünün internet ortamından, bir arama motorundan veya bir tarafın web sitesinden kaldırılması, devre dışı bırakılması dâhil olmak üzere Hizmetimizin herhangi bir bölümünün imhası, manipülasyonu, silinmesi, devre dışı bırakılması veya bozulmasına neden olmamayı veya bunlara yardım etmemeyi kabul edersiniz;
 • Telif hakkı sahibinin izni olmadan size ait olmayan üçüncü taraf fikri mülkiyeti içeren hiçbir içeriği ve materyali Hizmetimize yüklemeyeceksiniz;

Yukarıda belirtilen eylemlerden herhangi birini gerçekleştirdiğiniz anlaşılırsa, Hizmetimizi kullanma ayrıcalıklarınız bizim takdirimize bağlı olarak feshedilebilir veya askıya alınabilir. Genel olarak Hizmetlerimizden herhangi birini kullanma yetkinizin askıya alınması veya feshedilmesi için bir açıklama sunarız, ancak Gurmex herhangi bir zaman diliminde herhangi bir bildirimde bulunmadan veya açıklama yapmadan herhangi bir hesabı askıya alma veya feshetme hakkını saklı tutar.

11. Uygulamaların Kullanılabilirliği

Hizmetin herhangi bir uygulama mağazası veya pazar yeri aracılığıyla her zaman mevcut olacağını, çalışacağını veya erişilebilir olacağını garanti etmiyoruz. Yalnızca Hizmetimizi kullanmaya hak kazanan kullanıcılar bunu yapabilir. Herkes için erişimi sonlandırma hakkını saklı tutarız. Hizmetin ilan edildiği gibi çalışacağını veya size istenen sonuçları vereceğini garanti edemeyiz.

12. Abonelikler (Gelecek Versiyonlar)

Uygulamanın belirli özellikleri, gelecekte ön ödemeli, yıllık veya aylık abonelik esasına göre sunulabilir. Her abonelik, siparişinizi verdiğiniz tarihte başlayan ve aboneliğiniz iptal edilmedikçe veya Gurmex sona erdirmedikçe ek bir ay veya bir yıllık dönemler (her biri bir “Fatura Dönemi”) için aylık veya yıllık olarak otomatik olarak yenilenen bir aylık veya bir yıllık sürelere sahiptir. Gelecekte bu Hizmet Şartları uyarınca abonelik hizmetlerini durdurabilir ya da devam ettirebilirsiniz.

Aboneliğinizi başlatarak, abonelik ücretini ve geçerli vergi ve hizmet ücretlerini (“Abonelik Ücreti”) ödemeyi kabul edersiniz. Ödeme koşulları tamamen kendi takdirimize bağlıdır ve bir sipariş kabul edilmeden önce ödeme tarafımızdan alınmalıdır. Her bir Fatura dönemi için önceden ödeme yapmanız gerekecek ve Gurmex için kabul edilebilir bir kredi kartı veya başka bir ödeme yöntemi sunmalısınız (her biri bir “Ödeme Yöntemi” olarak anılacaktır). Aboneliğiniz için bir Ödeme Yöntemi sağlayarak Gurmex’in Abonelik Ücretini Ödeme Yönteminize faturalayabileceğini kabul edersiniz:

(a) aboneliğinizin başlangıcında veya varsa, ücretsiz deneme sürenizin sona ermesi durumunda (hangisi daha erkense);
(b) bundan sonraki her abonelik yenileme tarihinde, aboneliğiniz iptal edilmedikçe, hesabınız feshedilmedikçe veya ilgili hizmetler bu Hizmet Şartları uyarınca durdurulmadığı sürece;
(c) bize sağladığınız Ödeme Yöntemi bilgilerinin gerçek, doğru ve eksiksiz olduğunu,
(d) satın alma işlemi için bu Ödeme Yöntemini kullanmaya uygun şekilde yetkili olduğunuzu, (e) maruz kaldığınız masrafların Ödeme Yöntemi şirketiniz ve (f) sizin tarafınızdan tahakkuk eden ücretleri, belirtilen fiyatlara ve varsa geçerli tüm vergileriyle ödemeyi kabul ve taahhüt edersiniz.

Aboneliklerin ve ilgili hizmetlerin fiyatlandırılması ve kullanılabilirliği, bir sonraki Fatura Döneminin ödenmesinden önce herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Gurmex fiyatlandırma değişikliklerini size önceden bildirecek, ancak geçerli vergilerdeki değişiklikleri size bildirmeyecektir. Bildirildikten sonra, aboneliğinizin yenilenmesi bir fiyatlandırma değişikliğini kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bir fiyatlandırma değişikliğini kabul etmiyorsanız, bir sonraki Fatura Dönemi’nden önce aboneliğinizi iptal etmeniz gerekir.

Tüm abonelik satışları kesindir. Para iadesi yapılmaz.

Gelecekte mobil uygulamalarımız üzerinden hesabınıza giriş yaparak istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilir, ödeme yönteminizi değiştirebilir ve hesap ayrıntılarınızı inceleyebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ederseniz, geçerli Fatura Döneminin sonunda (buradaki diğer koşullara tabi olarak) abonelik hizmetlerine erişmeye devam edersiniz. Geçerli Fatura Dönemi için ödemenizin hiçbir kısmı iade edilmez.

Gurmex aboneliğini iptal edebilir, hesabınızı sonlandırabilir veya abonelik hizmetlerini istediği zaman ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak durdurabilir. Gurmex bunu sebepsiz yaparsa, bu tür bir iptal, fesih veya devam etmeme tarihinden itibaren ön ödemeli Abonelik Ücretinizin kullanılmayan miktarını iade eder ve geçerli Fatura Döneminin geri kalanı için orantılı olarak geri öder. Gurmex aboneliğinizi iptal ederse, hesabınızı feshederse ve/veya abonelik hizmetlerini bir nedenden dolayı durdurursa (bu Hizmet Şartlarını ihlal etmeniz veya zamanı geldiğinde herhangi bir ödeme yapmamanız dâhil), herhangi bir ön ödemeli veya kullanılmayan kısmını geri ödemez. Abonelik Ücretleri ve Hizmetlerin herhangi birini veya tümünü yeniden etkinleştirmenize de izin vermeyebilir.

Hizmetler birden fazla saat diliminde sunulduğundan, tutarlılık açısından, bu Koşulların amaçları doğrultusunda bir “gün” Doğu Saati ile 00: 00’da başlar ve aynı takvim gününün Doğu Saati ile 23: 59’da sona erer.

13. Yasalara Uyum

Gurmex, Hizmeti kullanırken herhangi bir yasayı ihlal etmekten sorumlu değildir. Kullanıcılar, mobil uygulamaları kullanımıyla ilgili tüm yerel, eyalet veya federal yasalara uymalıdır. Hizmetimiz yasak olduğu yerlerde geçersizdir.

14. Fikri Mülkiyet Hakları

Gurmex mobil uygulamalar ve ilgili tüm içerik, materyaller, ticari marka, ticari adlar, hizmet markaları ve bunlarla ilgili diğer fikri mülkiyet haklarına sahiptir ve bunları saklı tutar. Hizmet, Gurmex ve lisans verenlerinin telif hakkıyla korunan malzemelerini, ticari markalarını ve diğer mülkiyet bilgilerini içerir. Hizmet aracılığıyla erişilebilen herhangi bir telif hakkı olan materyali, ticari markayı, ticari adı, hizmet markasını veya diğer fikri mülkiyet veya tescilli bilgileri kopyalamamayı, değiştirmemeyi, aktarmamayı, türev çalışmalar oluşturmamayı, bunlardan faydalanmamayı veya herhangi bir şekilde çoğaltmamayı kabul etmektesiniz.

Gurmex’in önceden yazılı onayını almak zorundasınız. Eğer bir fikri mülkiyet Gurmex’e ait değilse, telif hakkı, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet bildirimleri de dâhil olmak üzere herhangi bir içerikte görünen hiçbir mülkiyet bildirimini kaldırmamayı, gizlememeyi veya başka bir şekilde değiştirmemeyi kabul edersiniz. Bu tür Mülkiyet haklarını korumak kullanıcı yükümlülüğündedir Gurmex herhangi bir sorumluluk taşımaz.

15. Ödemeler ve İadeler

Gurmex Uygulaması, bir üçüncü taraf uygulama pazarı aracılığıyla ücretsiz olarak veya bir ücret karşılığında indirilebilir. Tüm geri ödemeler üçüncü taraf uygulama pazarında gerçekleştirilmelidir.

16. Temsil ve Garantiler

Hizmetimiz, hatalar veya diğer teknik sorunlar dâhil olmak üzere “olduğu gibi” sunulmaktadır. Hizmetimizi kullanırken sonuçlarınızın değişebileceğini ve istediğiniz sonuçları elde edemeyeceğinizi kabul edersiniz. Açık veya zımni tüm garantileri açıkça reddediyoruz. Mobil uygulamalar veya hizmetimiz belirli bir amaca uygun olmayabilir ve bulunduğunuz yerde çalışmayabilir veya geçerli olmayabilir. Hizmetimize yatırılan makul beceri ve özen,
Hizmetimizin tatmin edici kalitesi, Hizmetimizin satılabilirliği veya Hizmetimizin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmediği konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermeyiz. Ayrıca, Hizmette yer alan işlevlerin sahip olabileceğiniz herhangi bir gereksinimi karşılayacağını, Hizmetin hatasız veya kesintisiz çalışacağını, Hizmetteki kusurların veya hataların düzeltileceğini veya hizmetin belirli bir platformla uyumluluğu ile entegrasyonunu garanti etmeyiz. Gurmex size Hizmetimize erişim sağlamakla yükümlü değildir. Hizmetle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda tek çarenizin Hizmet’i kullanmayı bırakmak olduğunu kabul edersiniz. Hizmetimiz aracılığıyla satın alınan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda, tek çözüm yolunuzun (varsa) bu anlaşma yoluyla olduğunu kabul edersiniz.

17. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Gurmex sahipleri, müdürleri, direktörleri, çalışanları veya temsilcileri hiçbir durumda:

(i) Hizmetin kullanımından veya kullanılamamasından kaynaklanan doğrudan veya dolaylı herhangi bir arızi, özel, cezai veya sonuçsal hiçbir zarardan sorumlu olmayacaktır;
(ii) Hizmet içeriğine erişmeniz ve Hizmetimizi kullanmanızdan kaynaklanan herhangi bir nitelikte herhangi bir kişisel yaralanma veya mal hasarından sorumlu tutulmayacaktır;
(iii) herhangi bir kesinti, yanlış bilgi, eksik bilgi veya durdurma gibi hatalara veya yanlışlıklara karşı yükümlü olmayacaktır;
(iv) herhangi bir üçüncü tarafça Gurmex uygulamaları veya Gurmex uygulamaları aracılığıyla iletilebilecek herhangi bir hata, virüs, truva atı veya benzerlerine karşı oluşabilecek donanımsal, maddi ve manevi hasarlardan sorumlu tutulmayacaktır;
(v) listelenen herhangi bir üçüncü taraf bilgisinin başarısızlığı kasıtlı veya kasıtsız herhangi bir arıza, aksaklığa sebep olursa bu durumda Gurmex yükümlü olmayacaktır;
(vi) Gurmex uygulamalarını veya hizmetimizi kullanmanızın bir sonucu olarak ortaya çıkan, herhangi bir kayıp veya hasar için Gurmex uygulamalarını veya hizmetimizdeki herhangi bir hata veya eksiklik (kefil, sözleşme, haksız fiil veya başka herhangi bir yasal teori dâhil olmak üzere) sebebiyle bu tür zararların meydana gelme olasılığı hakkında kullanıcılara veya şirketlere bilgi verilip verilmediği konusunda suçlayamazsınız. Yukarıdaki sorumluluk sınırlaması, ilgili yargı alanında yasaların izin verdiği azami ölçüde uygulanır.

Sorumluluğumuzu sınırlamamıza izin vermeyen Yargı Yetkileri için: Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmüne rağmen, yargı bölgenizde yukarıda belirtilenlerle çelişen feragat veya yükümlülüklere özgü hükümler varsa, yükümlülüğümüz yasa ile mümkün olan en küçük ölçüde sınırlıdır. Özellikle, izin verilmeyen ülkelerde, aşağıdakiler için sorumluluk kabul etmiyoruz: (a) Gurmex mobil uygulamalarının, hizmetlerinin, sahiplerinin ihmalinden veya müdürlerinin, direktörlerinin, çalışanlarının veya temsilcilerinin ihmalinden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma; (b) hileli yanlış beyan; (c) şimdi veya gelecekte hariç tutmanın yasal olmadığı herhangi bir yükümlülük.

Tahliye ile ilgili özel bir açıklama gerektiren bir yargı bölgesinde ikamet ediyorsanız, bir anlaşmanın koşulu olarak, serbest bırakma işleminin yürütülmesi sırasında, borçlu ile alacaklının anlaşmasını maddi olarak etkilemesi gerekiyorsa, Türk medeni kanununun bu bölümünden feragat edersiniz. Bu vesileyle, yukarıda belirtilen sürümle aynı niyet veya etkiye sahip yasa, düzenleme veya koddaki benzer hükümlerden feragat edersiniz. Yazılımımızı kullanabilmeniz, bu ve bu sözleşmenin diğer tüm bölümleri ile yaptığınız sözleşmeye bağlıdır. Size karşı toplam sorumluluğumuzun 100 Türk Lirasından veya mobil uygulamamızı ve hizmetimizi son altı ay içinde (hangisi daha büyükse) harcadığınız toplam tutardan fazla olmadığını kabul edersiniz.

18. Tazminat

Gurmex mobil uygulamalarını ve hizmetlerini kötüye kullanmanızdan ve ihmalinizden kaynaklı olarak Gurmex sahiplerinin, müdürlerinin, direktörlerinin, yöneticilerinin, çalışanlarının veya acentelerinin, temsilcilerinin uğradığı her türlü talep, zarar, hasar, yükümlülük, kayıp, masraf, borç, mahkeme masraflarına (avukat ücretleri dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) karşı savunmayı ve tazmin etmeyi kabul edersiniz. Tazminatı doğuran haklar:

• Hizmeti kullanımınız ve Hizmete erişiminiz ile ilgili yukarıda detaylı olarak yazılan kullanım esasları;
• bu Hizmet Şartlarının herhangi bir şartını ihlal etmeniz;
• herhangi bir fikri mülkiyet, mülkiyet veya gizlilik hakkı da dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeniz;
• İçeriğinizden herhangi birinin üçüncü bir tarafa zarar verdiğini iddia eden herhangi bir iddia.

Bu savunma ve tazminat yükümlülüğü, bu Anlaşmada ve Hizmeti kullanımınızdan sonra da devam edecektir. Ayrıca, bu tür iddialara karşı bizi savunma göreviniz olduğunu kabul edersiniz ve bu gibi durumlarda seçtiğimiz bir avukat için ödeme yapmanızı isteyebiliriz. Bu tazminatın makul avukatlık ücretleri, mahkeme masrafları ve ödemeler için ödeme yapmanızı gerektirdiğini kabul edersiniz. Bu paragrafta açıklanan gibi bir talep olması durumunda, talepte bulunan taraf/taraflarla anlaşmayı seçebiliriz ve sanki bir yargılamaya devam etmiş gibi zararlardan sorumlu olursunuz.

19. İfade Özgürlüğü

Gurmex mobil uygulamalarında kullanıcıların, kullanıcı tarafından oluşturulan ve özgürce ifade ve konuşma temel hakkına saygı duyan içerikleri oluşturmalarına izin veriyoruz. Ancak, bu çevrimiçi bir topluluktur, bu yüzden lütfen başkalarıyla iletişim kurarken saygılı ve makul olun. Üçüncü taraflar içeriklerini bağımsız olarak Hizmetimize yüklediğinden, üçüncü bir tarafça yayınlanırsa mobil uygulamalarımızda yayınlanan herhangi bir küçük düşürücü içerikten sorumlu değiliz. Yalnızca kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği barındıran pasif bir hizmetiz; gönderilen içeriği değiştirmiyoruz veya üretmiyoruz. Açıkça hakaret içeren veya yasa dışı herhangi bir içeriği düzenlemeyi veya silmeyi seçebilmemize rağmen, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine göre bize sunulan bu ifade özgürlüğü için tüm savunmaları saklı tutuyoruz. Tüzük ve ortak yasalar Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD Anayasasındaki yasalara göre her ülkenin kendi kanunlarına göre takip edilmektedir.

20. Telif Hakkı Bildirimleri

Telif hakkı ihlallerini çok ciddiye alıyoruz ve Dijital Telif Hakkı Yasası kapsamındaki sorumluluğumuzu sonuna kadar kullanıyoruz. Türkiye’de yaşıyorsanız veya Türkiye’de telif hakkıyla korunan herhangi bir materyale sahipseniz ve telif hakkınızın ihlal edildiğine inanıyorsanız, lütfen bu formu doldurun veya aşağıdakileri içeren bir mesaj gönderin:

1. Adınız.
2. Adınızdan farklıysa, telif hakkı ihlal edilen tarafın adı.
3. İhlal edilen çalışmanın adı ve açıklaması.
4. İhlal eden kopyanın mobil uygulamamızdaki konumu.
5. Yukarıda açıklanan telif hakkı kapsamındaki çalışmanın kullanımının telif hakkı sahibi (veya telif hakkı sahibi adına yasal olarak bunu yapmaya yetkili bir üçüncü taraf) tarafından yetkilendirilmediğine ve başka bir şekilde izin verilmediğine iyi niyetli bir inancınız olduğuna dair bir beyan veya kanıt.
6. Yalan beyan cezası altında, bu bildirimde yer alan bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuzu veya kullanımıyla ilgili ihlal davası açma konusunda münhasır bir hakka sahip olduğunuza dair resmi bir evrak.

Bu bildirimi imzalamalı ve info@gurmex.com Telif Hakkı Temsilcimize ya da Gurmex Temsilcisine iletişim formundan göndermelisiniz. AB’nin resmi bir telif hakkı bildirim prosedürü olmamasına rağmen, AB’de ikamet ediyorsanız lütfen yukarıda belirtilen prosedürü uygulayın.

21. COPPA Uygunluk

Coppa (Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası). Gurmex ve Hizmetleri yalnızca 18 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılabilir. 18 yaşından küçükseniz lütfen Sitemizi ve Uygulamamızı kullanmayı bırakın ve lütfen bize herhangi bir bilgi, içerik göndermeyin.

22. Hukuki Seçim

Bu Anlaşma Türkiye’de yürürlükte olan yasalara tabidir. Bu sözleşmenin teklif ve kabulünün Türkiye’de gerçekleştiği kabul edilir.

23. Anlaşmazlık Formu

Bu Sözleşmeden doğan veya bu Sözleşmeyle ilgili herhangi bir anlaşmazlığın yalnızca İstanbul mahkemeleri tarafından dinleneceğini kabul edersiniz.

Bir uyuşmazlığı bu bölüme göre başka bir şekilde ve mahkeme kanalıyla getirirseniz, davayı takip etmek için harekete geçebileceğimizi ve bunu yaparken makul avukat ücretlerimizden, mahkeme masraflarımızdan ve ödemelerden siz sorumlu olacağınızı kabul edersiniz.

Bu Sözleşmeden doğan veya bu Sözleşmeyle ilgili herhangi bir anlaşmazlıkta başarısız olan tarafın, başarılı tarafın makul avukatlık ücretlerinin, mahkeme masraflarının ve ödemelerinin geri ödenmesinden sorumlu olacağını kabul edersiniz.

24. Mücbir Sebepler

Doğal afetler, savaş, ayaklanma, isyanlar, terörizm, salgınlar, suç dâhil (bunlarla sınırlı olmamak üzere) kontrolümüz dışındaki olayların bir sonucu ise, sorumlu olabileceğimiz hiçbir şeyden size karşı sorumlu olmadığımızı kabul edersiniz. Yine işgücü sıkıntıları (yasal ve yasadışı grevler dâhil), ambargolar, posta kesintisi, iletişim kesintisi, altyapı arızası veya yetersizliği, malzeme sıkıntısı veya kontrolümüz dışındaki herhangi bir olaydan bizi sorumlu
tutamazsınız.

25. Ayrılabilirlik

Bu Anlaşma’nın bir hükmünün yasa dışı olduğu, Anlaşmanın başka bir hükmü ile çeliştiği veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, Sözleşme, uygulanamaz hükümler dâhil edilmemiş gibi yürürlüğe girmiş gibi kalacaktır.

Bu Anlaşmanın iki veya daha fazla hükmünün birbirinin işleyişiyle çeliştiği kabul edilirse, Gurmex hangi hükmün yürürlükte kalacağını seçme hakkına sahiptir.

26. Feragatsizlik

Bize izin verilen tüm hakları, bu Anlaşma ve geçerli yasaların hükümleri çerçevesinde saklı tutuyoruz. İşbu Anlaşma’nın herhangi bir özel hükmünü veya hükümlerini veya yürürlükteki herhangi bir kanunu uygulamamamız, gelecekte aynı veya farklı koşullar altında aynı hükmü uygulama hakkından feragat ettiğimiz şeklinde yorumlanmamalıdır.

27. Fesih ve İptal

Hizmeti, hesabınızı veya Uygulamayı önceden bildirmeksizin feshedebilir veya askıya alabiliriz, ancak çoğu durumda zamanında bir açıklama sunmak için çaba göstereceğiz. Bu Sözleşmeyi feshetmek istiyorsanız, uygun fesih prosedürlerini izlemek sizin sorumluluğunuzdadır. İndirdiğiniz Uygulamanın kopyasını silin veya kaldırın. İptal, Gurmex’e gönderdiğiniz içeriğin derhal silinmesine neden olabilir. İçeriğiniz erişilebilir olmasa da, bu içeriği yasal ve dâhili amaçlar için makul bir ticari süre boyunca saklayabiliriz. İşbu Anlaşmanın, doğası gereği feshin sürmesi gereken tüm hükümler, mülkiyet hükümleri, garanti feragatnameleri, tazminat ve sorumluluk sınırlamaları da dâhil olmak üzere, feshedilmeden yürürlükte kalacaktır.

28. Görevlendirme

Bu Sözleşme kapsamındaki haklarınızı ve/veya yükümlülüklerinizi önceden yazılı iznimiz olmadan başka bir tarafa devredemezsiniz. Bu Sözleşme kapsamındaki haklarımızı ve/veya yükümlülüklerimizi kendi takdirimize bağlı olarak başka herhangi bir tarafa atayabiliriz.

29. Değişiklikler

Bu Sözleşmeyi zaman zaman değiştirebiliriz. Bu Sözleşmeyi değiştirdiğimizde, bu sayfayı güncelleyeceğiz ve en son değiştirildiği tarihi belirteceğiz, aksi takdirde size e-posta gönderebiliriz. Değişiklikleri kabul etmeyi reddedebilirsiniz, ancak bunu yaparsanız, Hizmeti kullanmayı derhal durdurmalısınız.

30. Elektronik İletişim

Siz ve Gurmex arasındaki iletişim, Hizmeti kullansanız da kullanmasanız da devam edebilir. Gurmex size e-posta gönderebilir, Hizmet'te bildirimler yayınlayıp paylaşabilir veya sizleri bilgilendirmek amacıyla elektronik araçlar kullanarak e-posta yoluyla iletişim kurabilir.

Sözleşmeye dayalı amaçlar için, (1) Gurmex’ten elektronik olarak iletişim almayı kabul etmiş olursunuz; (2) Gurmex’in size veya Hizmet’te yayınladığı tüm şartların, koşulların, anlaşmaların, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimin, bu tür iletişimlerin yazılı olmaları durumunda tatmin edeceği yasal gereklilikleri karşıladığını kabul eder. Yukarıdakiler yasal haklarınızı etkilemez.