Yat Kiralama: Kalkan Ve Fethiye’de Tekne İle Tatil Keyfi

Yat Kiralama: Kalkan Ve Fethiye’de Tekne İle Tatil Keyfi

Yat Kiralama yaz aylarının en popüler olayı. Yaz mevsimi yılın en sevilen ve büyük bir heyecanla beklenen zamanıdır. Bunun bir değil birkaç sebebi var ve bunların en önemlisiyse yazın tatil anlamına da gelmesidir. Uzun ve yorucu kış mevsiminin ardından gelen bahar ile havalar ısınıp güneş tatlı yüzünü gösterince hemen herkesi tatil heyecanı sarıyor.

Türkiye‘de yaşayan bizler tatil konusunda belki de dünyanın en şanslı insanları arasındayız. Zira ülkemizin dört bir yanı şiir tadında onlarca tatil cenneti ile dolu ve her yıl yüz binlerce insan bu tatil cennetlerine akın ediyor. Dünyanın öbür ucundan bile insanları kendilerine çeken bu harika tatil merkezleri bizlerinse çok yakınında yer alıyor. Ülkemiz çok fazla tatil destinasyonuna sahip olduğu için seçim yapma konusunda da baş döndürücü bir zenginliğe sahibiz.

Tatil denilince çoğu kişinin aklına otellerde konaklamak gelse de deniz tutkunları için durum farklı; Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olarak dünya yat turizminin de vazgeçilmez rotaları arasında yer alıyor. Son yıllarda yerli turistlerin de yat turizmine karşı yoğunlaşan ilgisi beraberinde çok sayıda yat kiralamayı getirdi. Bu sayede ülkemizin Ege ve Akdeniz’i süsleyen kıyılarında rüya tadında tatiller yaşamanın da kolay hale gelmesini sağladı. Özellikle de tatilin bir numarası Antalya ve Muğla‘nın kıyıları, koyları deniz ve doğa tutkunlarının yoğun ilgisi altında.

Akdeniz’in en güzel yeri Kalkan..

Antalya yıl boyunca turist akınına uğrayan bir şehir, ancak tabi ki yaz aylarında çok daha fazla kişi soluğu Antalya‘da alıyor. Şehrin dört bir yanı ünlü ve etkileyici tatil merkezleri ile dolu olsa da bazı yerleri daha fazla ilgi çekiyor ve Kalkan‘da buralardan biri.. Antalya‘nın Kaş ilçesine bağlı bir mahalle olan Kalkan hem binlerce yıllık zengin tarihi birikimi hem de tarifsiz güzellikteki doğası ile sahip olduğu popülerliği sonuna kadar hak ediyor. Kalkan‘ın koyları da çok ünlü tabi ki, sadece Antalya‘nın değil tüm Akdeniz’in en güzel koyları arasında yer alan Kalkan koyları bu ünlü beldenin yat turizminin de gözdeleri arasında ilk sıralara kurulmasını sağlıyor.

Kalkan yat kiralama konusunda tahmin edilebileceği gibi ülkemizin en fazla alternatif sunan yerlerinden biri. Yat turizminin önemli merkezlerinden biri olması beldenin her bütçeye ve ihtiyaca uygun yatların kolay bulunabildiği bir yer haline getiriyor. Kalkan‘da yat kiralayarak sadece bu muhteşem tatil cennetinin değil çevresindeki onlarca eşsiz güzellikteki koyun da tadını çıkartma şansını yakalayabilirsiniz.

Yat Kiralama

Akdeniz’le Ege’nin buluşma noktası Fethiye..

Fethiye ise en az Kalkan kadar güzel olmakla beraber Muğla ile Antalya‘nın kesişme noktasında yer alması sebebiyle daha özel bir destinasyon. Zira Muğla‘nın bu güzel ilçesi hem Akdeniz’in hem de Ege’nin tüm güzelliklerini bir arada barındırıyor. Son yıllarda muhteşem doğası sebebi ile gittikçe daha da popüler hale gelen Fethiye aynı zamanda yat turizminin de önemli rotaları arasında yer alıyor. Fethiye koylarının tabi ki görülmeye değer ve bakir denilebilecek kadar iyi korunmuş olması sebebiyle bu rota daha da çekici bir hale geliyor.

Fethiye yat kiralamak için 10 neden nedir? diye soracak olsanız, emin olun bu ünlü tatil beldesinde yat kiralamak için sayacağımız nedenler karşısında şaşırabilirsiniz. Zira Fethiye hem tekne kiralama alternatifleri açısından son derece zengindir. Yani her bütçeye ve ihtiyaca uygun onlarca yat alternatifi bulabilmek mümkün hem de ilçenin her koyu ayrı güzellikler sunuyor. Bu nedenle size tavsiyemiz bu yazı klasikleşmiş, her zamanki heyecansız tatilleri bir yana bırakıp yat kiralayarak geçirmeniz. Emin olun ki bu tercihinizden en ufak bir pişmanlık duymayacağınız gibi “ben bunu neden daha önce yapmamışım?” diye hayıflanacaksınız ve ilk fırsatta tekrar yat kiralayarak maviliklerle buluşmak için can atacaksınız.

Etiketler: Yat Kiralama Kalkan, Yat Kiralama Kaş, Yat Kiralama Muğla, Yat Kiralama Fethiye, Yat Kiralama Antalya, Yat Kiralama için 10 neden

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın