Yalova Restaurant Çanakkale: Çanakkale’de Rakı Balık Nerede Yapılır?

Yalova Restaurant Çanakkale: Çanakkale’de Rakı Balık Nerede Yapılır?

Yalova Restaurant Fotoğraf: AHTAPOT IZGARA

Yalova Restaurant yazısı ile Çanakkale’de rakı balık nerede yapılır ve Çanakkale’de rakı nerede içilir sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Çanakkale‘nin en güzel manzaralı yerlerinden birinde, feribot iskelesine üç dakika yürüme mesafeli Yalova Restoran, değişmeyen tadı ve kalitesinden ödün vermeyen tavrı ile yıllara meydan okuyor. Ve bu haliyle belki de asırlar sürecek tarihine en yakışır haline bürünmüş güzide bir mekan.. Restoranın üçüncü kuşak işletmecisi Ertuğrul Bey 1984’ten beri dedesinin hatırasına özenle sahip çıkıyor. Dedesi Ziya Bey küçük bir tek tekçi meyhanesi tarzıyla başladığı işletmesini yıllar içinde büyüterek restoran haline getirmiş.

Yalova Restaurant çanakkale,Çanakkalede rakı balık nerede yapılırÇanakkale’de rakı balık nerede yapılır?

Yalova Restaurant çok başarılı bir balık restoranı olmasıyla beraber öğle yemekleri de burada dededen kalma bir gelenek.. Hafta içi her gün leziz öğle menüsü servis ediliyor. Öğle yemeğine gelmek isterseniz iki çeşit et yemeği, sebze yemeği, baklagil türevleri gibi fazlaca seçeneğiniz var. Fakat size asıl önerim, gün batımına yakın buranın harika manzaralı terasında deniz ürünlerini tatmanız..

Yalova Restaurant çanakkale,Çanakkalede kalamar nerede yenirÇanakkale merkezde ne yenir? – Kalamar

Çanakkale en iyi balık Resturant: Yalova Restaurant

Yalova Restaurant dondurulmuş deniz ürünü kesinlikle kullanmıyor. Yani buraya geldiğinizde mevsimine uygun ve günlük tedarik edilmiş taptaze balık ve türevlerini tüketiyorsunuz. Kabuklu deniz ürünleri içinse daha farklı bir tedarik zincirleri var ki bu da hayranlık uyandıracak türden.. Denizde fazlaca toksik madde biriktirebilecek olan midye gibi ürünlerin atıklarını temizleyip yurtdışına da ihraç eden bir tesisten temin ediyorlar. Gönül rahatlığıyla her türlü yemeği burada yiyebilirsiniz.

Yalova Restaurant,Çanakkale merkez deniz mahsulleri midye dolma nerede yenirÇanakkale yeme içme mekanları – Midye dolma

Biz Yalova Restaurant‘ta Midye dolma, Sardalye sarma, Baby kalamar, Mantarlı istiridye, Karides, Kalamar ve Peynir pane yedik. Özel olarak ayrıntıya girmeyeceğim fakat hepsi nefisti. Tamamının fotoğraflarına makalede yer verdim. Yılların verdiği birikim ve kuşaktan kuşağa devam eden lezzet geleneği aynı çizgide devam ediyor.

Yalova Restaurant çanakkale,Çanakkale rakı balık,sardalye sarma nerede yenirÇanakkale’de nerede ne yenir? – Sardalye sarma

Yalova Restaurant,Çanakkalede baby kalamar nerede yenirÇanakkale nerede ne yenir? – Baby kalamar

Çanakkale’de balık nerede yenir?

Balıkları kendilerine has bir biçimde pişiriyorlar, burada yediğiniz balığı başka yerde bulmanız pek mümkün değil. Tabi lezzetinde tazeliğinin de büyük bir payı var. Balıkların fiyatlandırması kilo hesabı ile yapılıyor. Yok ben balık yemem derseniz kırmızı ve beyaz et çeşitleri de menüde mevcut. Unutmadan Ahtapot ızgarayı da şahane yapıyorlar.

Yalova Restaurant,Çanakkalede ahtapot nerede yenirÇanakkale’de ahtapot nerede yenir? – Ahtapot Izgara

Çanakkale’de rakı nerede içilir?

Ya da siz de benim gibi mezeciyseniz burası sizin için tam bir meze cenneti.. 70’e yakın mezeleri var ve hepsi günlük olarak taze taze yapılıyor. Bunların yaklaşık yarısı deniz ürünlerinden oluşuyor. Mekan alkollü, şarap kavı geniş ve kavın ağırlığı kaliteli bir Gelibolu şarap markasında.. Ayrıca rakı severler için iki farklı marka rakı restoranda servis ediliyor. İstanbul’daki eş değer denebilecek restoranlara göre fiyatlandırma gayet uygun.

Yalova Restaurant,Çanakkalede ne yenir, mantarlı istiridye nerede yenirÇanakkale’de rakı nerede içilir? – Mantarlı istiridye

Çanakkale’nin en eski restoranı: Yalova Restaurant

Yalova Restaurant oldukça sade dizayn edilmiş, gözü yoran hiçbir detay yok, tuvaletler de dahil genel anlamda temizliğe çok özen gösteriliyor. Yalova Restaurant yurt dışından ve Bursa, İstanbul, Balıkesir gibi pek çok şehirden misafir ağırlıyor. Öyle ki Çanakkale’ye gelen devlet büyükleri bile Yalova Restaurant‘ta misafir ediliyor.

Yalova Restaurant çanakkale peynir pane ,Çanakkalede yemek nerede yenirÇanakkale ne yenir içilir? – Peynir pane

Sektörde kar elde etmenin tek amaç olduğu pek çok işletmenin aksine, Yalova Restaurant büyümek, yeni şubeler açmak peşinde değil. Sadece tek bir şubeleri var o da hemen yanı başlarında Bozcaada‘da hizmet veriyor. Hatta aynı tadı kaybetmemek için restoranın tüm şefleri Çanakkale ve Bozcaada arasında paylaşılmış.

Yalova Restaurant çanakkale yeme içme mekanları nerede ne yenirÇanakkale en iyi restoranlar arasında yer alıyor Yalova..

Yalova Restaurant geçen yıllara rağmen kalitesinden ve seçiciliğinden hiç bir şey yitirmemiş.. Gerçek hizmet ve müşteri odaklı memnuniyet anlayışıyla bu geleneğin daha asırlarca süreceğini umut ediyorum.

Yalova Restaurant çanakkaleYalova Restaurant Çanakkale

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Çanakkale Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Yalova Restaurant Çanakkale
Adres: Fevzipaşa Mahallesi, Gümrük Sokak No: 7 Merkez / Çanakkale
Telefon: 0286 2171045

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın