Ana sayfa Kaş Ne Yenir İçilir Voyn Meyhane Antalya: Kaş’ta En iyi Meyhane Olmaya Aday

Voyn Meyhane Antalya: Kaş’ta En iyi Meyhane Olmaya Aday

977
0

Voyn Meyhane Antalya: Kaş’ta En iyi Meyhane Olmaya Aday

Voyn Meyhane Momondo Türkiye ile çıktığımız Antalya Kaş keşfi ve gurme gezinin son demlerine yaklaşırken Kaş’ta uğradığımız son meyhane. Bu sebeple yazımda sizlere ilçeye veda etmeden önce Kaş’ın en iyi meyhanesi olmaya aday Voyn Meyhaneden özellikle bahsetmek istedim. En iyi olmaya aday diyorum çünkü romlu deniz levreği, Şevketi bostanlı levrek ve mezeleri ile Kaş’ta nam salmış Yücel şef ve Özlem hanım harika bir menü ortaya çıkartmışlar. Daha yazımın girizgahında kendilerini tebrik etmek istiyorum.

Voyn Meyhane,Kaş en iyi meyhanelerKaş en iyi meyhaneler

Kaş Meyhane Tavsiye: Voyn Meyhane

Voyn Meyhane konsepti ve menüsüyle fark yaratan bir mekan olmuş. İsterseniz biraz da neler yediğimizden söz edelim. Öncelikle biz tamamen Yücel şefin spesiyallerini ve mezelerini deneyimledik. Yani fava, köpoğlu, haydari vs. demirbaş mezelerden söylemedik.

Voyn Meyhane Kaş,Kaşta meyhane öneri AntalyaKaş’ta meyhane öneri

Çünkü Voyn meze konusunda Kaş’ın en iddialı meyhanelerinden biri. Eğer Voyn’a gelecekseniz bence klasiğin dışına çıkmaya özen göstermelisiniz. Çünkü Voyn Meyhanede meze konusunda ciddi bir Ar-Ge çalışması ve emek var. Fark yaratan mezeler arasında en çok beğendiklerimiz ise Levrek marin, Kalamar yumurtası, Ekşili karides, Mütebbel, Pazı sapı, Şef meze, Hardallı Antep fıstıklı enginar ve Çiroz.

Voyn Meyhane Kaş,Kaş'ın en iyi meyhanesiKaş’ın en iyi meyhanesi olmaya aday

Voyn Meyhane Kaş'ta en iyi meyhaneKaşta en iyi meyhane 

Ara sıcaklardan ise balık pastırmalı börek, Pazı sarma, Romlu jumbo karides, Voyn börek ve Saganaki gayet güzeldi. Saganaki mezesi için ayrı parantez açmak istiyorum. Çünkü ülkemizde Kars kaşarı, Tulum ve Kelle peyniri gibi bir çok farklı peynirle bu meze yapılıp, mekanlarda Saganaki adı ile servis ediliyor. Açıkçası tuzlu olduğundan ve damak tadımıza çokta uygun olmadığı için bu şekilde tercih ediliyor da olabilir. Fakat orijinal Yunanistan mezesi Saganaki’de Kefalotiri peyniri kullanılır. Voyn Saganaki’yi orijinal Yunan mezesi formatında sunuyor, mutlaka deneyin!

Voyn Meyhane Kaş'ta,Kaş en güzel meyhane meze menüKaş en güzel meyhane meze ve menü

Voyn Meyhane Kaş,Saganaki Yunan Rum mezesiSaganaki Yunan Mezesi

Mezeler ve ara sıcaklar o kadar çeşitli ve lezzetliydi ki ana yemeğe sıra maalesef gelemedi. Sadece tadını merak ettiğimiz için Şevketi bostanlı levrek söyledik. Hem sunumu hemde lezzeti ile daha önce yediğimiz Şevketi bostanlı levreklerden farklıydı, beğendik. Geceyi ise güzel bir meyve tabağı ile kapattık.

Voyn Meyhane Kaş, Şevketi Bostanlı LevrekŞevketi Bostanlı Levrek

Voyn Meyhane; göz alıcı begonvilleri, devasa kaktüsleri, şirin dekorasyonu ve vintage aksesuarları ile insanın içine huzur dolduran bir meyhane. Yazımın başında da belirttiğim gibi Kaş gezimizin son meyhanesiydi Voyn. Daha doğrusu Kaş gurme gezi mekanlarımızda bilerek en sona bıraktığımız harbi Kaş meyhanelerinden biriydi.

Voyn Meyhane, Kaş meyhane tavsiyeKaş meyhane tavsiye

Kaş’taki Meyhaneler Arasında Huzurlu ve Keyifli

Zaten Voyn Bistro (eski mekan ile ilgili deneyimlerimizi merak edenler linke tıklayabilirler.) zamanlarında da bizim çok keyif aldığımız bir mekandı burası. Bu yüzden hem yeni konsepti görmek, eski günleri yad etmek ve kapanışı keyifle yapmak için noktayı burada koyalım istedik. Voyn’a bence Meyhane konsepti Bistro’dan daha çok yakışmış. Mavi beyaz renklerin arasında süzülen begonviller, üzerinize huzurlu gölgesini bırakan ağaçları ve saçlarınızı okşayan Akdeniz esintisi ile Voyn artık tamam olmuş. Ayrıca Kaş Marina ve Meis Adası manzarası ile Kaş Meyhaneleri arasındaki rekabete yeni bir soluk getirmiş.

Voyn Meyhane,Kaş manzaralı meyhanelerKaş deniz manzaralı meyhaneler

Ben Voyn Meyhanede geçirdiğim tüm zamanın sanki ömrümün üzerine ilave edildiğini hissettim. Fazla mı abartıyorum bilemiyorum ama Kaş’ta keyif aldığım ve içimi huzurla doldurduğum nadir mekanlardan biridir Voyn. Mekan oldukça hoş ve kaliteli, çalan müziklerde nostaljik eserleri ve başarılı seçimleri kapsıyor. En önemlisi personeli çok kalifiye, kibar ve hızlı. Fiyat performans gayet iyi. Kredi kartı geçiyor.

Voyn Meyhane,Kaştaki meyhanelerKaş’taki meyhaneler

Voyn Nedir? (Merak edenler için)

Voyn; Muğla – Antalya yöresinde genel olarak “Hey!” seslenmesine benzer kullanılan bir kelimedir. Aslında kullanım olarak, argo kelime olan “Lan” ile de benzerlik gösteriyor. 🙂 Kaş yöresinde Voyn kelimesi yerli halk tarafından çok yaygın olarak kullanılır. Voyn Meyhanenin ismi de Kaş’ın yerlileri olan işletmecileri tarafından bu seslenişten yola çıkılarak konulmuş. Ayrıca mekanın bahçesinde bir çok noktaya yazılmış yerel halk tarafından kullanılan farklı söz öbekleriyle de karşılaşıyorsunuz.

Voyn Meyhane telefon adres iletişim KaşVoyn Meyhane telefon adres iletişim

Gidin, görün ve hislerimizde yanılıp yanılmadığımız konusunda kararı siz verin.

Uğrarsanız bizi hatırlayın. Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Kaş’ta Ne Yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.

Voyn Meyhane Kaş

Adres: Andifli Mahallesi, Hükümet Caddesi No: 7 Kaş / Antalya
Telefon: 0242 836 31 54

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here