Venedik Karnavalı Günü Ne Yapılır?

Venedik Karnavalı Günü Ne Yapılır?

Venedik‘te günler dolu geçiyor, fırsat bulup da yazamıyorum, Floransa yolunda trende özet geçerim diye düşünürken Karnaval günü gelip çatıyor.

IMG_8863

Sabah gondolcuların şarkılarıyla uyandım, hızlı bir kahvaltıdan sonra kendimi dışarı attım. (Bu arada her 5 gondoldan 4’ünde uzak doğulu arkadaşlar var, yer-zaman fark etmiyor.)

venedik-karnavali-nasil-gidilir

Dışarıda gece yağan yağmurdan eser kalmamış, her yer günlük güneşlikti. Venedik karnavalı ana merkezine San Marco‘ya yöneldim, Sahnenin yan tarafından alana girdim. Meydanın kalabalık olacağını biliyordum, ama bu kadarını da beklemiyordum. Yürümek bile zordu, birçok konserde tecrübe kazanmış biri olarak kalabalığı geçmem zor olmadı, ortalara geçtim, yüzlerce kostümlü, maskeli insan fotoğrafçıların kuşatmasında poz veriyorlardı, bir yandan sahnede tarihi kostümlerden oluşan bir defile yapılıyordu ama bulunduğum yerden görmek çok mümkün değildi ( arkadan konser izlemenin ne kadar sinir bozucu olduğunu o zaman anladım :p ).

IMG_8862

Çevreye yayılmış Venedik karnavalı insanlarını çektim.

venedik-karnavali-resimleri

Saat 12′ yi beklemeye başladım, II volo dell’angelo dedikleri bir gösteri, geçen sene yarışmayı kazanan kişinin, Venedik karnavalı meleği de diyorlar (bu seneki Marta Finotto) Çan kulesinden meydandaki sahneye süzülmesi şeklinde bir gösteri..

Gösteriden sonra kalabalık dağılmaya, etrafta başka aktiviteler başladı.

Bir kaç video bir miktar da fotoğraf çektikten sonra soluklanmak üzere otele geçtim, dinlendikten sonra kalabalıktan biraz uzaklaşmak için meydandan uzaklara yöneldim, yolda şöyle şeylerle karşılaştım.

Sonrasında haritaya bakmadan rastgele dolaştım, fotoğraf çektim. Bir yerden dilim pizza alıp gezmeye devam ettim, tekrar otele döndüm. Oteli bu sefer merkezi bir yer seçmem isabet oldu. Gün içinde birkaç sefer uğrayıp dinlenme şansı bulabildim böylece. Akşam otelin yanında keşfettiğim Torino Snackbar‘a geçtim, geceleri burası tam bir konser mekanına dönüşüyor. O akşam Salsa gecesi vardı, İtalyan abiler çok güzel çaldılar, çok keyifliydi, buyrunuz:

iyi seyirler..

Diğer Venedik yazılarımızı okumak için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın