Venedik Gezi Albümü: Venedik’te İlk Akşam Buonasera Venezia..

Venedik Gezi Albümü: Venedik‘te İlk Akşam Buonasera Venezia..

Sarsıntılı bir uçuş sonrası Venedik Marco Polo havaalanına akşam 7 gibi iniş yaptık, bagaj bekleme işlemleri ki her seferinde en son benimki gelir ve kısa süreli panik yaşatır bana, yine öyle oldu. Bavuluma kavuştuktan sonra havaalanı servislerine yöneldim, bir kaç Türk’e engin bilgilerimle nasıl bilet alması gerektikleri konusunda yardımcı olduktan sonra, 3 gün vaporetto‘ları sınırsız kullanabileceğim, birtakım indirim özelliklerine sahip “Venice Young Card“ımı aldım.

venedik-gezilecek-yerler

Bu kartı 14-29 yaş arası için çıkartmışlar, 3 ay ile yırttım, bunun yanında birileri 30’a yaklaştığımı gözüme sokmaya devam ediyor : )

Dışarıda feci bir yağmur vardı, Shuttle ile merkeze 20 dk’lık bir yolculuk sonrası ulaştım, otelime gitmek üzere Vaporetto‘lara yöneldim, bu mini vapurlar ile Venedik‘in her yerine ve çevresindeki adalara ulaşmak mümkün. Bahsettiğim kartlarla sınırsız kullanabiliyorsunuz. Daha önce Venedik‘e gelmiş olmama rağmen bir 10 dk. kadar hangisine bineceğimi keşfetmekle geçti, nihayet otelime en yakın durak olan Rialto köprüsüne giden araç geldi, bu esnada bir çok maskeli kostümlü insan da vapura bindi. Karnavala geldiğimi anladım 🙂

venedik-karnavali-nasil-gidilir

Bu noktada bavul, çanta, pili bitik bir iphone kombinasyonuna sahip olduğum için fotoğraf çekemedim. (telafi edilecek)

venedik-geceleri

Rialto köprüsünden otelime daha önce kafamda çizdiğim rotayla yürümeye başladım 5 dk. sonra kaybolduğumu düşünürken otelin tabelasını gördüm, sırılsıklam halde kendimi otele attım. Resepsiyondaki adamdan yeni bir harita isteyip odama çıktım. Kuru kıyafetlerle kendimi dışarı attım. Yağmurlu Venedik nasıl oluyormuş keşfe çıktım.

Buyurun keşfe birlikte devam edelim 😉

venedik-ne-yenir

venedik-te-ne-yapilir

venedik-te-ne-yenilir

venedik-turu

venedik-sokaklari

venedik-resimleri

venedik-restoranlari

venedik-te-bir-aksam

venedik-karnavali-ne-zamanSokaklar Karnavala hazır

venedik-gece-hayati

venedik-karnavali

venedik-caddeleri

Etiketler: Venedik Gezi Rehberi, Venedik Gezi Tur, Venedik Gezi Yazı, Venedik Gezi Fotoğrafları, Venedik Foto Albüm, Venedik Gezi Resimleri

loading...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın