Serhat Et ve Balık Lokantası: Osmaniye’de Alabalık Nerede Yenir?

Serhat Et ve Balık Lokantası : Osmaniye‘de Alabalık Nerede Yenir?

Serhat Et ve Balık Lokantası ailecek gidebileceğiniz Osmaniye merkezde yer alan salaş ama sıcak atmosfere sahip bir mekan..

Bahçesinde asma yaprakları altında oturmak, mis kokulu çiçekler arasında yemek yemek keyifli..

osmaniyede-bahceli-havuzlu-salas-et-balik-yemekleri-nerede-yenir-osmaniye-gurme-yemek-mekan-lezzet-rehberi-duraklari-noktalari-notlari-serhat-et-ve-balik-lokantasi-osmaniye

Serhat Et ve Balık Lokantasında öne çıkan lezzet kuşkusuz kiremitte kaşarlı alabalık..

Kaşarlı alabalığı Türkiye‘de ilk kendilerinin yaptıklarını iddia ediyorlar o konuda bir yorum yapmam çok doğru olmaz. Fakat kaşarlı alabalık harika.. Kılçıkları tamamen ayıklanan Alabalık kiremitte kaşarla pişiriliyor. Keşke biraz daha doyurucu olsaydı. Sırf bu lezzeti tatmak için bile Osmaniye yollarına düşülür.

balik-restoranlari-lokantalari-mekanlari-serhat-et-ve-balik-lokantasi-osmaniye

Alabalık dışında mevsim balıkları da mekanda mevcut.. Deniz balıklarının ızgarasını iyi yapıyorlar lezzetli.. levrek ızgarayı çok beğendim. Yanına bol limonlu taze roka salatası ve fırında humus söyledik. Yeme yanında yat 🙂

osmaniyede-balik-nerede-yenir-izgara-tava-baliklar-balikcilar-restoranlar-serhat-et-ve-balik-lokantasi-osmaniye

Bu arada Serhat Et ve Balık Lokantası Alabalığın derisini ve kılçıklarını ayırıp satır ile kıymaya çeviriyor. 5 çeşit baharat ile karıştırdıktan sonra Balık Adana Kebap yapıyor. Farklı bir lezzet her damak tadına hitap etmeyebilir ama ben beğendim. Balık kıymadan Adana kebabı mı olur? demeyin bence deneyin.

osmaniyede-balik-kiymasi-adana-kebap-nerede-yenir-serhat-et-ve-balik-lokantasi-restaurant-osmaniye

Balık yemek istemeyenler için et pirzola, kaburga, sarma beyti, kemiksiz tavuk ve yaprak kuşbaşı kebap gayet başarılı tavsiye ederim. Tercihinize göre hemen hemen tüm kebap çeşitleri menüde var.

Bi üst segment lezzet tavsiyem ise Tepsi kebabı, insanın aklının başından alıyor. Hem gözü, hem gönlü hemde karnı doyuruyor.

osmaniyede-kebap-adana-urfa-izgara-tepsi-kebabi-nerede-yenir-serhat-et-ve-balik-lokantasi-osmaniye

Kendi yorumları ile sundukları mezeleri ve salataları güzel.. Humus mutlaka deneyin.

osmaniyede-nerede-ne-yenir-yemek-nerede-yenir-osmaniye-lezzet-duraklari-restoran-restaurant-gurme-rehberi-serhat-et-ve-balik-lokantasi-osmaniye

Salaş yerleri hep sevmişimdir. Görünüşe siz siz olun asla aldanmayın!. Serhat Et ve Balık Lokantasında güzel yemekler, samimi hizmet ve gayet hızlı bir servis alacaksınız.

Istakoz, midye, kalamar ve ahtapot gibi deniz mahsulleri ile alkol mekanda yok. Fakat samimi ortamı ile Osmaniye‘de güzel pişirilmiş lezzetli balık yiyebileceğiniz yegane balık restoranı burası..

osmaniyede-en-iyi-kasarli-alabalik-nerede-yenir-serhat-et-ve-balik-lokantasi-restoran-osmaniye

Kapanışı havuz başında bol cevizli ballı manda yoğurdu ve közde çay ile yapıyoruz. Ballı cevizli yoğurt ilk kez burada gördüğüm değişik bir lezzet.. Ancak nihayetinde adı üstünde ballı yoğurt.. Çok özel efsane bir lezzet gibi beklentinizi yükseltmeyin. Kesme manda yoğurdunun üzeri bal ve ceviz ile süslenip servis ediliyor. Farklı ve güzel..

osmaniyede-balli-cevizli-manda-yogurt-yogurdu-nerede-yenir-serhat-et-ve-balik-lokantasi-restorani-osmaniye

Çocuk parkı ve bahçesi olan Serhat Et ve Balık Lokantasına ailece gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Otopark sorunu yok. Fiyat ve lezzet performansı başarılı..

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Osman Bağsız – Gurmex Mersin

Serhat Et ve Balık Lokantası
Adres: Musa Şahin Bulvarı, Aysanlar Petrol Yanı, Merkez / Osmaniye
Tel: 0328 8262016

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın