Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Şaşı Gurme Antep: Gaziantep’te Baklava Nerede Yenir?

Şaşı Gurme Antep: Gaziantep’te Baklava Nerede Yenir?

Şaşı Gurme Antep: Gaziantep’te Baklava Nerede Yenir?

Şaşı Gurme, Gaziantep‘te 2017 yılında hizmet vermeye başlayan ve rakiplerinden biraz farklı bir işletme. Hobi olarak başladıkları tatlıcılık işi şimdilerde butik baklavacı haline gelmiş.

Hem adı hem butik hali ile biraz da eleştirilmişler Antep’te. Ama bunun yanında uygulanan tüm değişik çeşitler taklit edilmeye başlanınca anlamışlar ki doğru yoldalar.:) Kuzenler işletmesi diyebileceğimiz Şaşı Gurme için Butik Tatlı Kafeterya’da diyebiliriz.

Şaşı Gurme Baklava AntepGaziantep’te baklava nereden alınır?

Şöyle ki; burada tatlı alışverişi yaparken oturabileceğiniz masalar var, hatta çay da ikramları. İster oturup tatlınızı yiyin ister alışverişinizi yapın. Şaşı Gurmede hizmette sınır yok. Çok sıcaklar ve güler yüzlüler. Ayaküstü uğrayan müşterilerini bile ikramsız gönderdiklerini görmedim.

Şaşı Gurme Gaziantepte baklava nerede yenirGaziantep’te en iyi baklavacılar

Türkiye‘nin ilk patentli dönen tepsi tabelasına sahip Şaşı Gurme, Elmacı Pazarı’na inerken sağda dönen baklava tepsisi ile hemen göze çarpıyor. Baklava tepsisini dönerken görenler, açıkçası uğramadan edemiyor. Hatta uğrayıp bizim gibi çıkamıyor. 🙂

Gaziantep en iyi baklavacılar Şaşı Gurme

Şaşı Gurme Baklava Çeşitleri ve Fiyatları

 • Baklava Klasik: 65 TL/kg
 • Kare Baklava: Fıstık oranı %50 fazla ve kare dilimli, 75 TL/kg
 • Saray Sarma: 70 TL/kg
 • Yeşil Saray: Yeni bir tatlı çeşidi, yaklaşık 1,5 aydır üretiliyor, 85 TL/kg
 • Mozaik Baklava: Antep’e özel baklava çeşidi, mozaikler gibi küçük dilimler, 70 TL/kg
 • Özel Şöbiyet: Fıstık oranı %50 fazla ve ağzı açık olması nedeniyle Özel Şöbiyet, 80 TL/kg
 • Fıstık Dolama: Antep fıstığının enfes tadı, 85 TL/kg
 • Gurme Papyon: Şekli dolayısıyla ismi papyon, fıstıklı papyon 70 TL/kg
 • Fıstık Ezme: 85 TL/kg
 • Gurme Bülbül Yuvası: 85 TL/kg
 • Havuç Dilimi: 80 TL/kg

Antep'te baklava nerede yenir Şaşı GurmeGaziantep’te baklava nerede yenir?

Antep’te Baklava Nerede Yenir?

Şaşı Gurmenin butik çalışması dikkat çekiyor. Butik çalışmalarındaki ana neden az üretim ile yüksek kalitede ürünler sunmak. Kullanılan malzemeler tamamen doğal. Sadeyağ olarak bildiğimiz doğal tereyağ ve doğal Konya şekeri özellikle tercih ediliyor. Butik olmaktan vazgeçmemelerinin bir nedeni de makine işçiliği kullanmak istememeleri. El işçiliği ile taş fırında hatta meşe odunları ile bol Antep fıstıklı enfes baklavalar üretiyorlar. Biz Şaşı Gurmenin baklavalarını çok beğendik. Bize göre Antep’te en iyi baklava yiyebileceğiniz yerlerden biri de burasıdır.

Antep baklavası nerede yenir Şaşı GurmeGaziantep baklavası nerede yenir?

Eğer Gaziantep’e yolum düşmüyor, gidemiyorum çok uzak diyorsanız, üzülmeyin Şaşı Gurmeden baklavalar size geliyor. 🙂 Nasıl mı?

İster kargo ile ister otobüs ile istediğiniz ürünleri gönderiyorlar. Fakat teslimat koşullarını da önceden belirtiyorlar ki karışıklık olmasın. Otobüs ile gönderim; şehrinizde bulunan otogardan 1 gün içerisinde teslimat yapılacak şekilde yapılıyor.

Şaşı Gurme baklava Gaziantep yeme içme

Kargo ile gönderim; Şaşı Gurmenin web sitesinden saat 16:00’dan önce sipariş verdiğiniz takdirde aynı gün içinde yapılıyor. Teslimat adresinin Gaziantep’e olan uzaklığına göre kargo şirketi 1-2 iş günü içerisinde siparişinizi size ulaştırıyor. Gıda ürünü olduğu için kargo koşulları ile ilgili firmadan daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederim.

Şaşı Gurme adres telefon gaziantep baklava fiyat

Gaziantep’e yolunuz düşerse Şaşı Gurmeye mutlaka uğrayın. Taptaze, birbirinden güzel, enfes baklavaları yerken bizi de hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Gaziantep’e kadar gelmişken şöyle güzel bir baklava yiyelim diyecek olursanız Şaşı Gurmenin Elmacı Pazarı veya İbrahimli şubesinden birine mutlaka uğrayın.

Şaşı Gurme Antep

Adres: Karatarla Mahallesi, Fazlıoğlu Sokak No: 14/A Şahinbey / Gaziantep
Telefon: 0342 220 32 32

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis
Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMetanet Katmer: Gaziantep’te Katmer Nerede Yenir?
Sonraki makaleÜsküp’te Ne Yenir, Ne İçilir: Üsküp Gezi Rehberi
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here