Ana sayfa Denizli Ne Yenir İçilir Saray Kebap: Denizli’de Tandır Kebabı Nerede Yenir?

Saray Kebap: Denizli’de Tandır Kebabı Nerede Yenir?

782
Gurmex TV'ye Abone Olun

Saray Kebap: Denizli’de Tandır Kebabı Nerede Yenir?

Saray Kebap ile yollarımız Denizli tandır kebabı yemek için iyi bir yer ararken kesişti. Denizli hem doğal güzellikleri hem de yöresel lezzetleri ile misafirlerinin mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlayan güzel bir şehir. En azından bizi çok mutlu ettiğini söyleyebiliriz.

Yöresel lezzetlerde bugün Denizli Kebabından yani Tandır kebabından bahsedeceğiz. Aynı zamanda Denizli’de tandır kebabı nerede yenir sorunuza bir nebzede olsa cevap vermiş olacağız. Öncelikle tandır yemek için önünüzde bir çok mekan seçeneği var. Fakat bu enfes lezzeti deneyimlemek için bizim gibi sizde pazar gününü seçtiyseniz maalesef çok fazla alternatifiniz olmuyor. Çünkü Pazar günü Denizli Kaleiçi’nde tandır kebabı yapan yerlerin hemen hemen hepsi kapalı oluyor. Bu önemli bilgiyi biz de gittiğimizde öğrendik.

Saray Kebap,Denizli tandır kebabı nerede yenirDenizli tandır kebabı nerede yenir?

Biz şansı açık olan bir kaç yerden en iyi tercih olduğunu düşündüğümüz Saray Kebapa verdik. Saray Kebap Kaleiçi’nin hemen dışındaki cadde üzerinde, 2 katlı küçük bir esnaf lokantası. İçeri girer girmez sizi odun fırını ve aşağıdaki manzara karşılıyor. 🙂

Saray Kebap, en iyi Denizli tandır kebabı yerleri mekanlarıDenizli’de tandır nerede yenir?

Denizli Kebabı (Tandır Kebabı) Neden Çok Güzel?

Denizli tandır kebabı odun fırınında yapılıyor ve aslında bu kadar güzel olmasının sebeplerinden biri de bu. Tandır kebabını güzel kılan ikinci sebep ise bizce servis ediliş şekli. Tepsi içerisinde, bol yağlı lavaş ve yanında domates soğan ilavesi ile servis edilmesi kebabı çok daha çekici hale getiriyor. İlk görüşte çok yağlı gibi gözükse de yedikçe tadını yağından aldığını anlıyorsunuz.

Saray Kebap,Denizlide tandır kebabı nerede yenirDenizli tandır kebabı eşlikçileri

Ayrıca yanında da çatal bıçak verilmiyor, elle yemeniz bekleniyor. Zaten önünüze böyle bir şey konulunca emin olun aklınızdan çatal bıçak geçmiyor. Direkt hararetle yemeye başlıyorsunuz. 🙂

Saray Kebap denizli tandır kebabıDenizlide en iyi tandır kebabı yapan yerler

Yanında isterseniz yayık ayran, isterseniz yerel gazozlar arasında önemli bir yere sahip Denizli’nin tescilli markası Zafer Gazozundan içebilirsiniz. Porsiyonun fiyatı 30 TL ve yeterince doyurucu olduğunu söyleyebiliriz.

Saray Kebap,Denizli Zafer gazozuMeşhur Denizli Zafer Gazozu

Saray Kebapta yediğimiz tandır lezzetli olmasından mıdır bilinmez, bizim hep aklımızda olacak. Sizin de yolunuz bir gün Denizli’ye düşerse tandır kebabı yemeden dönmeyin! Denizli’de şunu yapmadan kesinlikle dönmeyin diyebileceğimiz tek şey tandır kebabı yemeden dönmeyin olacaktır. 🙂

Saray Kebap Denizli adres telefonDenizli Saray Tandır Kebapçısı

Hele ki temiz ortamı, lezzetli tandır kebabı ve güler yüzlü personelleri ile memnun ayrıldığımız Saray Kebapa giderseniz bizi de hatırlayın.

Sevgiyle kalın.

 


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Denizli’de Ne Yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.

Denizli gezilecek yerler hakkında bilgi almak için linke tıklayın.

Saray Kebap Denizli

Adres: Saraylar Mahallesi, Sarayköy Caddesi No: 35/A Merkez / Denizli
Telefon: 0258 2621312

Gurmex'i instagramda takip edin

2 YORUMLAR

  1. Denizli kebabı özel pişirme tekniği ile güzel ve özel bir kebaptır, elle yenir. Bölge de yetişen yaylım hayvan etinden yapılır, fırının da ayrı özelliği vardır. Şişlere geçirilerek fırına dizilir onun için çok yağlı olmaz zaten olan yağda ete lezzet katar. Yanında Denizli için Zafer gazozu ve kurutulmuş biber önemlidir, mekan derseniz ustalara ayıp olur bayram yerinden aşağıya doğru hepsi iyi mekanlardır. Güzel ve eski bir usta Babadağlılar çarşısının karşısında otopark girişinde sol tarafta küçük bir dükkan afiyet olsun.

    • Denizli kebabı nerede yenir yazımıza yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. Bilenler için Denizli tandır kebabı gerçekten enfes bir lezzet. Bahsettiğiniz mekanı da bir sonraki ziyaretimizde denemek isteriz. Denizli kebabı hakkında faydalı, çok güzel ek bilgiler vermişsiniz. Tekrar teşekkürler. Sevgiler.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here