Rust Yeme İçme Rehberi: Avusturya Gurme Notları

Rust Yeme İçme Rehberi: Avusturya Gurme Notları

Bir iş seyahati için gittiğimiz Avusturya‘da bazı görüşmelerimizin Rust kasabasında olması yeni bir yer keşfetmemize de yardımcı oldu.

Rust otobüsle Viyana‘ya yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alıyor. Bu şirin küçük kasabada 1878 kişi yaşıyor.

rust-avusturya-gezisi

Büyüleyici bir mimarisi var. Kasabanın sembolü ise leylekler.. Her evin çatısında farklı leylekleri görüp fotoğraf çekebilirsiniz. Leyleği havada görmek derler ya işte böyle bir kasaba.. Kasaba sakinleri evlerin çatılarına leylekler için özel saclar yaptırmışlar, tam bir leylekler kasabası olmuş..

rust-leylekler-kasabasi

Neusiedl gölü kenarında yer alan kasabada eski tarihi merkez sessiz..

Şarap tadım konakları, melange ve çeşitli Avusturya kahveleri içeceğiniz kaffeler ve turistik eşya mağazaları var. Tekne turuyla göl üzerinde bir kaç saatlik turlarda mevcut..

Avusturya‘ya gitmek istediğinizde 1-2 gün kafa dinlemek, gölde yüzmek, şarap tadımı yapmak, dinlenmek isterseniz harika bir kasaba..

Biz Seehotel‘de konakladık, göl kenarında olması avantajdı ama merkezde ( 200 metre bizim kaldığımız otele) mimarisi inanılmaz butik otellerde mevcut..

Rust yeme içme kültürü Avusturya‘nın genelinde olduğu gibi aynı..

Viyana’da Ne Yenir?” yazımızdan bu konuda detaylı tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Gurmex

Gurmex; Ne Yenir, Yemek Nerede Yenir ve Gezilecek Yerler hakkında bilgiler veren Türkiye’nin en kapsamlı Yeme İçme endeksli gurme gezi sitesidir. Şuana kadar 30 ülke 10’larca şehirden gurme, yeme içme, mekan ve gezi deneyimlerimizi eğlenceli bir dille sizlerle paylaştık. Bizi özellikle sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın