Royal Mis Döner: Sivas’ta Döner Nerede Yenir?

Royal Mis Döner: Sivas’ta Döner Nerede Yenir?

Daha önce size bir fısıltı gazetesi haberi vermiş ve Sivas Mis Kebap kapandı demiştim. Aynı zamanda bunu söylerken Sivas‘ın ismiyle bütünleşmiş, hem şehrin marka değerini yükselten hemde şehre lezzet katan böyle büyük bir döner efsanesi nasıl sona erer diye hayıflanmış ve üzüntülerimi dile getirmiştim.

loading...

Ayrıca resmi bir açıklama olmadığı içinde dedikodular almış başını yürümüştü. Bizim duyumlarımıza göre sahipleri Bursa‘da otel satın almış ve aynı işi devam ettirip ettiremeyecekleri konusu muallaktaydı. Farklı bir söylentiye göre zaten Bursa‘da bir otelleri vardı, ikincisi açılacaktı. Son söylentilere göre ise işin rengi daha da değişti ve Atatürk caddesinde Kızılay Polikliniği kapatılmış ve otel çalışmaları başlamıştı. Otelin adının Royal Otel olacağı kulaktan kulağa yayılırken alt katına Royal Mis Döner tabelası asılması ile hepimizin yüreğine su serpildi.

royal-mis-doner-telefon-adres-iletisim-sivas

Meğer daha sonra öğrendik ki Mis Kebap personelleri kapanan yeri ve isim hakkını bize devredin, biz aynı kalitede bu işi sürdürelim demiş fakat sahipleri konuya çok sıcak bakmamışlar.. Bunun üzerine Mis Kebap personelleri zaman kaybetmeden Royal Mis Döner isminde açılacak yeni mekanın hazırlıklarına başlamışlar..

İşte o Atatürk caddesinde gördüğünüz Royal Mis  Döner, Mis Kebap personelleri tarafından işletiliyor. Mekan oldukça ferah, nezih ve temiz.. Hiç korkmayın ve Mis Kebap kapandı diye üzülmeyin.. Royal Mis Döner‘de de çok güzel döner yapılıyor. Sivas şehrinin yöre olarak etleri zaten lezzetli.. Eski Mis Kebap müdavimi olarak elbette nüans lezzet farklılığı yakalıyor ve kısa süreli eski tat yok sanki diyebiliyorsunuz. Ama şunu çok net söyleyebilirim ki yine Sivas’ta en iyi döner Royal Mis Döner‘de yenir.

sivasta-doner-nerede-yenir-royal-mis-doner-sivas-1

Elbette eksikleri var. Royal Mis Döner daha çok yeni bir oluşum ve haliyle biraz zamana ihtiyacı var. Öncelikle dönerler tatlı tabağında geliyor ve kısa zamanda bir çözüm bulacaklarını düşünüyorum. Servise bir kaç meze ekleyebilirlerse sunum kalitesi de yükselmiş olur.

Sizde bizim gibi biraz sabırlı olmalısınız, zamanla mekan yerine oturacak ve ileride çok daha güzel işler çıkaracaklar ben yürekten inanıyorum. Ve umut ediyorum eskisinden daha güzel döner yiyeceğiz Royal Mis Döner masalarında.. Nereden mi biliyorum? Çünkü “Lezzet Efsanesi..” sloganları benim için gelecek vadediyor ve umut veriyor..

Dönere alternatif Sivas köftesi ve şiş kebap başarılı, deneyimleyebilirsiniz. Havuç dilim baklava zaten olmazsa olmazlardan..

sivasta-kofte-nerede-yenir-royal-mis-doner-sivas

Bu arada unutmadan eski Mis Kebap‘ta olduğu gibi yine çay servisi yok. Bence yenilikçi icraatlerine ilk çay ile başlamalılar, zira çay konusu bizim için oldukça mühim bir mesele 🙂

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Diğer Sivas Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Royal Mis Döner Kebap
Adres: Eskikale Mahallesi, Atatürk Caddesi No: 12 Merkez / Sivas
Tel: 0346 2235245 – 0346 2255234 – 0346 2235243

loading...

Yorum Yazın

Facebook ile Yorum Yazın