Paul’s Homemade: Kadıköy’de Lazanya Nerede Yenir?

Paul’s Homemade Pasta & Lasagna: Kadıköy’de Makarna ve Lazanya Nerede Yenir?

Paul’s Homemade sık sık gittiğim ve çok keyif aldığım bir mekan.. Kadıköy Moda‘nın merkezinde bulunan Paul’s Homemade Pasta & Lasagna İstanbul‘da hem lezzetli hem de her damak zevkine uygun lazanya ve makarnayı bulabileceğiniz özenli mekanlardan biri..

Mekana ismi verilen Paul aslında mekan sahibinin babası.. Paul yurt dışında doğmuş büyümüş ve 35 yıllık restoran geçmişinin ardından Türkiye‘ye taşınmaya karar vermiş mutfağa gönül verenlerden.. Paul‘un ölümüyle oğlu onun adı ile Moda‘da Paul’s Homemade Pasta & Lasagna mekanını açıyor. Sadece ticari amaçlı açılmış sıradan restoranlardan güzel hikayesi ve kalitesiyle kesinlikle sıyrılıyor.

Paul's Homemade,Kadıköy moda yeme içme mekanlarıPaul’s Homemade Pasta & Lasagna

Kadıköy’de Lazanya Nerede Yenir?

Lazanya ve makarna hamurunu kendileri yapıyorlar. Toplamda 20 çeşit lazanyaları bulunuyor, bu da Türkiye‘deki bir İtalyan Mutfağı Restoranına göre çok iyi bir rakam. Vejetaryenseniz yine en az 5 farklı seçeneğiniz var. Pek çok yerde yiyemeyeceğiz kalamarlı, pastırmalı lazanya da 20 çeşit lazanyadan bazıları..

Lazanyanızı seçtiğinizde size lazanya sosu için 2 farklı seçenek sunuyorlar. Beşamel sos ya da domates sos, aynı şekilde lazanyanıza peynir olarak parmesan ya da mozarella seçme imkanınız var. Lazanyanızı beklerken size iki farklı baharatlı sos eşliğinde parmesanlı ekmek dilimleri ikram ediyorlar.

Paul's Homemade,Kadıköy Moda makarna nerede yenir

Su, pek çok mekanın aksine mevsimine göre ılık ya da soğuk olarak ev tipi sürahi ile ücretsiz olarak masanızda sizi bekliyor. Suyunuz bittiğinde yeniden isteyebiliyorsunuz, üstelik çeşme suyu değil!

Paul's Homemade,Kadıköy Moda ne yenir içilir

Paul’s Homemade değişmeyen tat değişmeyen doku..

Lazanyanız geldiğinde porsiyon kesinlikle önce gözünüzü doyuruyor. Kap büyükçe ve uzun süre ısıyı muhafaza edecek şekilde seçilmiş. Burada doyuyorsunuz en güzeli de keyif alarak doyuyorsunuz. Bir mekanda en dikkat ettiğim şeylerden biri tekrar gittiğimde aynı tadı bulabilmektir benim için.. Paul’s Homemade her geldiğimde aynı tadı bulabildiğim bir mekan.. Hatta mahlepin ağızda bıraktığı o doku bile aynı oluyor. Yani Paul’s Homemade aşçıya göre yemek değil yemeğe göre aşçı fikrini çoktan benimsemiş..

Bunun yanında mekan pötikare masa örtüleri, tatlı ev tipi sürahileri ve tüm detaylarıyla çok huzurlu minimal bir yer haline getirilmiş.. Sakin müzik çalıyor böylece rahatça sohbet edebiliyorsunuz. İşletmeci ve garsonların işlerini severek yaptıklarını görebileceğiniz bir hizmet alıyorsunuz. Klimalı, dolayısıyla üşümüyor ya da terlemiyorsunuz.

Paul's Homemade,Kadıköy'de lazanya nerede yenir

Paul’s Homemade herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş..

Sigara kullananlar için bahçesi olmaması bir dezavantaj, fakat sigara içmek istiyorsanız da mekan sahipleri bunu da düşünmüş ve kapı girişinde ufak minderlerin bulunduğu sigara içip dönmelik bir yer oluşturmuşlar. Tuvaletleri temiz ve ihtiyacınız olabilme ihtimali olan hatta ihtiyacınız olabilme ihtimali düşük olan, makyaj temizleme suyu gibi pek çok detay da Paul’s Homemade konseptinde yer alıyor.

Paul's Homemade,kadıköy moda lazanya makarna nerede yenir

Yemeğinizin ardından tatlı yemek isterseniz, sizler için güzel tatlıları da var. Mekanın eksi olarak değerlendirilebilecek yönlerinden biri alkol olmaması. Koyu yeşil duvarları, loş ışıkları ve hafif mistik havasında mis kokulu lazanyanıza eşlik edecek bir kadeh kırmızı şarap istemiyor değil ağız tadınız.. Fakat meşrubat, gazlı içecek zaman zaman da ev yapımı limonata ile alkolsüz pek çok seçeneğiniz mevcut.

Paul's Homemade,Moda kadıköy nerede ne yenir

Son olarak arabanızla gelecekseniz otopark yok, fakat çevredeki yakın sokaklara rahatlıkla arabanızı park edebilirsiniz. Paul’s Homemade hikayesinin hakkını kesinlikle veriyor. Bu gastronomik deneyimde buradan keyifle ayrılacağınız kesin..

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Paul's Homemade,Anadolu yakası kadıköy ne yenirPaul’s Homemade Pasta & Lasagna


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Paul’s Homemade Pasta & Lasagna
Adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No: 53 Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 3301982

Hande YILDIRIM

15 Temmuz 1996’da İzmit’te doğdu. 20 yıl Antalya’da yaşadı. Üniversiteye 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü ile başladı. 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümüne geçiş yaptı. 2. sınıf olarak eğitimine devam etmekte. Vakit buldukça keşfediyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın