Ana sayfa Kırklareli Ne Yenir İçilir Paluza Dondurma: Lüleburgaz’da Dondurma Nerede Yenir?

Paluza Dondurma: Lüleburgaz’da Dondurma Nerede Yenir?

727
0

Paluza Dondurma ve Kuruyemiş: Lüleburgaz’da Dondurma Nerede Yenir?

Paluza Dondurma Lüleburgaz‘da İstanbul Caddesi üzerinde bulunan küçük bir kuruyemiş dükkanı aslında. Fakat küçük dükkan ünü kendisini aşan özel bir lezzete sahip. Tam 51 yıldır rengi, kokusu ve lezzeti değişmeden özel dondurma üretiyorlar.

1965 yılından bu yana Lüleburgaz İstanbul Caddesinde aynı yerinde hizmet veren Paluza Kuruyemiş, dondurma çeşitleriyle sıcak havalarda bunalanlara farklı tatlar sunarak yöre halkının parmak ile gösterdiği dondurmacılar arasına girmeyi başarmış. Lüleburgaz’a ne zaman gitsem külahta dondurma tercihimi Paluza’dan yana kullanırım.

Paluza Dondurma

Lüleburgaz’da Dondurma Nerede Yenir?

Diyeceksiniz ki hani Balaban Dondurma en iyisiydi? Balaban elbette tatlılarıyla, dondurmalarıyla önemli bir mekan. Fakat ben Balaban Dondurma’yı profiterol veya keşkül üzeri dondurma yediğimde tercih ediyorum. Kaldı ki Balaban Trakya’da zaten bir marka. Paluza Dondurma ise yıllardır var olan lezzeti ve çeşidi ile benim için alternatif bir seçenek.

Hani bazı mekanlar vardır ya bilirsin ve pek kimseye bahsetmezsin, bencilliğin tutar sana özel kalsın istersin. Paluza benim için öyle bir yer işte. Belki de siz hiç beğenmeyeceksiniz, bunu bilemeyiz. Damak tadı işte Paluza benim damağımı şenlendiriyor. 🙂

Paluza Dondurma Lüleburgaz

Dönemsel olarak günün/ayın anlam ve önemine göre farklı dondurma çeşitlerini de müşterilerinin beğenilerine sunuyorlar. Örneğin Ramazan aylarında son 6 yıldır Hurmalı Dondurma sunumları ile güzel tepkiler almışlar.

Paluza Dondurma Lüleburgaz dondurma nerede yenir

40 çeşite yakın özel dondurmaları var. %100 organik sütten kendi imalathanelerinde el değmeden üretim yapıyorlar.

Öne çıkan ve size tavsiye edebileceğim Paluza’da dondurma çeşitleri arasında; çılgın vişne, cevizli, ekşi elma, bal badem, kukiz, koreolu, damla sakızlı, tutti furitti, buleice, böğürtlen ve Antep fıstıklı var.

Bunun dışında Paluza Kuruyemiş’te çikolata, pişmaniye, kuru kahve, kuruyemiş, nişan ve söz tepsileri satışı yapılıyor.

Paluza Dondurma kuruyemiş

Burası küçük bir kuruyemiş dükkanı olduğu için oturmaya yerleri ve servis elemanları yok. Aldığınız külahta dondurmanın keyfini hemen 50 metre yakında bulunan Zübeyde Hanım Parkında meşe ağaçları gölgesinde çıkarabilirsiniz.

Paluza Dondurma Lüleburgaz Kırklareli

Yaz aylarında serinlemek için Paluza Dondurmayı tercih edin.

Külahlar arasında kornet külahı maalesef yok. 1 top dondurma 1 TL, şaka gibi. 🙂

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Lüleburgaz Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Paluza Dondurma & Kuruyemiş

Adres: İstanbul Caddesi No: 33 Lüleburgaz / Kırklareli
Telefon: 0288 4172140

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here