Paluza Dondurma: Kırklareli’de Dondurma Nerede Yenir?

Paluza Dondurma & Kuruyemiş Kırklareli Lüleburgaz

Paluza Dondurma Lüleburgaz‘da İstanbul Caddesi üzerinde bulunan küçük bir kuruyemiş dükkanı aslında.. Fakat küçük dükkan ünü kendisini aşan özel bir lezzete sahip.. Tam 51 yıldır rengi, kokusu ve lezzeti değişmeden özel dondurma üretiyorlar.

1965 yılından bu yana Lüleburgaz İstanbul Caddesinde aynı yerinde hizmet veren Paluza Dondurma Kuruyemişdondurma çeşitleriyle sıcak havalarda bunalanlara farklı tatlar sunarak yöre halkının parmak ile gösterdiği dondurmacılar arasına girmeyi başarmış.. Lüleburgaz‘a ne zaman gitsem külahta dondurma tercihimi Paluza Dondurma‘dan yana kullanırım.

kirklarelide-en-iyi-dondurma-nerede-yenir-paluza-kuruyemis-dondurma

Diyeceksiniz ki hani Balaban Dondurma en iyisiydi? Balaban elbette tatlılarıyla, dondurmalarıyla önemli bir mekan.. Fakat ben Balaban Dondurma‘yı profiterol veya keşkül üzeri dondurma yediğimde tercih ediyorum. Kaldı ki Balaban Trakya‘da zaten bir marka.. Paluza Dondurma ise yıllardır var olan lezzeti ve çeşidi ile benim için özel bir seçenek..

Hani bazı mekanlar vardır ya bilirsin ve pek kimseye bahsetmezsin, bencilliğin tutar sana özel kalsın istersin. Paluza Dondurma öyle bir yer işte 🙂

luleburgazda-en-iyi-dondurma-nerede-yenir-paluca-dondurmaci

Dönemsel olarak günün/ayın anlam ve önemine göre farklı dondurma çeşitlerini de müşterilerinin beğenilerine sunuyorlar. Örneğin Ramazan aylarında son 6 yıldır Hurmalı Dondurma sunumları ile güzel tepkiler almışlar.

luleburgaz-kirklareli-trakya-dondurmacilari

40 çeşite yakın özel dondurmaları var. %100 organik sütten kendi imalathanelerinde el değmeden üretim yapıyorlar.

Öne çıkan ve size tavsiye edebileceğim Paluza dondurma çeşitleri arasında; çılgın vişne, cevizli, ekşi elma, bal badem, kukiz, koreolu, damla sakızlı, tutti furitti, buleice, böğürtlen ve Antep fıstıklı var.

Bunun dışında Paluza Dondurma Kuruyemiş‘te çikolata, pişmaniye, kuru kahve, kuruyemiş, nişan ve söz tepsileri satışı yapılıyor.

paluza-kuruyemis-dondurma

Burası küçük bir kuruyemiş dükkanı olduğu için oturmaya yerleri ve servis elemanları yok. Aldığınız külahta dondurmanın keyfini hemen 50 metre yakında bulunan Zübeyde Hanım Parkında meşe ağaçları gölgesinde çıkarabilirsiniz.

paluza-kuruyemis-dondurma-kirklareli

Yaz aylarında serinlemek için Paluza Dondurma’yı tercih edin..

Külahlar arasında kornet külahı maalesef yok. 1 top dondurma 1 TL.. şaka gibi..

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Paluza Kuruyemiş & Dondurma
Adres: İstanbul Cad. No: 33 Lüleburgaz / Kırklareli
Tel: 0288 417 21 40

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın