Ana sayfa Antalya Ne Yenir İçilir Ormancının Yeri: Çakırlar Antalya’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Ormancının Yeri: Çakırlar Antalya’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

646
Gurmex TV'ye Abone Olun

Ormancının Yeri: Çakırlar Antalya’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Ormancının Yeri bize harika bir kahvaltı deneyimi yaşattı. Torosların eteğinde, doğanın ve yeşilin her tonunun tam kalbinde bulunan Çakırlar, köy kahvaltısının Antalya‘daki en iyi konumlarından biri bizce. Çakırlar aynı zamanda kente göç ile birlikte insanların doğayı, özü aramaya başlaması ile doğaya ve doğala kaçış noktası haline gelmiş bir yer.

Ormancının Yeri Çakırlar,Antalya kahvaltı nerede yapılırÇakırlar Antalya’da kahvaltı nerede yapılır?

Antalya’da doğa içinde köy kahvaltısı

Ormancının Yeride Çakırlar’da hizmet veren hakiki köy ürünleri yiyebileceğiniz kaliteli ve doğal bir mekan. Burada üç farklı büyüklükte tepsi seçme şansınız var. Ormancının Yerine 5 kişi gidip en büyük boy tepsi ile tıka basa doyabiliyorsunuz.

Tepsi de ev yapımı acuka, tereyağı, bal, reçel, zeytin, köy peyniri, tulum peynir, ceviz, söğüş tabağı ve kaymak bulunuyor. En büyük boy tepsi sezona göre değişmekle beraber 40 TL’lik bir fiyata sahip.

Ormancının Yeri, Antalya'da köy kahvaltısı nerede yapılırAntalya’da köy kahvaltısı nerede yapılır?

Çay için yine üç farklı boy çaydanlık seçebiliyorsunuz. Köy kahvaltısına gelip de kaşarlı bazlama ve gözleme yememek tabi ki de olmaz. Ormancının Yerinde kaşarlı bazlamaya bayılacaksınız, sıcacık masanıza gelen bazlamaya köy tereyağını eritip afiyetle yemek burada yapılacak en keyifli şeylerden olsa gerek.

Ormancının Yeri çakırlar, Antalya'da hafta sonu doğa içinde kahvaltıAntalya’da hafta sonu doğa içinde kahvaltı – kaşarlı bazlama

Gözlemeler de el açması ve oldukça lezzetli. Kahvaltınız sonrasında közde Türk kahvesi içip keyif yapmayı da ihmal etmeyin. Ormancının Yeri ailece gelmek için çok uygun bir mekan. Öyle ki otoparkı, çocuklar için oyun parkı ve geniş yer sofraları mevcut. Tuvaletleri temiz ve yine köy usulü.

Ormancının Yeri, Antalya kahvaltı yapılacak doğal yerlerAntalya kahvaltı yapılacak doğal yerler

Sıra sıra dizili çardaklardan birine geçip minderlerde sere serpe oturabiliyorsunuz. Muhteşem doğa ve size özel ortam keyfinize keyif katıyor.

Ormancının Yeri,Antalya kahvaltı yerleri mekanlarıAntalya kahvaltı yerleri mekanları

Doğanın içinde özlediğiniz o köy kahvaltısını yapmak ve şehirden kaçmak istiyorsanız burası sizin için harika bir seçim olacaktır. Mutlaka değerlendirin.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.

Diğer Antalya Lezzet Durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Ormancının Yeri Çakırlar
Adres: Konya Yolu 6. Km, Çakırlar Yolu, Çakırlar / Antalya
Telefon: 0536 3767975

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here