Nevreste Bozcaada: Bozcaada’da Ne Yenir?

Nevreste Bozcaada: Bozcaada’da Ne Yenir?

Nevreste Bozcaada beni çok heyecanlandıran bir mekan olduğu için ilk fırsatta kaleme almak istedim. Bozcaada’da ne  yenir, Bozcaada rakı balık nerede yapılır ve Bozcaada nerede yenir gibi bir çok soru alıyoruz. Bozcaada‘ya gelmeden önce Bozcaada yeme içme listelerinde en çok merak edilen nokta Bozcaada restoranları menüleri ve konseptleri oluyor. Bu yazımızda sizlere çok özel ve özellikle bizim bulunduğumuz süre zarfında çoook keyif aldığımız bir restorandan bahsetmek istiyorum. Bu yazı sonunda Bozcaada’da nerede yenir sorusunun cevabını Nevreste Bozcaada sayesinde bir nebzede olsa almış olacaksınız. Ayrıca Nevreste Rum Mahallesinin en temiz tuvalet ve mutfağına sahip mekanıdır.

Nevreste Bozcaada, Bozcaada nerede ne yenir  Bozcaada Ne Yenir?

Bozcaada’nın Simgelerinden Nevreste Abla

Nevreste Bozcaada’ya geçmeden önce ismi neden Nevreste küçük bir girizgah ile ondan bahsedelim.

Bozcaada’nın 1939-1989 yılları arasında ahşap teknesi ile her hava koşulunda anakaradan adaya herşeyi taşıyan bir rahmetli Yakar kaptanı vardı. Bozcaada’nın sevinçlerini ve hüzünlerini herkesle paylaştığı için ona hepimiz şükran borçluyuz. Adanın birde her dilden, milletten ve her dinden insana kucak açan Nevreste ablası var Allah ona da uzun ömürler versin. Engin yüreği, konukseverliği ve tatlı dili ile Bozcaada’nın simgelerindendir. Hem ressam hemde harika likörler yapan Nevreste abla gerçek bir Bozcaadalı.. Mandalinalı, yaban mersinli ve vişneli likörlerinin tadını unutmak mümkün değil!

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenirBozcaada Nevreste – Bozcaada Nerede Yenir?


ÖNEMLİ NOT: Rum Mahallesi sokaklarına malumunuz tüm mekanlar masalarını koyuyorlar. Karışıklık olmaması açısından Nevreste’de oturmak istiyorsanız mekanın tam önünde yer alan veya mavi mercan desenli örtüleri bulunan masaları tercih etmeniz gerekiyor. Nevreste’nin tam karşı duvarının önünde yer alan masalar farklı bir mekana ait.


Yakar kaptan bu yıl dikilen heykeli, Nevreste abla ise ismini verdiği mekanı ile bu yıl Bozcaada’da yeniden hayat buldu. Nevreste Bozcaada Rum mahallesinde yer alıyor. Mekanın önünde şıkır şıkır dökülen yedi veren gülleri var. Fakat adada hiç bir restoranda bulamayacağınız farklı meze ve yemekleri ile kesinlikle en iyi olmaya aday.. Nevreste ablanın şahane yağlı boya tabloları da yine bu mekanın duvarlarını süslüyor.

Biz Nevreste’nin gölgesi altında kalbimizi huzurla doldururken Nevreste ablanın hoş sohbeti içimizi ferahlattı. Masamızı süsleyen çeşit çeşit mezeler ve rakı hoş sohbet ile birleşince tadına doyum olmayacak bir akşam olacağını anlamıştık.

Nevreste Bozcaada, Bozcaada nerede yenirBozcaada Nevreste – Bozcaada’da ne yenir?

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da nerede ne yenir

Nevreste Bozcaada, Bozcaada ne yenir

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da rakı balık mekanlarıBozcaada Nevreste – En iyi mezeler

Bozcaada Ne Yenir? Bozcaada’da Yeme İçme

Bir yandan da adada lezzet olarak muadili olmayan pazıda keçi peyniri, pazıda levrek, deniz mahsulleri paçanga böreği, deniz mahsullü kapya biber dolma, Rum böreği, levrek sarma, Nevreste soslu ahtapot, baby kalamar, merzane, Nevreste kabak çiçeği ve Bozcaada otları güveci ile gecenin lezzet yolculuğunu başlatmış olduk. Hepsi birbirinden enfesti. Özel olarak ayrıntıya girmeyeceğim. Çünkü bu lezzetleri anlatmak gerçekten zor en iyisi siz gelip kendiniz deneyimleyin ve ne demek istediğimi o zaman anlayın.

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenir, pazıda keçi peyniriPazıda keçi peyniri

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenir, pazıda levrekPazıda levrek

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenir, deniz mahsulleri paçanga böreğiDeniz mahsulleri paçanga böreği

Nevreste Bozcaada, Bozcaada nerede yenirNevreste – Merzane, Rum Böreği

Nevreste Bozcaada, Bozcaada ne yenirDeniz mahsullü kapya biber dolma ve levrek sarma

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenir, ada otları güveç

Nevreste Bozcaada, Bozcaada nerede ne yenir

Nevreste Bozcaada, Bozcaada ne yenir, baby kalamar nerede yenirBaby Kalamar

Bozcaada’nın En İyi Restoranlarından Biri Nevreste

Ana yemekte kılıç kavurma, balık beğendi, balık mantı, kabak çiçeği dolması ve balık köfte ise nirvanaya ulaştığımız son noktaydı. Bir akşamda bu kadar lezzetli ve farklı farklı balık yemeğini ilk kez tadıyordum. Menüyar çok lezzetliydi, her gün olsa her gün yerim o derece.. kabak çiçeği dolması ve kılıç kavurma’nında keza usta ellerden çıktığı çok belliydi.

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenir, balık mantı nerede yenirBozcaada Nevreste – Balık Mantısı

Nevreste Bozcaada, Bozcaada'da ne yenir, kaşarlı karides köfteBalık köfte

Nevreste Bozcaada, Bozcaada nerede yenirKabak çiçeği dolması

Kapanışı enfes bir Nevreste tatlısı ile yaptık. 18’de oturduğumuz mekandan gece 1’de kalktık.

Muhteşem lezzetler, kusursuz hizmet ve insanın ömrüne ömür katan ambiyans Nevreste ablanın sohbeti ile birleşince gece hiç bitmesin istiyorsunuz. Nevreste Bozcaada, adada kaldığınız süre içerisinde mutlaka uğramanızı önerdiğim restoranlardan biridir.

Nevreste Bozcaada, Bozcaada ne yenir

Gelin dostlar gelin, hizmet, lezzet ve sohbet görün. Kekik kokulu ada akşamları Nevreste’de çok başka..

Uğrarsanız bizi hatırlayın, Nevreste ablanın ellerinden öpün ve bizden mutlaka selam götürün.

Nevreste Bozcaada, Bozcaada ne yenirBozcaadada Rakı Balık Nerede Yapılır?


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Çanakkale Lezzet durakları için linke tıklayın.

Nevreste Bozcaada
Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Alsancak Sokak No: 22 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: 0505 540 10 90

Etiketler: Bozcaada’da Ne Yenir, Bozcaada’da nerede ne yenir, Bozcaada nerede yenir, Bozcaada yeme içme, Bozcaada restoranları, Bozcaada ne yenir, Bozcaada rakı balık.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın