Ana sayfa Mekan ve Restoran Rehberi Muhtarın Yeri Çakallı Samsun: Türkiye’nin En İyi Menemeni Nerede Yenir?

Muhtarın Yeri Çakallı Samsun: Türkiye’nin En İyi Menemeni Nerede Yenir?

1382
0

Muhtarın Yeri Çakallı Samsun: Türkiye’nin En İyi Menemeni Nerede Yenir?

Muhtarın Yeri yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar..

Kendi memleketim diye demiyorum, Türkiye‘nin en iyi menemeninin yapıldığı yeri yazıyorum sizlere. Mübalağa etmiyorum, burada menemene tekrar aşık olacaksınız.

Muhtarın Yeri Çakallı Samsun MenemenciResmi bekleyemeden daldırılan ekmek iziyle :))

İddialı bir giriş olmuş olabilir ama hepsi o tavanın içindeki kızıl lezzet yüzünden. 🙂 Bugün nereden baksanız, binlerce mekanda menemen satışı yapılıyordur, ama burası başka!

Menemenin klasik heterojen görünümü, tamamen homojen hale bürünüyor burada. Yüksek ateşte, çok hızlı çırpılarak hazırlanıyor menemenler. Yanında zeytin – peynir fix geliyor. Bal – tereyağını biz ekstradan istedik.

Muhtarın Yeri Çakallı Samsun MenemenMuhtar’ın Yeri Çakallı Samsun – Menemenin Kralı

Çakallı en iyi menemenciler

Çakallı’da, Samsun karayoluna sağlı sollu dizilmiş birçok menemenci dükkanı bulunmaktadır. Daha sonra Asmaaltı Menemen, Menemenci Dayı, Mutlu Menemen ve Kel’in Yeri’ni de sizlere yazmaya çalışacağım. Ancak bütün menemenciler bir yana Muhtar’ın Yeri bir yana..

Bir de burada menemenle sunulan bir ekmek var ki, çatal kullanmamıza müsaade etmiyor. Ekmekle menemeni sıyıra sıyıra mideye indiriyoruz. 🙂 Kaşla göz arasında sepet boşalıyor.

Muhtarın Yeri Çakallı Samsun EkmekMuhtar Menemen Çakallı Samsun – Mis kokulu köy ekmeği

O kadar güzel lezzet durakları oluşmuş ki Çakallı’da, Samsun’a seyahatlerde molalar buraya göre ayarlanır. 🙂 Muhtar’ın Yeri, yolun Samsun’dan Ankara yönüne doğru olan tarafında. Yolun diğer tarafına geçiş için epey dolanıyoruz. Dolayısıyla hep dönüşlerde uğramışımdır buraya..

Muhtarın Yeri Çakallı SamsunMenemenci Muhtar Çakallı Samsun

Bu arada dipnot, bazı dizilerde Osmanlı zamanında menemen ya da domatesli yemek yiyenleri görebilirsiniz, fakat domates ülkemizde Cumhuriyet sonrasında yetiştirilmeye başlandığından, bu durum gerçekte pek olası değildir. :))

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.

Diğer Samsun Lezzet Durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Etiketler: Çakallıda menemen nerede yenir, En iyi çakallı menemencileri, Samsun’da menemen nerede yenir, Çakallı menemeni, Menemen nerede yenir.

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here