Ana sayfa Erzurum Ne Yenir İçilir Muammer Usta: Erzurum Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Muammer Usta: Erzurum Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Muammer Usta: Erzurum Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Muammer Usta aslında Erzurum Kadayıf Dolması ile ünlenen ve yaklaşık 10 yıldır Erzurum’un meşhur cağ kebabını da müşterilerinin beğenisine sunan iyi bir restoran.

Erzurum'da cağ kebabı nerede yenir Muammer UstaErzurum’da cağ kebabı nerede yenir?

Doğu Ekspresi rotalarından biri olan Erzurum’a kadar gelip Muammer Usta’da cağ kebabını yemeden dönseydik, gezimiz şüphesiz eksik kalırdı.

1961 yılında Erzurum’da doğan Muammer Ustamız, daha ilkokulu bitirir bitirmez iş hayatına atıldı. İlk işi bir lokantada çırak olarak çalışmaya başlamak oldu. Çeşitli lokantalarda uzun yıllar çalıştıktan sonra, 1984 senesinde kendi iş yerini açmaya karar verdi ve yaklaşık 8 yıl kadar Erzurum’da lokantacılık yaparak Erzurumlulara hizmet etti.

En iyi Erzurum cağ kebabı Muammer UstaErzurum Cağ Kebabı

Erzurum’da Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Muammer Ustanın Erzurum cağ kebabı 2500 rakımda otlayan koyun etlerinin, 3 gün terbiyede bekletildikten sonra pişirilmesiyle sunuluyor. Cağ kebabı gerçekten çok güzeldi.

Erzurum'da ne yenir Muammer Usta

Cağ kebabı, bir şiş şeklinde servis ediliyor ve her şiş, bir porsiyon anlamına geliyor. Siz kebabınızı yerken, garsonlar ellerinde yeni çıkan sıcak şişlerle isteyenlere yeniden bir porsiyon servis ediyorlar. Siz tamam diyene kadar da servis devam ediyor.

Cağ kebabının yanında süzme yoğurt, çoban salata, soğan salatası ve ezme ikram olarak yani ücretsiz veriliyor.

Erzurum'da cağ kebap nerede yenir Muammer Usta

Cağ kebabının yanında içecek olarak ise diğer müşterilerin de özellikle tercih ettiği, ev yapımı yoğurtla yapılan açık ayranı biz denedik, tadı damağımızda kaldı. Sizin de denemenizi ısrarla öneririz.


Erzurum’a yolunuz düşerse, henüz teknolojiyi işin içine sokmayan ve her aşamada doğal yöntemleri kullanan Muammer Ustaya yolunuz mutlaka düşsün. Türkiye‘deki sanatçıların ve siyasetçilerin uğrak yeri olan bu mekanda siz de Erzurum’a özgü cağ kebabı yemenin keyfini yaşayın. Muammer Ustaya ait özel resim koleksiyonu ise şuanda restoranın duvarlarını süslüyor.

Doğu ekspresi Erzurum istasyonu Muammer Usta cağ kebabıDoğu Ekspresi Erzurum İstasyonu Cağ Kebap

Ya da Doğu Ekspresi Lezzet Durakları arasında yer alan Erzurum İstasyonu molasını, lezzet durağı molasına çevirmek için, Erzurum’a gelmeden 1-2 saat önce aşağıdaki iletişim numarasından Muammer Ustaya ulaşın ve cağ kebabı siparişinizi verin. Tren, Erzurum’da mola verdiğinde Muammer Usta çalışanları, cağ kebabını sizin için istasyona getirmiş olacaklar.

Treniniz, Kars‘a doğru doğa manzaraları eşliğinde ilerlerken siz de o harika manzaraya karşı cağ kebabı yemenin keyfini yaşayabilirsiniz. 🙂

Muammer Usta Erzurum cağ kebabıErzurum’da cağ kebap nerede yenir?

Yenilenen dekorasyonu, dost ve samimi hizmet anlayışı ile zamana uyum sağlamayı başarmış Muammer Ustamız, geçmiş ile gelenekseli muhafaza ederek aynı başarılı çizgisini halen sürdürüyor. Mutfağına kadar girdiğimiz restoranın her yeri tertemizdi. Hizmet, servis ve sunumlarından memnun kaldığımız restoranın fiyat performansı da gayet iyiydi.

Eğer birgün yolunuz Muammer Usta’ya Erzurum cağ kebabı yemek için düşerse bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Erzurum’da Ne Yenir kategorisi mekanları için tıklayın.

Muammer Usta Erzurum Cağ Kebabı

Adres: Lalapaşa Mahallesi, Terminal Caddesi, Akgün Sitesi No: 39 Yakutiye / Erzurum
Telefon: 0442 233 62 82

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleÖzkar Süt: Kars’ta Kaşar ve Gravyer Peyniri Nereden Alınır?
Sonraki makaleAdanada Ne Yenir? 2018 Adana Yeme-İçme Rehberi
İstanbul'da doğdum. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda psikolojik danışman olarak çalışıyorum ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Okumayı, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here