Mis Kebap : Sivas’ta Döner Nerede Yenir?

Mis Kebap : Sivas‘ta Döner Nerede Yenir?

Sivas‘a iş sebebiyle çok gelip gitmişliğim var.. Mis Kebap Döneri, Sanayide bulunan Kirli Ahmet‘in köftesini zamanında çok yedim.. Fakat bizde gelenek olan bu yeme içme olayını külliyata dökme arzum biraz geç hasıl olduğundan yıllar öncesinden size bildirmem gereken güzide mekanları rötarlı olarak yazmaya devam ediyorum affola..

loading...

Sivas‘ın köftesi meşhur fakat köfteden daha meşhur bir şey varsa o da kesinlikle döner.. Ancak Mis Kebap döner.. Bu kısım önemli!.. Köfte Sivas‘a mal edilebilir lakin dönerdeki başarının tek sahibi Mis Kebap‘tır..

mis-kebap-sivas

Mis Kebap ile ilgili gurmeler ve mekan avcıları bol bol yazdı, çizdi.. Mekanla ilgili sosyal medyada ve bloglarda yüzlerce yazı bulmak mümkün.. Bu güzelim döner olayına geçte olsa bir çatalda biz atalım istedik..

Sivas merkezde bulunan mekan hıncahınç dolu.. Kocaman bir döner dünya, dönerin etrafında da uydusu misali lezzetin efendileri dönüyor.. eee koca döneri bir iki kişiyle zapt etmek kolay iş değil 🙂

mis-kebap-doner-menu-menusu-fiyatlar-ucretler-fiyat-listesi-sivas

İlk izlenimim şu ki mekan yiyelim, çayımızı içelim bir yandan da sohbetimizi edelim mekanı kesinlikle değil.. Böyle bir grup organizasyonu düşünüyorsanız çok yanlış yerdesiniz. Gittiğinizde muhtemelen yer bulmakta zorlanacaksınız hatta bulamayıp kapıda sıra bekleyenler kervanına katılacaksınız. Eğer yer bulursanız da servisi henüz toplanacak veya temizlenmemiş bir masaya oturacaksınız. Çatal bıçak sesi ve uğultudan birbirinizi duymakta zorlanırken sürekli sandalyenize çarpan insanlara dönüp bakma ihtiyacı hissedeceksiniz..

Eğer sizde bizim gibi Mis Kebap dönerinin namını duyup lezzet keşfi için geldiyseniz ne ala.. Mekanın kalabalık olduğuna aldırış etmeden hemen bulduğunuz ilk masaya hatta boş sandalyeye masadaki diğer müşterilere “afiyet olsun“u çekip oturun 🙂

Bu mekanda özel hizmet veya kendinizi özel hissettirecek davranışlar en son beklentiniz olsun..

mis-kebap-doner-nerede-nasil-gidilir-ne-yenir-sivas

Yoğunluktan yakalayabilirseniz eğer bir garsona siparişinizi verin. Ben 1.5 döner ve açık ayran söyledim. Sivas yöre hayvanlarının etleri genel olarak lezzetli.. Döner dananın yağsız etlerinden yapılıyor başarılı.. Sıcak sıcak servis edilmesi ve tabaktaki tereyağ sesi iştahınızı daha da kabartıyor.. Açık ayran biraz ekşiydi ve damak tadıma hitap etmedi. Tırnak pide ise yumuşak, sıcak ve lezzetli..

sivas-lezzet-duraklari-gurme-restoran-yemek-mekan-rehberi-noktalari-notlari-rehberi-donerciler-mis-kebap-doner-sivas-blog

Bursa Uludağ Kebapçısı, Kebapçı İskender, Rize Huzur Pide, Erzincan Evin Döner ve Kebapistan, İstanbul Bayramoğlu Döner gibi lezzet tecrübelerimizden sonra çıtamız biraz yüksek ama Mis Kebap döner bu saydığım mekanlardan çokta aşağı kalmaz.. Belki Bayramoğlu Döner‘in bi tık altı olabilir.

Döner tercih etmeyenler için Sivas köftesi yenilebilir güzel.. Tavuk şiş lokum gibi ve küşleme gayet başarılı..

en-iyi-sivas-koftecisi-koftecileri-tirnak-pide-mis-kebap-doner-sivasta

Yemek sonrası asla pas geçmemeniz gereken önerim taze, yumuşak ve ağızda dağılan yapısı ile Havuç dilim baklava.. O kadar hafif ki insanı hiç baymıyor, rahatsız etmiyor tek kelime ile muhteşem..

sivasta-tatlicilar-baklavacilar-baklava-havucdilim-kaymakli-nerede-yenir-mis-kebap-sivas-gurme-blog

Bu arada siz daha yemeğinizi yerken sıra bekleyen müşteriler kenardan gözünüzün içine bakacak, kalksa da otursak diye.. Yemek sonrası Havuç dilim baklava eşliğinde çay keyfi yapabilsek elbette süper olurdu ama aklınızdan bile geçirmeyin..

sivasta-havuc-dilim-baklava-nerede-yenir-mis-kebap-doner-sivas

Çok mekan kıyaslamayı sevmiyorum ama Bayramoğlu Döner bu mekanın belki 5 katı büyüklükte ve çok daha yoğun, gidenler bilir.. Yemek sonrası o rahatlığı, keyfi istediğiniz kadar yaşıyor ve dilediğiniz kadar çay içip kalkabiliyorsunuz.. Ayhan Sicimoğlu üstadın deyimiyle hastasıyızzz..

Umarım mekan sahipleri bu eleştirilerimi müspet yönde değerlendirirler ancak Mis Kebap yiyen hesabı ödeyip gitsin hemen yerine yeni müşteriler gelsin konseptini içeriyor.

Evet döner çok lezzetli, döner İstanbul standartlarında fiyatlandırılmış o da tamam.. Fakat müşterilere daha ferah, hizmet ve servis kalitesi yüksek yeni bir mekanda bu harika lezzetin sunumu neden yapılmıyor gerçekten akıl sır erdiremiyorum.. Sonra düşünüyorum kabul edilebilir olmasa da mekanda günde 500 kg döner takıldığından, dönere harcanan efor mekanın büyütülmesi ve daha nezih bir hale getirilmesi için harcanamıyor da olabilir.

sivasta-doner-nerede-yenir-mis-doner-kebap-sivas

Bu arada eğer mekanı boş gördüyseniz sakın heyecanlanmayın emin olun ki döner yoktur yada kalmamıştır. Bu güzel Mis Kebap döneri tatmadan dönmek istemiyorsanız hafta içi en geç 15.00’da kafanızı mekandan içeriye sokmuş olun..

Servis çok hızlı, personeller ilgili ve işlerinin erbabı.. Fiyatlar metropol şehir seviyelerinde.. Aşırı kalabalık olduğundan tek handikap hizmet kalitesi zayıf..

Mis Kebap Döner pazar günleri kapalı, dışarıya paket servis hizmeti vermiyorlar. Otoparkı bulunmuyor araç ile gitmek sizi zahmete sokabilir çünkü araç park edecek yakınlarda yer bulmak oldukça zor..

Yediklerinizi eritmek için şehir turu atmayı unutmayın..

IMG_2900

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Mis Kebap
Mevlana Mah. Rahmi Günay Cad. No:8 Sivas
Tel : 0346 223 52 44

Etiketler: Mis Kebap Sivas Nerede, Mis Kebap Sivas Menü, Mis Kebap Döner, Mis Kebap Sivas Fiyatlar, Mis Kebap Sivas Nasıl Gidilir, Mis Kebap Sivas Döner

loading...

Yorum [1]

Yorum Yazın

Facebook ile Yorum Yazın