Ana sayfa Mekan ve Restoran Rehberi Meydan Köfte Çorba: Tekirdağ’da İşkembe ve Köfte Nerede Yenir?

Meydan Köfte Çorba: Tekirdağ’da İşkembe ve Köfte Nerede Yenir?

741
0

Meydan Köfte Çorba : Tekirdağ‘da İşkembe Nerede İçilir? Tekirdağ Köftesi Nerede Yenir?

Meydan Köfte Çorba, Tekirdağ merkezde yer alan ve yol üstü lezzet durakları listesine eklenmesi gereken bir mekandır. İsmi Meydan Köfte olabilir fakat benim bu mekanda size şiddetle tavsiye edeceğim lezzet sakatat çorbaları olacak..

7 gün 24 saat açık olan Meydan Köfte‘de enfes sakatat çorbaları yapılıyor. Karışık işkembe çorbasını çok beğendim, kesinlikle denemelisiniz. Yine kelle paça çorbası çok güzel.. sakatat tercih etmeyenleri tavuk suyu ve mercimek çorbası mahcup etmez..

tekirdagda-iskembe-kelle-paca-sakatat-corba-nerede-icilir-meydan-kofte-corba-tekirdag

Köfte için ise aynı şeyleri söylemek maalesef zor.. Mekan “Mutlaka Meydan Köfte‘ye gelin sakın köfte yemeden dönmeyin!” gibi bir cümle için oldukça uzak.. Kimyon konulurken fazla cömert davranılmış olsada lezzeti fena değil.. Tekirdağ köftesini ilk kez yiyecekler veya Tekirdağ‘dan geçerken hızlıca köfte piyaz yapıp yoluna devam etmek isteyenler uğrayabilir. 1 porsiyonda 10 köfte bulunuyor. Gayet doyurucu.. İsterseniz ekmek arası köfte de alabiliyorsunuz.

tekirdag-kofte-nerede-ne-yenir-meydan-kofte-corba-tekirdagin

tekirdagda-kofte-nerede-yenir-tekirdag-koftesi-meydan-kofte-corba

Belki köftesi efsane bir lezzet değil ama çorbalarına kesinlikle kefil olurum. Köftenin yanında servis edilen ve arzu ederseniz bittikçe getirilen sos, turşu ve sipariş üzerine gelen manda yoğurdu gayet başarılıydı hakkını vereyim.

tekirdagda-kofteciler-kofte-salonlari-mekanlari-meydan-kofte-corba-tekirdag

Tatlı olarak yüksek kalorili yiyeceklerle çetin bir savaş vermiyorsanız Hayrabolu tatlısını mutlaka denemelisiniz. Keza Peynir helvası da öyle ikisini çok beğendim. Hayrabolu tatlısıtahin ve fındıklı, Peynir helvasıdondurmalı yemenizi öneririm.

tekirdagda-hayrabolu-tatlisi-nerede-yenir-meydan-kofte-corba-tekirdagHayrabolu Tatlısı

tekirdagda-peynir-helvasi-nerede-yenir-meydan-kofte-corba-tekirdagPeynir Helvası

Gelelim yazmaktan hiç keyif almadığım kısım olan handikaplara 🙁 Mekan temiz ve nezih, personel hızlı ve güler yüzlü, garsonlar etrafınızda dört dönüyor. Fakat mutfak kısmından mı kaynaklanıyor bilmiyorum servis oldukça yavaş.. Ayrıca fiyatlar şehrin standartlarına göre biraz yüksek..

Yemek sonrası ilk çaylar ikram daha sonra söylediklerinizi ise adisyona yazıyorlar 🙂 küçük hesaplar büyük değerleri yok etmese keşke..

meydan-kofte-corba-nerede-nasil-gidilir-telefon-adres-iletisim-fiyatlar-menu-fiyat-listesi-tekirdag

Yinede Meydan Köfte, Tekirdağ‘da çok merkezi konumda olan nezih, 7/24 açık olduğu için sürekli tercih edebileceğiniz bir mekan..

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Meydan Köfte Çorba
Adres: Cumhuriyet Meydanı No:1 Merkez / Tekirdağ
Tel: 0282 2604910

Etiketler: Meydan Köfte Adres, Meydan Çorba Telefon, Meydan Çorba İletişim, Tekirdağ Meydan Çorba Menü

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here