Mevlana Pide Beylikdüzü

Mevlana Pide Beylikdüzü..

Mevlana Pide, Beylikdüzü taraflarında iseniz pide ve etli ekmek yiyebileceğiniz şık bir mekan..

mevlana-pide-beylikdüzüMevlana Pide Beylikdüzü – Taş fırın

İstanbul Zeytinburnu, 58. Bulvar Caddesinde sekiz masalı küçük bir lokanta da 1993 yılında faaliyete başlayan Mevlana Pide, lezzete adını vererek müşterilerinin beğenisi ile gelişimini sürdürmüş..

İstanbul Beylikdüzü ile Esenyurt ilçelerinin kesişme noktasındaki havuzlu kavşağının yanında, çorba ve pidenin yanı sıra kebap menüsü ve 600 kişi kapasiteli, 60 kişilik özel VIP salonu, 100 kişilik açık terası bulunan çok daha modern binasında Mevlana Pide‘nin şubesini açmışlar.

Mevlana Pide Beylikdüzü esenyurtMevlana Pide Beylikdüzü Esenyurt 

Türk kültürünü ve yöresel Konya mutfağını içinde barındıran geleneksel bir restoran olmuş..

Ortalama 8 saat civarı pişirdikleri taş fırında şifalı süzme mercimek çorbası güzel olan Mevlana Pide, daha geniş bir menüyle Zeytinburnu‘ndaki başarısını Beylikdüzü ve Esenyurt‘a da taşımaya çalışmış fakat bizce pek başarılı olamamış.. Sebeplerini birazdan yazacağım.

Mevlana Pide Beylikdüzü Taş fırında şifalı Süzme Mercimek ÇorbasıMevlana Pide Beylikdüzü –  Taş fırında Şifalı Süzme Mercimek Çorbası

Sakın benim gibi pide veya kebap yiyeceğiz midemizi doldurmayalım deyip çorbayı içmeme veya az içme gafletinde bulunmayın. Çorbayı bol bol için çünkü burada çorba dışında pek bir şey yenilip içileceğini düşünmüyorum.

Ben çorbadan sonra 1 adet içli köfte patlattım limonu üzerine güzelce süzdükten sonra mideye hoplattım!

Sonuç mu? İçli köftesi başarılı..

Mevlana Pide Beylikdüzü İçli köftesiMevlana Pide Beylikdüzü –  İçli Köfte

Etli ekmek, lahmacun, bıçak arası ve pideleri fena sayılmaz, kıtır kıtır ve lezzetli.. Fakat fiyatlar çok uygun olmadığından performans olarak başarılı bulduğumuzu söyleyemeyiz. Bu hesapları ödedikten uçak biletleri dahil Konya‘ya etli ekmek yemeye gidip gelirsiniz zaten..

Mevlana Pide Beylikdüzü lahmacun 1   Lahmacun

Mevlana Pide Beylikdüzü SalataLahmacunlar lezzetliydi, yanında gelen taze salata ise üzerine yakıştı.

Karışık Pidesi, Kavurma-kaşar pidesi de güzel görünüyordu, denenebilir.

Mevlana Pide Beylikdüzü pideler

Ben bıçak arası yedim lezzet ve kıtırtı olarak fena değildi ama bu fiyatlara sadece ilk ve son kez yenilebilir.

Mevlana Pide Beylikdüzü BıçakarasıBıçakarası

Mevlana Pide Beylikdüzü Bıçakarası kaşarlıBıçak arası kaşarlı

Döneri, kebapları ve tandırı mekanın tavsiye edilen diğer lezzetlerinden.. Fakat bana kalırsa kebap işini pek beceremiyorlar. Elli kere iyi pişsin diye belirtmemize rağmen çiğ et getirdiler. En sonunda sanırım gurur yapmış olacaklar ki kömür halinde servis edildi. Karışık kebap isteyenlere özellikle tavsiyem porsiyonlar biraz büyük tek yiyecekler ise ayrıca düşünsünler.

Kapanışı tatlı ile yapalım da moralimiz düzelsin dedik. Sac arası yedik gayet lezizdi. Diğer tatlı önerim ise künefe..
Mevlana Pide Beylikdüzü Saç arası tatlısı
 Sac arası tatlısı kaymaklı
Mevlana Pide Beylikdüzü Künefe
Özetlemek gerekirse çok memnun ayrılmadığımız bir mekan deneyimi yaşadık. Mercimek çorbası, içli köfte ve sac arası dışında çok beğendiğimiz bir lezzet olduğunu söyleyemeyiz. Etli pide ve pideleri fena sayılmaz lezzet nihayetinde görecelidir.  Belki siz çok beğenirsiniz. Mevlana Pide Beylikdüzü fiyatları oldukça yüksek. Ve verdiğiniz paranın karşılığını alamıyorsunuz.
Temizlik ve mekanın kalitesi iyi.. Aldığınız hizmet, damağınızda kalan lezzeti göz önüne aldığınızda bir daha gelir miyiz? veya önerir miyiz? asla..
Anladık ki bir mekanda saygı ve ego lezzetin önüne geçiyorsa çok lezzetli olması veya fiyatlarının pahalı yada çok ucuz olması önemli bir faktör olmuyor.

Mevlana Pide Beylikdüzü
Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, 1987. Sokak Esenyurt / İstanbul
Tel: 0212 8529090

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın