Ana sayfa Kaş Ne Yenir İçilir Mercan Balık: Kaş’ta Balık Nerede Yenir?

Mercan Balık: Kaş’ta Balık Nerede Yenir?

920
1

Mercan Balık: Kaş’ta Balık Nerede Yenir?

Mercan Balık Kaş eski Rum balık restoranlarını andıran mavi beyaz renklerinin bolca görüldüğü mekan iskeleye nazır denize en yakın noktalardan. Antalya Kaş’a yolunuz düşerse günlük taze balıklarını keyifle yiyebilirsiniz.

mercan-balik-kas-4

Mercan Balık Restoranın hem sahibi hem de baş aşçısı Mustafa Eriş, kapının önünde koyduğu koca sandalda balıkları sergiliyor: Akya, orfoz, kılıç, lagos. Ismarlanan balığı müşterinin gözü önünde temizliyor, pullarını ayıklıyor, ızgaraya hazırlıyor. Tüm bunları yaparken aynı zamanda balık hakkında bilgi veriyor, nasıl pişirilmesi gerektiği konusunda yorumlar yapıyor.

mercan-balik-kas-2

Kaş’ta en iyi balık restoranları arasında

Mercan Balık’a girdiğinizde sizi “Balık, Piliç, Kelle yenir elle” yazısı karşılar. Masaya oturduğunuzda ise lezzet tesadüf değildir yazısını okursunuz ve bu ne öz güven arkadaş dersiniz. Ama mekandan çıktıktan sonra da adam haklı beyler der ve dağılırsınız. 🙂

mercan-balik-kas-1

mercan-balik-kas-3

mercan-balik-kas-8

En çok tavsiye ettiği balık Lagos. Lagos buğulama ise en çok rağbet gören yemeklerinden. Tencerenin içinde soğan, havuç, defne yaprağı, sarımsak, domates, tereyağı ve zeytinyağıyla yavaş ateşte tam 45 dakika pişen ve servis edilmeden önce üstüne özel terbiyesi dökülen buğulamanın tadı insanın damağında muhteşem tatlar bırakıyor. 🙂

mercan-balik-kas-9Mercan Balık Lagos Buğulama

Fiyatlar ortalama üstünde ama hakkını verir nitelikte. Bence tartışmasız Antalya‘nın en taze balıklarını yiyebileceğiniz restoranlardan birisi.

mercan-balik-kas-5

Ortalama kişi başı 50-100 TL arasında bir rakamı gözden çıkartmanızda fayda var.

mercan-balik-kasManzarası da fena değil 🙂

Restoranın sahibi Mustafa Eriş, işini çok iyi bilen bir işletmeci. Aynı zamanda da balığı pişirmesini iyi bilen usta bir aşçı.

Mustafa Eriş:

Balığı çok güzel temizler, ayıklar, bölerseniz ve içine domates, sarımsak, biber, patates, mantar da ekleyip pişirirseniz mutfakta bir buğulama elde edersiniz. Mercan Restoran‘ın yerli müşterisi daha fazla. Çünkü onlar ağızlarının tadını biliyor. Buğulama yemeyenler için, kızartmasını da, şişini de, çorbasını da yapıyoruz. Balık buğulamanın hazırlanması 45 dakika bir saat kadar sürüyor. Buğulama işi keyif işidir.

mercan-balik-kas-6

Uğrarsanız beni de hatırlayın. 🙂

Diğer Kaş’ta Ne Yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Mercan Balık Kaş

Adres: Andifli Mahallesi, Bucak Denizi Sokağı, Acısu Mevkisi No: 1 Kaş /Antalya
Telefon: 0242 836 12 09

Gurmex'i instagramda takip edin

1 YORUM

  1. Mercan Balık bu yaz Kaş’a uğradığınız zaman göremeyeceğiniz hatıralarda kalan bir mekan artık.. ihaleyi kazanamadığından farklı bir isim altında başka bir işletmenin yönetimine geçen mekan yoluna Rastgele Balık ismiyle devam ediyor. Bilginize.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here