Ana sayfa Mekan ve Restoran Rehberi Mavi Durak Izgara: Sakarya’da Sucuk ve Kavurma Nerede Yenir?

Mavi Durak Izgara: Sakarya’da Sucuk ve Kavurma Nerede Yenir?

Mavi Durak Izgara: Sakarya‘da Sucuk ve Kavurma Nerede Yenir?

İzmit‘e kar düşünce mekan avcıları da yollara düştü 🙂

Bazen planı yapılmayan bir akşam yemeği planlı bir yemekten daha güzeldir. Aniden yollara düşmek keyfe keyif katar çoğu zaman..

Lapa lapa kar yağarken Sakarya yollarındayız. Tavsiye edilen bir mekanda geç kalmış bir akşam yemeği yenecek. Normalde 20 dakikalık bir sürede ulaşabileceğimiz Sakarya yolculuğu kar sebebiyle 1 saate mal oluyor. Karlar ülkesinde hissi veren bu yolculuk için değer deyip devam ediyoruz 🙂 Tabi bu sırada gideceğimiz mekan için aklımızdaki çıta yükseliyor. Bunca zahmete değmeli diyoruz.

mavi-durak-izgara-sakarya

Sakarya Serdivan‘da işlek bir caddede yer alıyor Mavi Durak.. Öğrenci şehri Sakarya‘ya yakışan pek çok kafe ve mekan aynı cadde üzerinde.. Soğuğa pek alışık olmayan bünyelerimizi atıyoruz kapıdan içeri.. Sıcak ve kalabalık bir mekan.. Mekana girişte dikkat çeken ilk görsel salata barın bir araba şeklinde olması hoş bir görünüm vermiş..

Mavi Durak ocak başı menüsü ile karşılıyor bizi.. Arnavut ciğeri, kaşarlı kavurma, Patsu ve Patso‘nun mekanın en çok tercih edilen yemekleri arasında olduğunu öğreniyoruz.

Patsu ve Patso dediğimiz, patatesli sucuk ve patatesli sosis olarak tanıtılıyor 🙂

Salata büfesi için self servis uygulaması var. İstediğiniz türde salata hazırlayabilirsiniz. Ve istediğiniz miktarda.. Oldukça fazla çeşit mevcut. Soğan salatası, karışık kızartma, acılı ezme, turşu çeşitleri ve çoban salata dikkat çekenler..

mavi-durak-sakarya-nerede-nasil-gidilirAraba görselli salata büfesi

Sipariş edilen ürünler dürüm, ekmek arası veya tabakta porsiyon olarak ikram edilebiliyor. Salatada sınır tanımayabilirsiniz. Şahsen salata sever olarak her çeşitten denemeyi tercih ettik.

mavi-durak-sakarya-ne-yenir-ne-icilir-menuZengin Salata Menüsü

mavi-durak-sakarya-menu-fiyatlariSalata büfesinde pek çok ürün mevcut

sakarya-lezzet-duraklari-sakarya-da-izgaraArnavut Ciğeri ve Kaşarlı Kavurma

sakarya-da-en-iyi-izgara-sucuk-ciger-nerede-yenirKaşarlı Sucuk

Dışarıda lapa lapa kar.. Biz Mavi Durak‘ta bir mola vermişiz ve tadını çıkartıyoruz. Kısacık bir ziyaret olsa da biz çok memnun kaldık, ve gittiğimize değdi dedik. Kim bilir belki siz mekanda deneyecek daha güzel lezzetler de bulabilirsiniz 🙂

Hareketli bembeyaz bir Sakarya akşamından sevgiler..

Mutlaka gidin görün ve bu lezzetleri deneyimleyin..

Mavi Durak Izgara

Adres: İstiklal Mahallesi, Mavi Durak No: 49 Serdivan / Sakarya

Tel: 0264 2110754

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here