Lider Pide Tepeüstü: Ümraniye’de En İyi Pide Nerede Yenir?

Lider Pide Tepeüstü Ümraniye

Pideden söz açıldığında Lider Pide‘nin ismi geçmiyorsa o söz tam açılmamış demektir 🙂 Zaten pide severlerin büyük hayranlık duyduğu, müdavimi hiç eksilmeyen Lider Pide‘yi çok da lafı uzatmadan anlatmaya çalışacağım sizlere..

lider-pide-tepeustu-umraniye-istanbul

Bir Karadeniz çocuğu olarak bu tip Karadenizli mekanlarını anlatırken mübalağaya kaçabilirim. E bir zahmet de kaçayım. Ya bir baksana şu pideye lütfen. Bunun ben neyini anlatayım ki sana, kendisi konuşuyor. Ayy tereyağı bol ayy hamuru çok kalın gibi cümleler kurulmaya başlandıysa bir zahmet Google’a “ayy ben niye böyleyim” yazıp yolunuza devam edin..

lider-pide-tepeustu-umraniye-istanbul-nerede-nasil-gidilir-ne-yenir

Pidenin şahıdır bu. Hamur tabi kalın olacak lan! Pizza değil hipstercım pide bu pidee! Bir iki dilim yesen kendine gelirsin. Neye atarlandıysam..

Yani durum bu 🙂 Pide’nin iki çeşidi var benim için bir kalın hamurdan yapılan kavurmalı, Trabzon peynirli, pastırmalı artık neli yersen, bir de belki de hayatta en çok yemekten keyif aldığım Bafra pidesi..

Ha bak o ince olacak, kağıt gibi çıtır çıtır. Ama kıyması içinde sulu kalacak soğanlı. Aha ince hamurlu pide bulduk, Gel hipster kardeşim gel. Kıyamam sana..

Bir de bu var, kapalı kıymalısı, Bafra değil Trabzon kapalı kıymalı..

lider-pide-tepeustu-umraniye-istanbul-fiyat-siparis-menu-fiyat-ucret-listesi-gurmex

Ya böyle işte Lider Pide. Doğal olarak da Anadolu yakasının en iyi pidecilerinden..

Ustalara selam olsun..

Uğrarsanız bizi de hatırlayın..

Sağlıcakla kalın..

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın