Lezzet Köftecisi: Düzce Köftesi Nedir? Düzce’de Köfte Nerede Yenir?

Lezzet Köftecisi: Düzce Köftesi Nedir? Düzce’de Köfte Nerede Yenir?

Lezzet Köftecisi yazımızdan önce biraz Düzce yeme içme kültüründen bahsedelim. Oldukça kozmopolit bir şehir olan Düzce’de mutfak kültürleri halkın damak zevkini de oldukça çeşitlendirmiş ve geliştirmiştir. Arnavut böreği, Çerkez tavuğu, Şıl börek, Katlama, Boşnak böreği, Höşmerim, Lepsi, Mamursa, Haluj bu gelişmiş damak zevkinin birkaç numunesi olarak sayılabilir.

Düzce Köftesi Nedir, Nerede Yenir?

Bütün bunların dışında Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğeri ise tartışmasız olarak başı çekiyor. Ancak Akçaabat, İnegöl, Tekirdağ köfteleri gibi fazla reklamı maalesef yok. Dolayısıyla Düzce köftesi, yıllarca yöre halkına ve meraklısına hitap etmiş.

50 seneyi aşkın hizmet vermeye devam eden, kalite, hijyen ve lezzet konusunda Düzce‘de tek adres kesinlikle Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi.

Lezzet Köftecisi Düzce

İlk günkü aşkla Adil ve Mustafa Bakangöz kardeşler aynı yerde, aynı düzende, aynı lezzet, aynı güleryüz ve sevgi ile müşterilerine hizmet ediyorlar. İşte işini severek yapmanın neticesi bu olsa gerek.

Lezzet Köftecisi, Arnavut kardeşler Düzce

Küçücük nezih ve salaş bir mekan gibi gözükse de kalite ve temizliği hemen hissediyorsunuz. Kapıdan ilk girdiğinizde “Burası mı?” diyerek kuşkuyla yaklaşmayın! 4 tane mermer masa, 20 tabure ve dışarıda da iki masa bulunan mekandan emin olun mutlu ve memnun olarak ayrılacaksınız.

Lezzet Köftecisi Düzce'de ne yenir

Düzce Köftesi Nasıl Yapılır?

Düzce köftesinin Lezzet Köfteci’deki tadı şatafattan uzak sadeliği ile ön plana çıkıyor. Etlerde hiç bir suni katkı maddesi kullanılmıyor. Döş etinden, dışarıdan hiçbir yağ ilave edilmeden sadece kendi yağı kullanılarak hazırlanıyor. İçine sadece az miktarda baharat katılıp, ekmek yerine içine uygun miktarda mısır unu eklenerek yapıldığından ağızda gerçek et tadı bırakıyor.

Lezzet Köftecisi, Düzce'de köfte nerede yenir

Lezzet Köftecisi, Düzce'de ciğer nerede yenir

Düzce’de Arnavut Ciğeri Nerede Yenir?

Lezzet Köftecisi’nde köfteden önce ilk başta az Arnavut Ciğeri ile yemeğe başlamak adet olmuş. Arnavut ciğeri katıksız, hakiki zeytin yağında piştikten sonra soğuk olarak servis ediliyor. Köfte gibi onunda servis tabağında soğan, ızgarada kızartılmış domates ve sivri biber ilavesi var.

Lezzet Köftecisi, Düzce yeme içme

Kuzu budundan yapılmış çöp şiş çok yumuşak ve lezzetli.

Siyah çekirdekli üzümleri kıyma makinesinde çektikten sonra meşe fıçılarda damıtıp eski tarzda şişelere dolduruyorlar. Nihayetinde masanıza enfes bir lezzet olarak sundukları Şıra ise ekşi ve oldukça güzel. Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğeri ile sağlıklı ve leziz bir kombinasyon oluşturuyor.

Lezzet Köftecisi Düzce yeme içme

Düzce’de Ekmek Kadayıfı Nerede Yenir?

Tabii ki kendi imalatları olan tepsi yoğurt, piyaz ve yemek sonrası kuzinede bir buçuk saatte özenle şerbeti yedirilerek yapılan hafif ve lezzetli kaymaklı ekmek kadayıfını atlamamak gerekir. Yine ev yapımı tel kadayıf ve tulumba tatlısı da diğer mahcup etmeyecek lezzetlerden.

Lezzet Köftecisi, Düzce'de yemek nerede yenir

Lezzet Köftecisi, Düzce'de ekmek kadayıfı nerede yenir

Uzun bir aradan sonra en lezzetli ekmek kadayıfını burada yedim.

Lezzet Köftecisi, Düzce köftesi

Birinci sınıf et ve kaliteli bir ustalığın ürünü olan Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğerinin hakikisini yemek için Arnavut Kardeşler Lezzet Köfteci’ye mutlaka uğramalısınız.

Düzce’de köfte olayının son noktası burası. Bütün köftecileri gezin, en son buraya gelin. Farkı anlayacaksınız.

Lezzet Köftecisi, Düzce köftesi nedir

Esnaf lokantası çizgisini yıllardır bozmayan 6 masa 3 kuşak hizmet verilen bu küçük dükkanda Düzce’nin en meşhur köftesi yapılıyor. Burada içi yumuşacık dışı iyi pişmiş çok güzel köfte, kaymaklı yoğurt, ev yapımı üzüm şırası, özel ekmek ve ekmek kadayıfı yiyeceksiniz. Fiyatlar mı? çok uygun.

Tek handikap kredi kartı geçmiyor. Ayrıca öğle saatlerinde yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Lezzet Köftecisi Düzce


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Düzce Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Lezzet Köftecisi

Adres: İstanbul Cd. Fethi Okyar Sk. No: 6 (İş bankası Karşı Arası) Merkez / Düzce
Telefon: 0535 226 24 38

Etiketler: Lezzet Köfteci Arnavut Ciğeri, Lezzet Köfteci Kaymaklı Ekmek Kadayıfı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın