Lezzet Köftecisi: Düzce Köftesi Nedir? Düzce’de Köfte Nerede Yenir?

Lezzet Köftecisi : Düzce Köftesi Nedir? Düzce‘de Köfte Nerede Yenir?

Oldukça kozmopolit bir şehir olan Düzce‘de mutfak kültürleri halkın damak zevkini de oldukça çeşitlendirmiş ve geliştirmiştir. Arnavut böreği, Çerkez tavuğu, Şıl börek, Katlama, Boşnak böreği, Höşmerim, Lepsi, Mamursa, Haluj bu gelişmiş damak zevkinin birkaç numunesi olarak sayılabilir.

loading...

Bütün bunların dışında Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğeri ise tartışmasız olarak başı çekiyor. Ancak Akçaabat, İnegöl, Tekirdağ köfteleri gibi fazla reklamı maalesef yok. Dolayısıyla Düzce köftesi, yıllarca yöre halkına ve meraklısına hitap etmiş..

50 seneyi aşkın hizmet vermeye devam eden, kalite, hijyen ve lezzet konusunda Düzce‘de tek adres kesinlikle Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi..

lezzet-koftecisi-nerede-nasil-gidilir-ne-yenir-duzce

İlk günkü aşkla Adil ve Mustafa Bakangöz kardeşler aynı yerde, aynı düzende, aynı lezzet, aynı güleryüz ve sevgi ile müşterilerine hizmet ediyorlar. İşte işini severek yapmanın neticesi bu olsa gerek..

arnavut-kardesler-lezzet-koftecisi-duzce

Küçücük nezih ve salaş bir mekan gibi gözükse de kalite ve temizliği hemen hissediyorsunuz. Kapıdan ilk girdiğinizde “Burası mı?” diyerek kuşkuyla yaklaşmayın! 4 tane mermer masa, 20 tabure ve dışarıda da iki masa bulunan mekandan emin olun mutlu ve memnun olarak ayrılacaksınız.

lezzet-koftecisi-duzce

Düzce köftesinin Lezzet Köftecisi‘ndeki tadı şatafattan uzak sadeliği ile ön plana çıkıyor. Etlerde hiç bir suni katkı maddesi kullanılmıyor. Döş etinden, dışarıdan hiçbir yağ ilave edilmeden sadece kendi yağı kullanılarak hazırlanıyor. İçine sadece az miktarda baharat katılıp, ekmek yerine içine uygun miktarda mısır unu eklenerek yapıldığından ağızda gerçek et tadı bırakıyor.

duzce-koftesi-arnavut-cigeri-lezzet-koftecisi-duzce

duzcenin-en-guzel-iyi-koftesi-nerede-duzce-lezzet-koftecisi

Lezzet Köftecisi‘nde köfteden önce ilk başta az Arnavut Ciğeri ile yemeğe başlamak adet olmuş.. Arnavut ciğeri katıksız, hakiki zeytin yağında piştikten sonra soğuk olarak servis ediliyor. Köfte gibi onunda servis tabağında soğan, ızgarada kızartılmış domates ve sivri biber ilavesi var.

duzcede-en-iyi-arnavut-cigeri-nerede-yenir-lezzet-koftecisi-duzce

Kuzu budundan yapılmış çöp şiş çok yumuşak ve lezzetli..

Siyah çekirdekli üzümleri kıyma makinesinde çektikten sonra meşe fıçılarda damıtıp eski tarzda şişelere dolduruyorlar. Nihayetinde masanıza enfes bir lezzet olarak sundukları Şıra ise ekşi ve oldukça güzel.. Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğeri ile sağlıklı ve leziz bir kombinasyon oluşturuyor.

duzce-kofte-piyaz-arnavut-cigeri-kuzu-sis-nerede-yenir-sira-nerede-icilir-lezzet-duraklari-mekan-rehberi-lezzet-koftecisi-duzce

Tabii ki kendi imalatları olan tepsi yoğurt, piyaz ve yemek sonrası kuzinede bir buçuk saatte özenle şerbeti yedirilerek yapılan hafif ve lezzetli kaymaklı ekmek kadayıfını atlamamak gerekir. Yine ev yapımı tel kadayıf ve tulumba tatlısı da diğer mahcup etmeyecek lezzetlerden..

duzcede-en-iyi-kofte-nerede-yenir-lezzet-koftecisi-duzce

duzcede-ekmek-kadayifi-nerede-yenir-lezzet-koftecisi-duzce

Köfteci Yusuf‘tan sonra en lezzetli ekmek kadayıfını burada yedim.

ekmek-kadayifi-duzce-lezzet-koftecisi-duzcede

Birinci sınıf et ve kaliteli bir ustalığın ürünü olan Düzce Köftesi ve Arnavut Ciğerinin hakikisini yemek için Arnavut Kardeşler Lezzet Köftecisi‘ne mutlaka uğramalısınız.

Düzce‘de köfte olayının son noktası burası.. Bütün köftecileri gezin, en son Lezzet Köftecisi‘ne gelin.. Farkı anlayacaksınız..

lezzet-koftecisi-menu-fiyat-ucret-listesi-fiyatlar-ucretler-duzce

Esnaf lokantası çizgisini yıllardır bozmayan 6 masa 3 kuşak hizmet verilen bu küçük dükkanda Düzce‘nin en meşhur köftesi yapılıyor. Burada içi yumuşacık dışı iyi pişmiş çok güzel köfte, kaymaklı yoğurt, ev yapımı üzüm şırası, özel ekmek ve ekmek kadayıfı yiyeceksiniz. Fiyatlar mı? çok uygun..

Tek handikap kredi kartı geçmiyor. Ayrıca öğle saatlerinde yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

dogal-tepsi-yogurdu-yogurt-duzce-lezzet-koftecisi-duzcede

Lezzet Köftecisi
Adres: İstanbul Cd. Fethi Okyar Sk. No: 6 (İş bankası Karşı Arası) Merkez / Düzce
Tel: 0535 226 24 38

Etiketler: Lezzet Köftecisi, Lezzet Köftecisi Düzce, Lezzet Köftecisi Menü, Lezzet Köftecisi Nerede, Lezzet Köftecisi Ne Yenir, Lezzet Köfteci Arnavut Ciğeri, Lezzet Köfteci Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

loading...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın